Kuba Wojewódzki zaatakowany żrącą substancją

O zdarzeniu, które miało miejsce dzisiaj pod siedzibą radia Eska Rock, poinformował dziennikarz TVN24 Jarosław Kuźniar na blogu. - Brunatnym terrorystom gratuluję, że zrobili ze mnie męczennika - miał stwierdzić Kuba Wojewódzki. Według TVN24 zdrowiu Wojewódzkiego nic nie zagraża. Policja mówi nam, że Wojewódzki złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - właśnie skończył zeznawać.
Do incydentu - jak ustaliła policja - doszło dzisiaj przed godziną ósmą rano pod warszawską siedzibą Eski Rock. Oblany żrącą substancją Wojewódzki trafił do szpitala, ale wypisał się na własne życzenie. Około godz. 14 zgłosił się do komendy na warszawskiej Pradze, aby złożyć zeznania w tej sprawie. - Powiedział, że podszedł do niego zamaskowany mężczyzna i ochlapał go nieznaną substancją. Nie jestem upoważniony do wypowiadania się na temat odniesionych przez niego obrażeń, ale mogę powiedzieć, że stan dziennikarza był na tyle dobry, że sam zgłosił się do komendy, aby złożyć zawiadomienie - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Andrzej Browarek z zespołu prasowego KSP.

Jego zdrowiu nic nie zagraża - podaje z kolei TVN24. Według stacji obrażenia Wojewódzkiego były niewielkie, bo showman miał na sobie ciemne okulary i czapkę z daszkiem.

"Brunatnym terrorystom gratuluję, że zrobili ze mnie męczennika"

Co dokładnie się wydarzyło? Jarosław Kuźniar zacytował wiadomość, którą otrzymał od Wojewódzkiego: "Dziś rano pod radiem Eska Rock, elegancko zamaskowany i ewidentnie pozbawiony poczucia humoru mężczyzna, zaatakował mnie niezidentyfikowanym płynem żrącym o brunatnej barwie, co jest dosyć symptomatyczne".

I dalej: "Niestety nie chciał umotywować swego czynu, to, co wykrzykiwał, na razie zachowam dla siebie, bo prawa strona ma już dziś wystarczająco dużo kłopotów. Może odnajdę się z nim na Skypie, ulubionym ostatnio komunikatorze ludzi o wyrazistych poglądach na nie. Poważnie rzecz biorąc, czuję się doceniony jako dziennikarz. Doceniam także fakt, do jakiego momentu doszedł dyskurs polsko-polski. Brunatnym terrorystom gratuluję, że zrobili ze mnie męczennika". 

Policja zaznacza, że jest w trakcie badania sprawy i nie może udzielić więcej informacji na ten temat. - Poza tym potrzebujemy trochę czasu, aby coś więcej ustalić - mówi Borowiak. Sam Kuba Wojewódzki aktualnie nie odbiera telefonu.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (671)
Kuba Wojewódzki zaatakowany żrącą substancją
Zaloguj się
 • antyksen

  0

  Brunatnemu, sfrustrowanemu chamstwu, któremu nie wystarczają już rozróby i wyzwiska i przechodzą do czynów mówimy zdecydowane NIE.
  W przeciwnym razie nasz kraj po strasznych doświadczeniach z faszyzmem i komunizmem czeka epoka NASZYZMU, czyli naszej własnej, tu wyhodowanej odmiany państwa totalitarnego.

 • an09

  Oceniono 1 raz -1

  męczennika ????????/ a kro Ciebie żałuje oprócz pseudo dziennikarzy ?

 • nmarci44

  Oceniono 2 razy 0

  a może to nie był płyn barwy brunatnej tylko kremowej, i nie w twarz tylko w zad.

 • gokle

  Oceniono 1 raz 1

  Buraku, nie rozumiesz tekstu to spiedralaj. Pod Bialystok.

 • red-akcja

  Oceniono 2 razy -2

  Skąd Tofaszysz Włądysław wie, że to było coś żrącego? Bo się wystraszył?
  Stawiam, że to ustawka przygotowana w porozumieniu...
  Utrwalacze władzy Tofaszystwa potrzebują zakryć rewelacyjne ustalenia doktora Cieszewskiego.

 • red-akcja

  Oceniono 2 razy -2

  Ubolskie dzieci mają w Polsce za dobrze, oj za dobrze.

 • red-akcja

  Oceniono 2 razy -2

  Tofaszysz Władysław Wojewódzki żartował sobie w radio z zamordowanych w Katyniu: "...ha ha ha hii hii w Katyniu było sporo dziurek ha ha ha hiii"....
  Mam nadzieję, że kiedyś pójdzie za to do pierdla. Tego mu nie zapomnimy.

 • bigark

  0

  Ta żrąca substancja to roztwór moczu i stolca Kuby, po balandze.
  "Napastnik" otrzymał 1000zł za jego użycie. Cel? Autoreklama!
  Dowód - ryj ma taki, jaki miał...

 • princealbert

  0

  Coca-Cola rzeczywiscie jest zraca. Wlejcie do rury kanalizacyjenj na noc i sprawdzcie rano!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX