"AWS, SLD, PiS, PO - partie to biura pośrednictwa pracy", "PO zamiata sprawę pod dywan" [PUBLICYŚCI]

Afera taśmowa w PO sprawiła, że powróciła kwestia obsadzania państwowych spółek przez polityków. - Platforma poszła śladem AWS, SLD i PiS, bo wszyscy traktowali partie jako biuro pośrednictwa pracy - mówiła w Poranku Radia TOK FM Renata Grochal z "Gazety Wyborczej". Paweł Lisicki z "Do Rzeczy" denerwował się, że PO "zamiata sprawę pod dywan".
"Gazeta Wyborcza" po aferze taśmowej w dolnośląskiej Platformie Obywatelskiej zauważa, że KGHM to "dojna krowa", którą wykorzystują nie tylko politycy PO. Wcześniej byli tam zatrudnieni choćby syn Leszka Millera i żona Adama Hofmana, dziś rzecznika PiS. - I teraz państwo wiecie, dlaczego opozycja się w tej sprawie nie awanturuje - mówiła w "Poranku Radia TOK FM" Dominika Wielowieyska.

"Wszyscy traktują partie jako biuro pośrednictwa pracy"

- Platforma poszła śladem AWS, SLD i PiS, bo wszyscy traktowali partie jako biuro pośrednictwa pracy - mówiła w "Poranku" Renata Grochal z "Gazety Wyborczej". - I choć wszyscy obiecują odpolitycznienie spółek, to po wyborach upychają swoich działaczy w spółkach matkach, córkach i wnuczkach - wskazywała.

- Spółki skarbu państwa są przechowalnią dla działaczy politycznych - przyznał Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy". Jego zdaniem sprawa KGHM jest szczególna tylko ze względu na wielkość firmy. Lisicki przekonywał, że wszędzie, gdzie rządzi Platforma, przedsiębiorstwa państwowe są obsadzane jej działaczami.

Lisicki był także zbulwersowany rozstrzygnięciami wczorajszego zarządu PO. - Wybrano strategię zamiecenia sprawy pod dywan. W Platformie uznano, że trzeba za wszelką cenę udawać, że nic złego się nie stało, zbudować fasadę i czekać, co będzie dalej - mówił.

"Skoro w ciągu siedmiu lat nie udało się tego uporządkować..."

Zdaniem Grochal Platforma "ma na sumieniu poważne grzechy", jeśli chodzi o obsadzanie spółek państwowych. Grochal przypomniała, że w 2007 roku wprowadzono zasadę jawnego naboru, "a potem i tak wygrywali ci, którzy mieli wygrać". A koncepcja złożonego z autorytetów komitetu nominacyjnego, lansowana przez Jana Krzysztofa Bieleckiego, została zablokowana m.in. przez Grzegorza Schetynę.

Problemem spółek miał w końcu zająć się minister skarbu, Mikołaj Budzanowski. - Odszedł z resortu i wszyscy o tym zapomnieli dla PO to jest wygodne, żeby sprawę wyciągać, obiecywać, ale obietnic nie dotrzymywać - mówiła Grochal. Zauważyła, że swego czasu wiele obiecywała też Julia Pitera, była pełnomocniczka rządu ds. walki z korupcją, dziś oburzona postawą działaczy. - Skoro w ciągu siedmiu lat nie udało się tego uporządkować, to są małe szanse, że to nastąpi w tej chwili - skwitowała Agnieszka Grzybek, działaczka Kongresu Kobiet.

"Na szczęście są dobrzy menedżerowie"

- Zachowajmy proporcje - uspokajała jednak prowadząca "Poranek" Dominika Wielowieyska. - Jeśli chodzi o kluczowe spółki skarbu państwa, nie słyszeliśmy, żeby w PKO BP czy PZU pracowały rzesze działaczy PO - wskazywała. - Na szczęście są dobrzy menedżerowie - przyznał Lisicki. - Ale fakt, że o czymś nie słyszeliśmy, nie oznacza, że tego nie ma - dodał.

Więcej o:
Komentarze (18)
"AWS, SLD, PiS, PO - partie to biura pośrednictwa pracy", "PO zamiata sprawę pod dywan" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • autorrys

  Oceniono 1 raz -1

  paweł lisiecki dyżurny ględa pisiuchów -chłopie zamknij się i nie pokazuj swojego r a

 • katon61

  0

  Sądzę, że na prowadzeniu jest PSL....

 • totapis500

  Oceniono 7 razy 5

  Pomijając te partyjki,głównym beneficjentem spółek skarbu państwa to swołocz pod szumną nazwą solidarność ta banda pijaków i nierobów wszystkie te spółki doprowadzi tam gdzie jest ich kolebka,a potem dobrze będą żyć z lewych emerytur.

 • 123jna

  Oceniono 1 raz -1

  Panie Lisicki, nareszcie sie z Panem zgadzam. Jak to milo bo przykrym jest calkowicie kogos skreslac. Szacunek.

 • baby1

  Oceniono 3 razy -3

  Wybielanie PO pod pretekstem, że inni są tacy sami. Takie argumenty to są w tym samym stylu, jak złodziej krzyczy "łapać złodzieja".

 • seviers

  Oceniono 3 razy -1

  Lisicki, łysiejąca mendo, ty akurat masz tyle w tej sprawie do powiedzenia, co Fohman - różnica tkwi tylko w tym, że ciebie zaangażowano, po linii partyjnej, do "Rzepy", abyś bronił tam pisowskich interesów, co rzeczywiście starałeś się czynić, a żonę Fohmana przyjęto na posadkę w KGHM, z której szybko zwiała na L-4!

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 9 razy 5

  Tytuł:"AWS,SLD, PiS,PO- partie to biura pośrednictwa pracy" Pewnie i tak, tylko, że te inne partie prócz PO już nie rządzą. To taki zabieg socjotechniczny: inni też są źli, zwykłe rozmywanie sprawy.

 • strongnuklear

  Oceniono 9 razy 5

  Oglądamy podwórko faceta,który kiedyś kominy malował a teraz pędzlem usiłuje zamiatać.

 • iremus

  Oceniono 18 razy 14

  Czym się różniła PZPR od partii rządzących po 1989roku?
  Tym, że jej funkcjonariusze nie byli tak skorumpowani i nie mieli takich apetytów na cudze mienie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX