Radny mówi "nie" Halloween w radomskich szkołach. Chce spisu imprez "pogańskich i satanistycznych"

Sławomir Adamiec, radny z Radomia, sprzeciwia się organizacji w szkołach imprez halloweenowych. Jego zdaniem zwyczaj jest "pogański i satanistyczny". Chce od prezydenta listy imprez, które będzie analizować.
- "Nie" dla Halloween w radomskich szkołach - mówi radomski radny z PiS Sławomir Adamiec. Samorządowiec zapowiedział, że w najbliższym czasie zwróci się do prezydenta Radomia z prośbą o przedstawienie szczegółowych danych dotyczących imprez i zabaw szkolnych spod znaku Halloween i wraz z analizą przedstawi je opinii publicznej.

"Zabawa rzekomo niewinna"

Radny Adamiec zwraca uwagę, że "od wielu lat w Polsce, w czym Radom nie jest odosobniony, pogański i satanistyczny zwyczaj Halloween robi furorę za sprawą świadomej wirtualnej kreacji mediów, upowszechniania go w szkołach i bardzo agresywnej promocji w sieciach handlowych".

Dodaje, że ta "rzekomo niewinna zabawa, całkowicie obca chrześcijańskiej kulturze i zdrowemu rozsądkowi, stoi jednak przede wszystkim w sprzeczności z przeżywaniem święta Wszystkich Świętych i wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych".

Biskupi mówili: to nie harmonizuje z naszą tradycją

- Mówił o tym w ubiegłym roku bp Henryk Tomasik, przestrzegając przed błędnym rozumieniem i przeżywaniem szczególnie przez dzieci i młodzież szkolną świątecznych dni listopadowych - przypomniał Sławomir Adamiec.

Biskup radomski mówił m.in., że "dzień Wszystkich Świętych to dziękczynienie za wszystkich świętych, za ludzi, którzy przeszli życie drogą Ewangelii, zaś 2 listopada to dzień modlitw za wszystkich wiernych zmarłych. Próby wprowadzania innych zwyczajów nie harmonizują z naszym chrześcijańskim duchem i kulturą".

Horoskopy też złe

Radny Adamiec podkreślił, że Halloween, korzystanie z horoskopów, astrologii, przepowiedni, wróżb, zjawisk, jasnowidztwa czy posługiwanie się medium stoi całkowicie w sprzeczności nie tylko z nauczaniem Kościoła katolickiego, ale i ze zdrowym rozsądkiem.

- Wprowadza zamęt nie tylko w umysłach i kształtowaniu postaw szacunku młodych ludzi do życia i "sacrum śmierci", ale jest zupełnie sprzeczne z rozumnym kształceniem, do którego rzekomo powołany jest system oświatowy - powiedział radny.- Dlatego wierzę, że dyrektorzy i nauczyciele radomskich szkół, a przede wszystkim sami rodzice, powstrzymają w systemie oświatowym promocję Halloween - dodał Adamiec, który jest również hetmanem Bractwa Kurkowego św. Sebastiana w Radomiu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!