"Smoleńsk" Torańskiej bez wywiadu z Adamem Bielanem

W zbiorze wywiadów Teresy Torańskiej "Smoleńsk" nie ma rozmowy z Adamem Bielanem - informuje "Press". Były polityk nie zgodził się na przedruk wywiadu z "Newsweeka". Twierdzi, że nie był on autoryzowany.
"Smoleńsk" to zbiór wywiadów niedawno zmarłej dziennikarki o katastrofie smoleńskiej i jej ofiarach. Rozmowa z Adamem Bielanem, której zabrakło w książce, ukazała się w ubiegłym roku w tygodniku "Newsweek". Bielan stwierdził wówczas, że autorka nie autoryzowała rozmowy. Groził jej sądem.

- Teresa Torańska była zwolenniczką autoryzacji. Z szacunku dla jej pamięci poprosiliśmy o zgodę na publikację wszystkich bohaterów jej wywiadów zawartych w tomie. Adam Bielan odmówił - powiedział cytowany przez serwis Press.pl Paweł Szwed, redaktor naczelny wydawnictwa Wielka Litera, które wydało "Smoleńsk".

Rozmowa Teresy Torańskiej z europosłem dotyczyła m.in. Lecha Kaczyńskiego. Adam Bielan nazwał go wówczas "cholerykiem" i "gawędziarzem". Mówił, że były prezydent "mlaskał, nie chciał ćwiczyć czytania z promptera". Stwierdził też, że Lech Kaczyński lubił najważniejszych polityków PO: Donalda Tuska czy Mirosława Drzewieckiego.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (34)
"Smoleńsk" Torańskiej bez wywiadu z Adamem Bielanem
Zaloguj się
 • swistakonline

  Oceniono 3 razy 3

  przy Torańskiej Kaczyński i Bielan to ciołki-matołki.

  natemat.pl/9779,teresa-toranska-do-prezesa-pis-panie-prezesie-kaczynski-mamy-problem

 • antypist

  Oceniono 3 razy 3

  a to menda !

  bielan !

  ty nawet na miano PiSowskiego obszczymura nie zasługujesz ...
  ty jesteś makabrycznym oportunistą !!!!
  nawetjedzenie z tobą obiadu przy jednym stole musi być obrzydlistwem !!!!
  FUCK YOU, Bielan'
  FUCK YOU !!!

 • edgar92

  Oceniono 7 razy 7

  Bielan w przypływie szczerości powiedział, że kartofel, który posłał na tamten świat tylu ludzi, był nieznoszącym sprzeciwu cholerykiem. Rzekł również, że Kowal wymyślił, by pochować sprawcę wypadku na Wawelu.

 • acototak

  Oceniono 3 razy 3

  natemat.pl/8271,lech-kaczynski-nie-nadawal-sie-na-prezydenta-bielan-odpowiada-w-rozmowie-z-newsweekiem

 • yacek67

  Oceniono 3 razy 3

  Bielan to wyjątkowo obrzydliwy typ. Teraz zbliżają sią wybory do PE, a on musi wejść na listę PiSu bo z tej kanapki do której z PiSu odszedł nie ma żadnych szans. Więc bez wazeliny włazi teraz prezesowi, a taki wywiad to dla niego katastrofa. Mam nadzieję, że zniknie z polityki i wyborcy się na nim poznają - najwyższy czas!

 • zbigstar

  Oceniono 6 razy 6

  Zaprzeć się własnych słów i opinii z czysto koniunkturalnych powodów to zwykłe draństwo i nic tego nie zmieni. Ten wywiad każdy może przeczytać w internecie, więc o co biega?

 • ewelm

  Oceniono 7 razy 7

  Bielan wypiera się swoich słów?
  Pewnie ma wprawę.
  Może powrót karierowicza do PiS zagrożony?

 • dybko2

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Jarku ,Naprawdę bierze pan pod uwagę kandydaturę tej szui ,na miejsce tamtej szui!!!!!!!!!

 • tadec

  Oceniono 5 razy 5

  Panie BIELAN : powtórz Pan swoją relację z dnia katastrofy - wg. słów Prezesa - z OSTATNIEJ ROZMOWY BRACI. Nie dotyczyła lądowania ? Uprzedzam,że telewizje publiczne maja swoje archiwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX