34-letnia Polka wśród ofiar orkanu w Wielkiej Brytanii. Zginęła pod gruzami domu

Jak informuje TVN24, wśród ofiar szalejącego w Wielkiej Brytanii orkanu jest Polka. 34-letnią kobietę znaleziono pod gruzami jej domu w zachodnim Londynie. Na budynek przewróciło się drzewo, uszkadzając instalację gazową i doprowadzając do wybuchu gazu.
W wyniku eksplozji uszkodzeniu uległy także dwa sąsiednie domy, jednak w chwili wybuchu nikt w nich nie przebywał. 34-latka mieszkała w Wielkiej Brytanii razem z partnerem. Jak ustalił reporter TVN24, przebywała w Londynie od ponad 10 lat.

Kolejna ofiara "św. Judy"

Orkan - zwany przez Brytyjczyków "św. Judą" - spowodował już śmierć 17 osób. Siedem zginęło w Niemczech, cztery w Wielkiej Brytanii, trzy w Danii, dwie w Holandii i jedna we Francji. Wczoraj orkan dotarł do wybrzeży Finlandii, gdzie stopniowo słabnie.

Przejście orkanu sparaliżowało transport publiczny, lotniska i porty. W Szwecji ogłoszono trzeci stopień zagrożenia. Silny wiatr wyrywał drzewa z korzeniami i powodował dotkliwe przerwy w dostawach prądu. Kierowcom radzono, aby nie wyruszali w zagrożonych regionach w trasę bez absolutnej konieczności.

W szczytowym momencie wiatr osiągał prędkość 191 km/godz.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (13)
34-letnia Polka wśród ofiar orkanu w Wielkiej Brytanii. Zginęła pod gruzami domu
Zaloguj się
 • rozterka47

  0

  mniejsza o liczenie, ale nie wygląda to wesoło :(

 • wifan

  Oceniono 1 raz 1

  tu sie dowiecie wiecej londynek.net/wiadomosci/Polka+wsrod+ofiar+huraganu+sw.+Judy+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=19413

 • twczupakabra

  Oceniono 1 raz -1

  Gdzie sa wpisy !!!?

 • ciotka_ltd

  Oceniono 23 razy -1

  Wiedzialam, ze ta para musiala byc imigrancka - wynajmowali na lewo, stad pierwsze doniesienia byly, ze nikt w tym domu nie zginal. Poki strazacy na ciala nie natrafili... Pozno, bo dzialano bez wiekszego pospiechu w przekonaniu, ze ludzi pod gruzami nie ma...
  Smutne, prawie jak z ta 17-letnia smarkula, zmiazdzona w przyczepie campingowej i umierajaca na oczach matki, co chciala dla rodziny tylko dom rozbudowac...
  W UK zginely 4 osoby, lacznie z ta Polka. W pozostalych krajach sa to ofiary juz innych wiatrow - nie zas sw. Judy. Zurnalisty Agory od 3 dni nie moga zrozumiec, ze sw. Juda znikad nie przyszedl i nigdzie nie poszedl, nie mowiac o krazeniu po polowie Europy - zrodzil sie u wybrzezy Anglii, poszalal na jej poludniu, by jeszcze przed poludniem zemrzec smiercia naturalna gdzies na poludniu Morza Polnocnego. Wiatry holenderskie, dunskie, niemieckie, skandynawskie to tez lokalne wichury, zrodzone samorzadnie i niezaleznie z powodu tego samego niekorzystnego ukladu pradow atmosferycznych.

 • cezar85

  Oceniono 14 razy 6

  po przeczytaniu gazety wiedzieć możesz tylko mniej

  nie wiem, zapytajcie adasia

 • ropa666

  Oceniono 32 razy 20

  Hm, przecież to proste, troje w Wielkiej Brytani i czworo w Wielkiej Brytani to razem będzie chyba siedem, no chyba że jeszcze dwoje z Wielkiej Brytani to już dziewięć.

 • blad64

  Oceniono 17 razy 11

  Cyt : " Orkan - zwany przez Brytyjczyków "św. Judą" - spowodował już śmierć 17 osób. Siedmiu ludzi zginęło w Niemczech, czterech w Wielkiej Brytanii, trzech w Wielkiej Brytanii, dwóch w Holandii i jedna we Francji. "

  To ile było tych ofiar w UK? trzy czy cztery?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX