"GW": Seremet wymienia błędy grupy ds. śmierci Papały: "Nie zbadali guzików. A na aucie wcale nie leżał liść lipy". Będą zarzuty

Policyjna grupa "Generał" badająca okoliczności śmierci Marka Papały popełniła rażące błędy. Będą za to postawione zarzuty. Na szybie auta generała jest prawdopodobnie ślad palca sprawcy - przyznał Andrzej Seremet w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".
- Jeżeli prokuratorzy z Łodzi jadą do Komendy Głównej Policji i otwierają szafę, w której znajdują guziki oderwane od koszuli pana Papały, których nie poddano żadnym badaniom, jeżeli znajdują słoik ze śladem zapachowym z miejsca zabójstwa, który już nie nadaje się do badań po tylu latach, to mówi to wiele o tym, jak prowadzono to postępowanie - mówił Seremet.

Lista błędów ciągnie się dalej: na początku śledztwa biegli analizowali film z miejsca zdarzenia. Błędnie zidentyfikowali przedmiot widoczny na dachu samochodu jako liść lipy (Seremet nie podał jednak, co według najnowszych ustaleń leżało na dachu auta). - W policyjnej szafie znaleziono 160 tomów materiału operacyjnego, który nie był przedmiotem rzetelnego zainteresowania prowadzących śledztwo warszawskie - ubolewa prokurator.

Jak Seremet odnosi się do ustaleń grupy śledczych z Łodzi, która jako winnego zabójstwa wskazuje złodzieja samochodów Igora Ł.? - Nie można podchodzić do tego tropu lekceważąco. W tamtym czasie daewoo espero było cenionym autem na handel - przekonywał Seremet. Dodał jednak, że nie chce jednoznacznie opowiedzieć się za hipotezą łódzkich śledczych.

Cały wywiad w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:
Komentarze (57)
"GW": Seremet wymienia błędy grupy ds. śmierci Papały: "Nie zbadali guzików. A na aucie wcale nie leżał liść lipy". Będą zarzuty
Zaloguj się
 • ramzes-ra

  0

  Polska prokuratura popełnia wiele błędów co i zaniedbań oraz co najmniej dziwnych decyzji.Przykładem może być kwestionowane przez Prokuratora Generalnego śledztwo w sprawie zamordowania komendanta Papały. Dziwne są też decyzje o zaniechaniu śledztw w sprawie Hofmana i likwidacji WSI a długo prowadzone śledztwo w sprawie nie wpisania w roczne zeznania zegarka Nowaka.Wydaje mi się że prokuratura powinna w tych sprawach poinformować opinię publiczną, a prokurator generalny jednoznacznie ocenić działania prokuratury i wyciągnąć odpowiednie wnioski.W przeciwnym wypadku powstaje pytanie Po co Prokurator Generalny.?

 • mozart

  0

  Jest jasne i oczywiste, ze policja byla wykonawca wyroku na Papale, a zleceniodawca byla wierchuszka, ktora steruje politykami i jest bezposrednio przy kasie. Tego nie wyjasni zadne sledztwo, bo ci ludzie sa nietykalni. Nie ma na to bezposrednich dowodow, ale wystarczy popatrzyc jak ta sprawa jest wyjasniana, aby zrozumiec istnienie panstwa w panstwie...

 • h.hornet

  Oceniono 1 raz 1

  Czy to prawda, że gen. Papała był komendantem głownym policji i to jego byli podwładni, przez niego kiedyś mianowani, według procedur przez niego kiedyś akceptowanych prowadzili to śledztwo?

 • medycynaradziecka

  Oceniono 1 raz 1

  Czy możecie coś zrobić z ta reklamą Hitachi?

 • moyokoyani

  Oceniono 3 razy 1

  Każdy wie, że go SBecja zabiła milicyjna.

 • jadziaporeba

  Oceniono 2 razy 2

  matactwo,matactwo i jeszcze raz matactwo.Polska to kraj bezprawia.,korupcji i mafii. Od gory do dolu. Ryba smierdzi od glowy.

 • albrecht_kalba

  Oceniono 2 razy 2

  Brawo milicja!

 • volverener

  Oceniono 3 razy 1

  Więcej kropideł i wody święconej, zbiorowych pielgrzymek i modłów do Jp2, więcej kapelanów i sprawa się wyjaśni. W zaświatach.

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 1 raz 1

  Ktoś bezczelnie kłamie:

  „Jest odcisk sprawcy na szybie”
  vs
  „Na szybie auta generała jest prawdopodobnie ślad palca sprawcy”

  Kto? Seremet czy dziennikarz Gazety?
  ;>>>

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX