Wojewódzki ucierpiał w ataku. Policja dziś zapozna się z opinią lekarzy

Redaktor naczelny Natemat.pl Tomasz Machała napisał, że Kuba Wojewódzki po oblaniu go nieznaną cieczą miał oparzenia, a policja jest w tej sprawie wyjątkowo nieudolna. Opublikował dokument z obdukcji dziennikarza. Zadzwoniliśmy w tej sprawie do policji.
Przypomnijmy: do incydentu doszło w ostatni poniedziałek przed warszawską siedzibą Eski Rock. Oblany nieznaną substancją Wojewódzki trafił do szpitala, ale wypisał się na własne życzenie. Zgłosił się do komendy na warszawskiej Pradze, aby złożyć zeznania. Miał mieć delikatne poparzenia okolic szyi i klatki piersiowej. - Na koszulce, którą przekazał nam dziennikarz, policjanci nie stwierdzili obecności żadnych substancji zagrażających zdrowiu lub życiu - powiedział w piątek, w rozmowie z portalem Gazeta.pl, rzecznik komendy stołecznej policji Mariusz Mrozek.

Warszawska policja nierzetelna w sprawie Wojewódzkiego?

Wczoraj Tomasz Machala opublikował wpis na Natemat.pl , w którym dowodzi, że Wojewódzki został jednak poszkodowany. Zamieścił m.in. skany opinii internisty i dermatologa. Wynika z nich, że Wojewódzki ma "oparzenia termiczne i chemiczne" głowy i szyi. Do lekarza przybył z zaczerwienioną skórą.

Machała sugeruje, że warszawska policja jest niechętna Wojewódzkiemu, bo to celebryta. "Wygląda to na działanie na zasadzie: Co nam ten celeb będzie podskakiwał, my go nauczymy pokory. I na zasadzie: Nie mamy zielonego pojęcia, kto zaatakował Kubę Wojewódzkiego, więc zwalimy na niego winę na swoją nieudolność. Stąd informacja o tym, że na koszulce, która dostarczył Wojewódzki nie znaleziono śladów żrących substancji" - pisze szef Natemat.pl. Twierdzi, że niebezpieczny płyn mógł zostać zneutralizowany przez sole fizjologiczne, które zostały podane przez lekarzy.

Mariusz Mrozek ze stołecznej policji, odnosząc się do zaistniałej sytuacji, powiedział, że dokumenty, o których pisze Machała, dotarły do policji i dziś zapozna się z ich treścią. Nic natomiast nie wie o kurtce, którą Wojewódzki ma dostarczyć. - Jeżeli informacje i materiały docierają do nas z opóźnieniem, to zdecydowanie nie pomaga nam to w działaniu. Koszulka, którą dostaliśmy do analizy, była pozbawiona śladów substancji zagrażających życiu lub zdrowiu. To mogę stwierdzić z całą pewnością - powiedział Mrozek.

Nie chciał komentować sugestii Machały, że policja nie potraktowała sprawy Wojewódzkiego z należytą starannością, żeby "nauczyć go pokory". - Opieram się na faktach, a nie na domniemaniach. Nie będę wchodził w polemikę z nikim, kto chciałby cokolwiek sugerować - zakończył.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (73)
Wojewódzki ucierpiał w ataku. Policja dziś zapozna się z opinią lekarzy
Zaloguj się
 • argument777

  Oceniono 2 razy 0

  Śmieszny kraik prymitywnych, ograniczonych ludzi, nie potrafiących zorganizować sobie satysfakcjonująco własnego życia i wylewających swoją agresję na kogoś, kto to potrafi.
  Te 70-kilka komentarzy dobitnie o tym świadczy.
  Niestety, żeby zrozumieć przekaz Wojewódzkiego potrzebne jest minimum inteligencji, podczas gdy gawiedź lubi go głównie za seksualne aluzje.

 • romanbrydzysta

  Oceniono 3 razy 1

  Polacy jako naród muszą wreszcie się pogodzić z tym, że są winni bestialskiego i bezpardonowego ataku na Kubę Jakuba Wojewódzkiego. W imieniu narodu powinien wystąpić prezydent Bulisław Maria Komorowski i po stokroć przeprosić Kubę Jakuba. Wy wszyscy klękajcie i przepraszajcie.

 • logrez

  Oceniono 1 raz 1

  I obowiązkowo poznać opinie psychiatry !

 • tenare

  Oceniono 3 razy 3

  " Policja dziś zapozna się z opinią lekarzy ws. Wojewódzkiego "

  Więc jaka jest opinia psychiatry?

 • janusss

  Oceniono 5 razy -1

  co za brzydko pachnacy kraj , w normalnych krajach tego typu showmeni maja srednio po 60 lat , nikt im wieku nie wytyka . Nikt nawet nie pomysli o dotknieciu ich , dany program sie oglada albo nie i tyle. Te 70 wpisow swiadcza o mentalnosci typu czasow Gomulki , wroccie do 2 programow , koncertow piosenki radzieckiej i braku cytryn . Porazajaca ciemnota a te dywagacje na temat orientacji , widac ze same pedo sie wypowiadaja zasmuceni ze nie moga ruszyc wyzej z chlopcami 18 letnimi i zatrzymali sie na 10 latkach jako partnerach . Rzygac sie chce jak sie was czyta.

 • miron.lipski

  Oceniono 5 razy -3

  Sukces to jest coś, czego się w wolsce nie lubi.
  A gdy jeszcze sukces dotyczy faceta, który zmienia samochody częściej, niż większość Polaków gacie, taki sukces staje się niewybaczalny. :)
  Komentarze usiłujące tego kogoś zdyskredytować jedynymi znanymi sobie sposobami do poczytania poniżej. :)

 • koko36911

  Oceniono 2 razy 2

  Akcja marketingowa.
  Ciekawe czy gazeta tez wziela pieniadze za puszczanie tego na pierwszej stronie

 • miron.lipski

  Oceniono 1 raz 1

  @andrzej_z_dzialdowa
  Jasne, jasne... Ty reprezentujesz za to wyłącznie chamstwo i Twoja "kariera" polega na używaniu go na forum.
  Spróbuj ze swoim chamstwem zrobić karierę w mediach. Co Cię powstrzymuje? Brak wiary, że masz właściwe kwalifikacje? Że wystarczą?

 • zdrw

  Oceniono 3 razy 1

  oblano go szcynami, i jedynie na szczyny kubus zasługuje. A czerwony był jak to kogut, z emocji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX