Kościół prostuje: "Bp Libera entuzjastycznie o 'Egzorcyście'? Wprost przeciwnie - przestrzegał egzorcystów..."

"W żadnym ze swoich kazań Biskup Płocki nie wspominał o czasopiśmie 'Egzorcysta', ani tym bardziej nie zachęcał do jego lektury" - czytamy w oświadczeniu Kurii Diecezjalnej Płockiej. W ten sposób kuria prostuje informacje z "Rzeczpospolitej".
A chodzi o publikację z weekendowego wydania dziennika "Rzeczpospolita". Jej autor - Tomasz Krzyżak - pisze m.in. o piśmie "Egzorcysta" jako o "drażliwym temacie" wśród biskupów. Dziennikarz "Rz" stwierdza, że wśród tych, którzy "podchodzą entuzjastycznie" do pisma, jest biskup Piotr Libera. "Ordynariusz płocki kilka razy wspominał o miesięczniku w swoich kazaniach i zachęcał do jego czytania" - stwierdza Krzyżak.

"Biskup nie wspominał o czasopiśmie"

Teraz kuria się broni - nazywa stwierdzenia Krzyża "nieprawdziwymi informacjami" i prostuje: "W żadnym ze swoich kazań Biskup Płocki nie wspominał o tym czasopiśmie, ani tym bardziej nie zachęcał do jego lektury. Kuriozalne jest także stwierdzenie o rzekomym entuzjastycznym przyjęciu tego czasopisma. Wprost przeciwnie, Biskup Płocki jeszcze jako sekretarz Episkopatu przestrzegł egzorcystów przed dzieleniem się z mediami szczegółami związanymi z ich posługą" - czytamy w oświadczeniu.

"Rzeczpospolita" ostatnio też alarmowała - w Polsce lawinowo przybywa egzorcystów. W ciągu 15 lat ich liczba wzrosła z czterech do aż 120. W Europie więcej egzorcystów pracuje tylko we Włoszech. Polscy egzorcyści organizują dla siebie specjalne konferencje i szkolenia. Spotykają się także na rekolekcjach. Wszystko po to, by - jak twierdzą - skuteczniej walczyć z opętaniami przez szatana.

Więcej o:
Komentarze (17)
Kościół prostuje: "Bp Libera entuzjastycznie o 'Egzorcyście'? Wprost przeciwnie - przestrzegał egzorcystów..."
Zaloguj się
 • hwbaran

  0

  można się buntować, że nas chcą cofnąć do światłego średnioiwecza, a to tylko na nowo rozkwitajacy biznes

 • vertigo13

  0

  .
  Polski kanon
  zestawow dzieciecych:

  Maly egzorcysta
  Maly biskup
  Maly katolik
  Maly katecheta
  Maly pedofil
  Maly kibol

  Maly polityk
  Maly ministrant..
  Maly PISS man
  Maly pleban
  Maly Dmowski
  Maly spowiednik
  Maly ojciec Mateusz
  Mala “gosposia” (na plebanii”)

  :-)

 • totapis500

  Oceniono 3 razy 3

  Ta łachudra uważa nas Polaków za tępych chłopów pańszczyźnianych,bydlak nie wie,że większość z nich może skończyć jak ci purpurowi co nas sprzedali w Targowicy.

 • senior2244

  Oceniono 16 razy 16

  Niedawno mieli około 300 egzorcystów w sukienkach,teraz jest ich przeszło 5000 tysięcy.Ciemnota w Polskim kk postępuje w ekspresowym tempie.

 • hare-hare

  Oceniono 13 razy 13

  na zaproszenie belzebuba do piekła udała się delegacja biskupów z przyjacielską wizytą

 • ok-cham

  Oceniono 23 razy 23

  Egzorcyzmy wykonywane przez księdza to wypędzanie diabła szatanem.

 • chi_neng1

  Oceniono 26 razy 22

  Opamietajcie w koncu, bo juz za wami nie nadazamy...:). Klamstwo klamstwem goni....

  Czyscie na glowy wszyscy poupadali, czy zalewacie sie tym winem tak, ze juz nigdy nie trzezwiejecie ? Od kiedy media sa ambona ?

  Kiedy dacie nam wszystkim odetchnac od was? Przeciez ten caly narod jest od 3,5 roku miedzy mlotem a kowadlem!

  Z jednej strony smolenszczyzna a z drugiej wy. Ilez mozna znosic ?!

 • z-zimny

  Oceniono 22 razy 22

  Kościół prostuje, bo diabeł miesza.
  Chytry, podszywa się pod naszych biednych hierarchów, mówi ich ustami, po pijaku rozbija się ich samochodami, gwałci dzieci, molestuje owieczki.
  Może potrzebny egzorcyzm.

 • kain_brat_abla

  Oceniono 32 razy 28

  Bóg po to dał mi rozum i wolną wolę, abym żył i myślał racjonalnie, abym czynił dobro nie oczekując nagrody i nie czynił zła nie bojąc się kary; a na pewno nie po to, abym wierzył w niego i w naiwne bajki opowiadane o nim przez facetów w czarnych, czerwonych i białych sukienkach:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX