"Gehenna L. Kaczyńskiego trwa już 3,5 roku. Zamach permanentny: codziennie się go ożywia i zabija"

"Od dnia śmierci trwa na Lecha Kaczyńskiego zamach permanentny: codziennie się go ożywia i zabija, ożywia i zabija, ożywia i zabija" - pisze w najnowszym wydaniu "Wprost" Andrzej Saramonowicz, scenarzysta i reżyser.
Saramonowicz w swoim felietonie pt. "Zamachowscy" wylicza, jak Polska ostatnio stoi różnego rodzaju zamachami - a to na posła Wiplera, a to na Kubę Wojewódzkiego, a to na sejmowy zespół Antoniego Macierewicza, a to na Kościół...

Reżyser zwraca uwagę na jeden z "zamachów" - "zamach permanentny" na Lecha Kaczyńskiego. "Jego gehenna trwa już trzy i pół roku" - wytyka Saramonowicz. "Codziennie się go ożywia i zabija. Najbardziej zdumiewające jest to, że robią to ci, którzy: a) o jego śmierć obwiniają innych; b) postulują, by zostawić go w spokoju; c) najgłośniej krzyczą, żeby nie podnosić głosu" - dodaje.

Już nie "kowalscy" i "nowakowie", ale "zamachowscy"

Do tego wszystkiego - zdaniem Saramonowicza - dochodzi w Polsce każdego dnia do zamachu na demokrację i polskość. "Demokracja ginie pod naporem faszyzmu, nacjonalizmu, rasizmu, heteroseksizmu, obskurantyzmu..." - wylicza reżyser z jednej strony i dodaje z drugiej: "Polskość tymczasem umiera za sprawą ateizmu, relatywizmu, nihilizmu...".

Saramonowicz konkluduje więc: "Ani się człowiek obejrzał, a tu kowalscy i nowakowie ustąpili miejsca zamachowskim".

Cały komentarz w najnowszym numerze "Wprost".

Więcej o:
Komentarze (10)
"Gehenna L. Kaczyńskiego trwa już 3,5 roku. Zamach permanentny: codziennie się go ożywia i zabija"
Zaloguj się
 • miroslawa133

  Oceniono 17 razy 15

  To nas Kaczyńscy od 3,5 roku zabijają Smoleńskiem.

 • katon61

  Oceniono 21 razy 19

  Jarosław Kaczyński jest osamotniony. Podzielił z Macierewiczem (dał mu wolną rękę) Polaków, Polskę na dwie grupy-jak by narody. Na wyznawców ideologii kaczyńsko-smoleńskiej i resztę Polaków. A nas jest więcej w różnych ugrupowaniach politycznych, czy tylko sympatykow innych opcji politycznych. J. Kaczyński odizolował się od Polski. Na własne życzenie został "politycznym samotnikiem"-poza swoimi wyznawcami. Ma czas otrząsnąć się z tego ale musi z siebie zrzucić brzemię Macierewicza i ludu smoleńskiego. Niech po cichu pogodzi się z tym, że to również on przyczynił się do katastrofy pod Smoleńskiem. Nie zyska tym uznania wśród sympatyków PiSu ale zyska w oczach pozostałych (70%) Polaków. Jeszcze nie jest za późno. Sam na tym cierpi i po co ?

 • 123jna

  Oceniono 17 razy 15

  Zgadzam sie z autorem. Calkowicie.

 • orion57

  Oceniono 32 razy 28

  w tym jest problem, zginęło 96 osób a wmawia nam się zamach na jednego człowieka. Takich ludzi haj J.Kaczyński w normalnych krajach się leczy, taki stan w jakim ten człowiek się znajduje wskazuje na spore problemy z pojmowaniem rzeczywistości. To ocena para medyczna bo moim zdaniem ten człowiek z pełną świadomością i perfidią wykorzystuje fakt śmierci brata do celów politycznych. Takich jak on powinno się natychmiast zamkną bo swoim postępowaniem czynią wiele zła da Polski i Polaków.

 • cena1309

  Oceniono 36 razy 32

  L.Kaczyńskim ,był miernym prezydentem,i nikt by tego,po jego śmierci nie wyciągał.PiSiory na siłę chcą z niego zrobić -męczennika,ba,Wielkiego Polityka,równego,albo jeszcze większego,niż Piłsudski ! Nikt Tak nie ośmiesza Lecha Kaczyńskiego jak -PiS !!! Dajcie mu spokój! Po śmierci!!!

 • jerzysm42

  Oceniono 40 razy 36

  "Od dnia śmierci trwa na Lecha Kaczyńskiego zamach permanentny: codziennie się go ożywia i zabija, ożywia i zabija, ożywia i zabija"

  Robi to brat bliźniak. Ten sam, który najbardziej przyczynił się do śmierci Lecha, a teraz próbuje odwrócić od siebie uwagę.
  Macierewicz, Hofman i inne płaszczaki, to tylko narzędzia w rękach Jarosława.
  Nieraz przyłączą się do tego jedyna córka, która już chyba przepuściła miliony z odszkodowań i chce zarobić jeszcze więcej.

 • totapis500

  Oceniono 40 razy 34

  Trzy i pół roku utrzymujemy z naszych podatków niejaką Fotygę,która z tego prezydenta małpki ma zrobić męża stanu.

 • chi_neng1

  Oceniono 46 razy 40

  "...zamach permanentny" na Lecha Kaczyńskiego. "Jego gehenna trwa już trzy i pół roku"

  Jego gehenna i gehenna pozostalych 95 ofiar tej katastrofy jest stworem tworcow teorii zamachowych, a co gorsze, biora w tym udzial takze najblizsi owych ofiar.

  Dokad:

  "ci, którzy: a) o jego śmierć obwiniają innych; b) postulują, by zostawić go w spokoju; c) najgłośniej krzyczą, żeby nie podnosić głosu"

  beda porazeni zadza przejecia wladzy, zadza zemsty, zadza robienia kariery w tym tancu na trumnach, zadza "parcia na szklo", "ozywianie i zabijanie" codzienne owych 96 osob nie bedzie mialo konca.

  Gehenna jest porazony nie tylko Lechu Kaczynski, ale caly kraj. "Zamachowcy" pod dyrygentura Kaczynskiego i Macierewicza tak dlugo beda stosowac swoje zamachy na "polskosc i demokracje" jak dlugo im sami na to pozwolimy.

 • fakiba

  Oceniono 52 razy 44

  Zamach na L.K. musi być przypominany codziennie , bo jak wreszcie dotrze do moherów i wyznawców Smoleńszczyzny że katastrofa była spowodowana brakiem decyzji nieudacznika , to będzie koniec legendy 'wielkiego prezydenta" i wyprowadzka z Wawelu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX