"Nie fundujmy dzieciom, na starcie kariery szkolnej, frustracji, nerwicy"

PO unika głosowania w sprawie obowiązkowej nauki sześciolatków. W czwartek w Sejmie odbędzie się tylko debata w sprawie referendum. - Nie fundujmy dzieciom na starcie kariery szkolnej frustracji, nerwicy, wstawania rano - przekonywała w TOK FM Jadwiga Wiśniewska z PiS. Wniosek o referendum popiera cała opozycja.
Jadwiga Wiśniewska z PiS nie ma wątpliwości, że szkoły nie są przygotowane na przyjęcie wszystkich sześciolatków. To jej zdaniem, jeden z najmocniejszych argumentów za poparciem wniosku o przeprowadzenie referendum dotyczącego edukacji. Prawo i Sprawiedliwość od początku wspierała małżeństwo Karolinę i Tomasza Elbanowskich, którzy wymyślili akcję "Ratujmy maluchy".

Sejm miał zdecydować o losach wniosku obywatelskiego w tej sprawie już w czwartek. Ale w ostatniej chwili, jak informuje "Gazeta Wyborcza", harmonogram obrad uległ zmianie. I w czwartek odbędzie się tylko debata nad wnioskiem o referendum.

"Pani minister zapomniała"

Posłanka Wiśniewska uważa, że obowiązek szkolny dla sześciolatków jest niepotrzebny. - Dzieci 6-letnie są objęte obowiązkową edukacją w ramach "zerówek". Minister Krystyna Szumilas chyba zapomniała, że dzieci w Polsce już od 10 lat w przyjaznym środowisku uczą się pisać, czytać i liczyć - mówiła w "Poranku Radia TOK FM".

"Zerówka", według posłanki PiS, to znacznie lepsze rozwiązanie dla dzieci. - Postawmy na to, aby jak najwięcej dzieci w ramach edukacji przedszkolnej przygotowywanych było do nauki w szkole. Upowszechnijmy edukację przedszkolną, żeby nie fundować dziecku, na starcie kariery szkolnej, frustracji, nerwicy szkolnej, wstawania rano - całego tego szkolnego stresu. Dobro dziecka przede wszystkim.

Wniosek o referendum poprze cała sejmowa opozycja. Dyskusja o referendum ma zacząć się w czwartek o 10.

Więcej o:
Komentarze (6)
"Nie fundujmy dzieciom, na starcie kariery szkolnej, frustracji, nerwicy"
Zaloguj się
 • Janusz Faliński

  0

  O szkodliwym nauczaniu dzieci w okresie przedszkolnym, szeroko opisane jest w książce ,,JAK ŻYĆ 100-200 LAT,,

 • 2mrowka

  Oceniono 3 razy 1

  Po jakie licho referendum? Polska jest jedynym chyba krajem, może poza trzecim światem, gdzie świadectwo dojrzałości uzyskuje się już po osiągnięciu faktycznej dojrzałości ( LO -19 lat, technika - 20 lat!). 50 lat temu ja i moi równolatkowie, zostaliśmy maturzystami w wieku 18 lat. Proponuję,żeby dla dzieci PISOwców wprowadzić obowiązek szkolny w wieku 25 lat, albowiem ich rodzice ciągle jeszcze nie osiągnęli pełnej dojrzałości.
  Czy ja jako emerytka mam brać udział w tym referendum? A moja teściowa w wieku 97 lat też?
  Bardzo śmieszy mnie ta nieopierzona pani poseł , specjalistka nauczania początkowego.Prawi głupoty!!!

 • partia-oszustow

  Oceniono 11 razy -7

  Co Ty się znasz? Znają się tylko żydowscy "eksperci" Gazety Wyborczej i TVN

  a oni jak jeden mąż mówią, że czym prędzej POwinni pójść do szkoły.

 • poiuytrewq0987

  Oceniono 10 razy 4

  Wnioski po 2 m-cach nauki 7-latka w SP:

  - poziom nauki w 1 klasie to DNO. 5-latek sobie poradzi.
  - parę lekcji ogólnych, zestaw Tropiciele - poziom tych podręczników to tragedia.
  - 2 godziny RELIGII katolickiej albo świetlica dla odmieńców
  - 1 godz. języka ang. (nie ma anglisty, ale jest 3 katechetów)
  - W-F na papierze w formie spaceru albo skłonów.

  Po co więc referendum, co za różnica. Zamiast o wiek - trzeba

  WALCZYĆ O POZIOM NAUKI I CZYSTE TOALETY W SZKOŁACH. To nie żart. Sprawdźcie sami. W szkołach państwowych SĄ KIBLE nie łazienki. A kształcenie to fikcja, ważniejszy jest krzyż i obrazki papieża niż matematyka.

 • setpio

  Oceniono 5 razy 3

  Skoro już i tak Państwo funduje im niewolnicze garby codziennego dźwigania kilogramów książek, na które nie ma miejsca w szkole i za które musi zapłacić co roku starsze pokolenie niewolników czyli ich rodzice, to czy to nie wszystko jedno czy system doi je rok dłużej? Dla tych co na tym zarabiają z pewnością nie, a ich akurat stać na odpowiednie lobby.

 • janonet4

  Oceniono 13 razy 1

  POLSKA KATOLICKA nic nie umie zafudować tylko nieustwo ,nieróbstwo, i tak od MAŁEGO uczymy dzieci jak tu nie uczyć ,jak do pracy mieć dwie lewe ręce !!!!!!!!!!!!!!!!! a efekty juz widać jak to mamy """"" STUDETÓW"""" I """" MGR""""""""""" od siemiu BOLEŚCI !!!!!!!!!!!!!!!! nauka i szkóła idzie w LAS a poco -

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX