Pitera o taśmach na Dolnym Śląsku: Dwóch durniów zakpiło sobie z tego, co robimy. Powinni zostać wyrzuceni

- Nazwijmy to po imieniu: świństwo, nieetyczne, niemoralne - mówiła Julia Pitera, posłanka PO, o taśmach ze zjazdu dolnośląskiej Platformy. W Poranku Radia TOK FM podkreślała, że zarówno poseł Norbert Wojnarowski, jak i jego rozmówca powinni zostać wyrzuceni z partii.
Poseł PO Norbert Wojnarowski miał zaoferować pomoc w znalezieniu pracy w KGHM w zamian za poparcie Jacka Protasiewicza w wyborach na szefa regionalnych struktur partii na Dolnym Śląsku. Wskazują na to nagrania z rozmowy dwóch polityków Platformy opublikowane przez serwis Newsweek.pl. Tomasz Sekielski rozmawiał o sprawie z Julią Piterą, posłanką PO, w Poranku Radia TOK FM.

Tomasz Sekielski: Pięknie bawią się pani koledzy na Dolnym Śląsku.

Julia Pitera: - Fatalnie. Kładę jednak nacisk na co innego w tej sprawie. Nie jestem w stanie zrozumieć, jak 63-letni facet bierze magnetofon do kieszeni i idzie do biura faceta, który mógłby być jego synem, i prowadzą tego typu rozmowę. To niewiarygodne i mam nadzieję, że władze krajowe wyciągną konsekwencje wobec obydwu panów.

Co się stało? Władza zdeprawowała działaczy?

- Nie wykluczam, że po części tak. PO to duża partia u władzy. Mamy doświadczenie z partiami rządzącymi, że jest tam tego typu mechanizm. Tym bardziej partia rządząca ten mechanizm musi mieć szalenie szczelny. I nie ma przeproś i nie ma tłumaczenia dla ludzi, którzy zapisują się do partii, żeby załatwić coś sobie lub swojej rodzinie. To jest poza dyskusją.

Może to była dla nich normalna rozmowa? Może oni odbyli już wiele takich rozmów?

- Coś panu powiem. Koledzy przysyłają do mnie różnego rodzaju rzeczy, bo trudno im samym podjąć pewne działania. Ja te rzeczy sprawdzam, jeśli się potwierdzają, nie nagłaśniam, nie idę do mediów, oddaję do sądu koleżeńskiego. W piątek był ostatni wyrok sądu krajowego z wniosku, który złożyłam. Być może jest podejmowanych za mało działań dyscyplinujących przeciwko ludziom, którzy robią takie rzeczy. Wie pan, mnie też zadawano takie delikatne pytania, aczkolwiek rzadko, bo koledzy wiedzą, że nie jestem tolerancyjna dla tego typu zachowań.

Te osoby powinny wylecieć z PO?

- Tak, absolutnie. Używa się tu wielkich słów, mówi się o korupcji politycznej, ale nazwijmy to po imieniu: świństwo, nieetyczne, niemoralne. Przestańmy to nazywać wielkimi słowami, a zacznijmy wyciągać konsekwencje, to będzie o wiele skuteczniejsze.

Tusk wyrzuci posła Wojnarowskiego? Teraz każdy głos się w Sejmie liczy.

- Nie ma mowy, żeby to zostało bez sankcji. Oni powinni zostać wyrzuceni, bo ja i moi koledzy czujemy się fatalnie. Najgorsze jest poczucie, kiedy człowiek staje się współwinny czemuś, w czym nie bierze udział, o czym nie wiedział. Zadajemy sobie pytanie: dlaczego? Większość posłów normalnie pracuje. To, o co mam pretensje w tego typu sytuacjach, to fakt, że cała moja praca, praca moich kolegów zostaje kompletnie zniweczona, bo dwóch durniów postanowiło sobie zakpić z tego, co robimy.

Z jednej strony jest korupcja, kupczenie stanowiskami. Ale z drugiej jest też rzeczą nienormalną, że w partii ktoś nagrywa, a przegrani wykorzystują nagranie po wyborach.

- To był pewien ciąg zdarzeń. Nagrano rozmowę, odbył się zjazd, na zjeździe był sekretarz z zarządu krajowego PO. Ten człowiek, który przyjechał rano, zamiast skontaktować się z sekretarzem, powiedzieć, co się dzieje, czekał na wynik wyborów, odczekał niedzielę, martwy dzień, i w poniedziałek, na otwarcie nowego tygodnia politycznego, poszedł z tym do mediów. Dlatego przy Wojnarowskim jakoś się lekko zahamowałam z tym wyrzuceniem. Ale tamten facet powinien wylecieć natychmiast i bez dyskusji. Bo to była planowa akcja. Ludzie, którzy robią takie rzeczy, powinni znikać.

Ale poseł też?

- Poseł powinien być ukarany z całą pewnością. To, co mówił, jest niedopuszczalne.

Więcej o:
Komentarze (18)
Pitera o taśmach na Dolnym Śląsku: Dwóch durniów zakpiło sobie z tego, co robimy. Powinni zostać wyrzuceni
Zaloguj się
 • illuminatus2

  Oceniono 1 raz -1

  Ha ha ha ha ha . Już ku... po was pełowskie świnie.

 • ewelm

  Oceniono 2 razy 2

  Pitera spełniła swoją rolę a poza tym nic się nie zmieni. Potępiła partyjne zło, zwalając winę na "dwóch durniów" i oddalając tym samym odpowiedzialność od całej PO. Jednocześnie zrównała winę obu stron: korumpującego i korumpowanego-nagrywającego - prawdopodobnie taka jest linia partii w tej sprawie, bo poza oczernianiem Schetyny, chodzi też o ukrócenie procederu nagrywania w PO, więc ukarani zostaną także ci, którzy odważyli się ujawnić propozycje korupcyjne. Wielkie słowa i wielkie oburzenie Pitery mają dać alibi PO w oczach jej sympatyków, ale na tych pustych słowach się skończy, bo jedyna osoba, która ma dziś faktycznie władzę w PO jest Tusk, a on takich słów nie wypowiedział. Partia teraz liczy na amnezję polityczną jej sympatyków, mocne słowa miną, ale nie będzie mocnej reakcji na tę aferę. W praktyce PO się nie naprawi w najmniejszym nawet stopniu.

 • losiu4

  Oceniono 1 raz -1

  macie racje, towarzysszko dorszowa. Kto to wiidział ujawbniac co to sie w pełowni wyrabia. Ma być cicho i "profesjonalnie".

  Pozdrawiam

  Losiu

 • pogodny100

  0

  no i juz poPO: i jak tu nie wierzyc w Palikota.

 • iha-iha-iha

  Oceniono 2 razy 0

  Nazwijmy to po imieniu: świństwo, nieetyczne, niemoralne - mówiła Julia Pitera, posłanka PO
  =============================================================================
  ale ci "durnie" mówią, że to wredny babsztyl
  gdy POwiedzieli prawdę to są niedobrzy - widzicie jaka to demokratyczna partia
  codziennie tylko złodziejstwo i oszustwo

 • unamatita

  Oceniono 2 razy 0

  o święta Julio - módl się za nami!
  u.

 • ludzie-sa-rozni2

  Oceniono 4 razy 0

  I pewnie będą wyrzuceni. W końcu popełnili błąd i dali się złapać.

  kawalek-chodnika.blogspot.com/2013/10/matura-to-bzdura-skad-sie-biora-ci.html

 • dyrdy.mal

  Oceniono 9 razy 5

  CHyba sie Pani pomylila: dwoch durniow dalo sie zlapac i powinni zostac wyrzuceni (do rady nadzorczej jakiejs spolki skarbu panstwa za kilkadziesiat tys zl miesiecznie)

 • jerjar

  Oceniono 12 razy 8

  Co tu kryć, partia władzy całą gębą. Widać jak bardzo Platformie potrzebny jest odpoczynek od władzy. Od góry do dołu muszą zapomnieć o synekurach państwowych i poselskich dietach. Muszą zaznać, co znaczy polegać tylko na sobie.

  Tyle, że ciężki krok następców, którzy mają wyszyte na rękawach złowrogie emblematy PiSS, powoduje, że wpadam w depresję.

  Od pogardy do depresji. I znikąd nadziei.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX