Elbanowski broni się: Polska szkoła wygląda tak jak w naszym raporcie

- Nie da się zakrzyczeć rzeczywistości, strasząc sądem. Polska szkoła wygląda właśnie tak jak w naszym raporcie - tak Tomasz Elbanowski komentuje zarzuty o nieprawdziwych informacjach zwartych w raporcie edukacyjnym inicjatorów akcji ?Ratujmy maluchy?. TOK FM sprawdziło, że wiele zarzutów jest nieprawdziwych. Elbanowski zasugerował, że protesty szkół mogą mieć podtekst polityczny. Tak jak cała sprawa sześciolatków.
Tomasz Elbanowski, lider Stowarzyszenia i Fundacji Rzecznik Praw Rodziców, nie ma sobie nic do zarzucenia. W "Poranku Radia TOK FM" przekonywał, że raport dotyczący polskich szkół, przedstawiony w Sejmie, zawiera prawdziwe informacje. Nie robi na nim wrażenia, że wiele informacji zawartych w dokumencie zostało podważonych.

- Przecież wiemy, że polska szkoła wygląda właśnie tak, jak opisaliśmy w raporcie. Nie da się zakrzyczeć rzeczywistości, strasząc sądem - mówił w TOK FM.

Kto zakrzykuje?

Zakrzykiwaniem rzeczywistości są dla Tomasza Elbanowskiego fakty dotyczące sytuacji w szkołach opisanych w raporcie. Okazało się, że informacje przedstawione przez działacza w Sejmie nie są zgodne z prawdą. Zaprotestowały m.in. szkoły w Jaśle, Kielcach, Krakowie i Katowicach.

"Pozdrawiamy osobę, która opowiada stek bzdur o naszej szkole" Sprawdziliśmy, jak naprawdę wygląda sytuacja w szkołach z raportu Elbanowskich

- Wiadomo, że dyrektorzy nie zgadzają się z krytycznymi relacjami. Wie pani, jakie sprostowania przychodzą ze szkół? Jak rodzic napisał, że dzieci siedzą na gołej ziemi, to dyrektor odpisał: to nieprawda. Bo tam jest podłoga z paneli - mówił Elbanowski w rozmowie z Dominiką Wielowieyską. Jak podkreślał, autorzy wszystkich "donosów" na temat nieprzygotowania szkół na przyjęcie sześciolatków są znani fundacji z imienia i nazwiska.

Zdaniem gościa "Poranka Radia TOK FM" raport to po prostu próba "powiedzenia prawdy o naszych szkołach". - Szkoły nie są przygotowane na przyjęcie sześciolatków. To, mam wrażenie, jest kwestia polityczna i także te burze z dyrektorami odczytujemy jako polityczną - stwierdził Tomasz Elbanowski.

Spór o gimnazja

- Dlaczego chce pan zafundować moim dzieciom, które mają siedem lat, taką sytuację, że będą w szkole razem z 15-latkami? Młodsze dzieci były wtedy narażone na ryzyko agresji ze strony starszych uczniów - tak Wielowieyska pytała o pomysł likwidacji gimnazjów. A jedno z pytań w referendum, proponowanym przez pomysłodawców akcji "Ratujmy maluchy", właśnie tego dotyczy.

- Ja też mam młodsze dzieci. Myślę o ich edukacji całościowo. A one za jakiś czas trafią do gimnazjów, które są niewydolne wychowawczo. Konkretnym problemem są gimnazja. Nawet nauczyciele gimnazjalni mówią, że sobie nie radzą - odpowiadał Tomasz Elbanowski.

Głosowanie w sprawie referendum edukacyjnego powinno odbyć się w Sejmie pod koniec tygodnia. Wniosek ma duże szanse, bo popiera go cała opozycja. A i w koalicji głosy są podzielone. Wśród posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego wielu otwarcie mówi, że podobają im się postulaty firmowane przez Karolinę i Tomasza Elbanowskich.

Więcej o:
Komentarze (15)
Elbanowski broni się: Polska szkoła wygląda tak jak w naszym raporcie
Zaloguj się
 • pobierampliki

  Oceniono 1 raz -1

  Panie Elbanowski zapytam Pana wprost, bo na FB - pousuwał Pan moje posty i zablokował możliwości pisania dalszych, objawiających Pana kłamstwa, bredni.
  1. Dlaczego na listach z poparciem referendum znajdują się moje dane, mój PESEL, oraz dane wielu moich członków rodziny, w tym mojej babci przebywającej w DOS?
  2. Dlaczego kłamie Pan na trybunie sejmowej ( co mnie nie dziwi - wspiera Pana prawica, a wiemy że prawicowiec prawdę powie jak się pomyli) że wymienione szkoły przez Pana nie są przygotowane? Odwiedziłem wiele z tych placówek osobiście i jakoś nie zauważyłem aby były one nieprzygotowane. Rozumiem że podpiera się Pan zdaniem DWOJGA rodziców? Bo znam ten przypadek osobiście? Tym rodzicom przeszkadza nawet kolor ławek, gratuluję więc elektoratu.
  Poza tym dlaczego chce Pan decydować o MOIM dziecku? Nie życzę sobie tego. Powiem szczerze że obserwując Was i Waszych przyjaciół którzy podczas debaty zasiedli na miejscach dla gości w Sejmie - to mam ten obrazek nagrany aby moi córkom pokazywać z podpisem - Jak zobaczysz tych ludzi UCIEKAJ!!! Widziałyście tak zachowujących się :kochających" rodziców? Nie. Kochający rodzic będzie zawsze przy dziecku a nie robił z siebie pajaca gdzieś tam w świetle kamer.
  Powiem Panu jeszcze że jestem osobą posłaną do szkoły jako sześciolatek. Jak byłem pierwszoklasistą to NIGDY nie zdarzyła mi się żadna przykrość ze strony starszych kolegów, wręcz przeciwnie, jeżeli cokolwiek mi się stało, to właśnie starsi koledzy udzielali wszelkiej pomocy. Kiedy byłem w 7-8 klasie i widziałem że jakiemuś maluchowi dzieje się krzywda, nigdy nie przechodziłem obok tego obojętnie. Skąd więc u Pana taki pesymizm? Czyżby z domu ogarniętego Patologią, w którym nikt nikomu nie pomagał?
  To wszystko. Weź się do uczciwej pracy a nie zawracasz nam wszystkim doopę walcząc o coś, czego tak naprawdę chce grupka uzurpatorów Elbanowiskich.
  p.s. - Wasza strona - szacun, pełen profesjonalizm. :/ Moja córka lat 5 na kursach komputerowych dla dzieci robi ciekawsze i bardziej przejrzyste. A to początek jej edukacji.

 • orion57

  Oceniono 17 razy -3

  Panie Elbanowski Pan jest kłamcą i o należy w Polsce powiedzie dobitnie, Mówi Pan o czymś na czym Pan się nie zna. W tym problem. To Pan próbuje zakrzyczeć opinie ludzi znających się na sprawie. Czy przeprosił Pan już szkoły które Pan naraził w swoim wystąpieniu sejmowym, to było pomówienie. Czas aby i Pan odpowiedział prawnie za wprowadzanie organu państwowego w błąd.
  Jestem za tym aby 6 latki szły do szkół, musiał Pan kończy dziwną szkołę, skoro takie ma Pan wyobrażenie o tym co się dzieje w szkole. Nie widziałem i nie widzę aby ktoś się znęcał nad młodszymi uczniami. Może Pan poda co to za szkoła w której Pan kończył edukację podstawową?

 • mirek11768

  Oceniono 14 razy 2

  Przecież on lepiej wie jak wygląda szkoła. Nikt mu nie powie ( nawet strasząc sądem) , że białe jest białe a czarne jest czarne. To oczywista oczywistość .

 • mexi123

  Oceniono 26 razy 4

  Wszystkim komentującym, którzy atakują tego Pana proponuję się przejść na przerwę do gimnazjum i zobaczyć jak to wszystko wygląda - od razu zmienicie zdanie, jeżeli uważacie, że gimnazja to dobry pomysł. A co do pomysłu 6 latków w szkołach - każdy poważny psycholog powie, że jest to szkodliwe dla dzieci.

 • puuchatek

  Oceniono 33 razy 1

  " Przecież wiemy, że polska szkoła wygląda właśnie tak"

  No, przecież wiadomo, że fakty nie maja znaczenia, bo my "przecież wiemy".

  Pani Elbanowski, minimum przyzwoitości, jakieś "przepraszam" by się przydało...

 • t0maszek44

  Oceniono 25 razy 19

  " Dlaczego chce pan zafundować moim dzieciom, które mają siedem lat, taką sytuację, że będą w szkole razem z 15-latkami? Młodsze dzieci były wtedy narażone na ryzyko agresji ze strony starszych uczniów"
  Sam chodziłem do 8 klasowej podstawówki i jakoś nikt maluchów nie bił. Bójki wybuchały między rówieśnikami. W ogólniaku też była różnica wieku dochodząca do 5 lat, w 1 klasie 15 latek w 4 20.

 • fakiba

  Oceniono 35 razy 5

  Jak dobrze że pan Elbanowski zna z imienia i nazwiska tych wszystkich co mu donosili bo w sądzie będą mu bardzo potrzebni , jak zaczną mu wytaczać procesy o pomówienie i zniesławienie , a swoją drogą to on mi pasuje na eksperta u Antka , gdy usłyszał że jego zarzuty są nie prawdziwe to zaraz wynalazł atak polityczny

 • ok-cham

  Oceniono 40 razy 4

  Panie Elbanowski, sześciolatki też czasami kłamią, ale nie tak głupio, jak pan.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX