Agent Tomek nadaje. Zasypał prokuratury donosami. Tylko w Warszawie to 54 sprawy

Tomasz Kaczmarek, były agent Tomek z CBA, a dziś poseł PiS, bije rekordy w liczbie doniesień o przestępstwach. W większości spraw prokuratura odmawia śledztw lub umarza postępowanie. Ale każdy donos musi dokładnie sprawdzić - informuje ?Gazeta Wyborcza?.
W warszawskiej prokuraturze okręgowej, do której trafiają pisma i zawiadomienia posła Kaczmarka, naliczyliśmy od czerwca ubiegłego roku do dziś 54 sprawy. Sześć kolejnych trafiło do prokuratur rejonowych. Rocznie śledczy z okręgu mają ok. 900 spraw - czyli agent Tomek dostarcza im więcej niż 6 proc. spraw.

Pierwsze zawiadomienie Kaczmarek złożył w czerwcu 2012 r. Dotyczyło wypowiedzi adwokata Jacka Dubois, obrońcy Beaty Sawickiej, którą uwodził agent Tomek. Zarzucił adwokatowi, że ujawnił w mediach jego techniki pracy: nagrywanie spotkań z Sawicką, choć w aktach procesu ta informacja była opatrzona klauzulą tajne. Dubois tłumaczył, że powtarzał tylko to, co sam Kaczmarek mówił publicznie. Po kilkunastu dniach prokuratura odmówiła śledztwa.

Potem posypały się kolejne: o rzekomym przekroczeniu uprawnień przez prezesa NFZ, o wprowadzeniu w błąd rodziców sześciolatków mających posłać dzieci do szkół, o posiadaniu narkotyków (w programie "Tak jest" w TVN Andrzej Dołecki, lider Wolnych Konopi, pokazał na wizji małą ilość marihuany), o przekroczeniu uprawnień przez urzędników stołecznego ratusza, o niegospodarność w Agencji Wywiadu.

Cały artykuł w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:
Komentarze (361)
Agent Tomek nadaje. Zasypał prokuratury donosami. Tylko w Warszawie to 54 sprawy
Zaloguj się
 • wuem43

  0

  Wystarczy popatrzeć na to dno i już wszystko wiadomo. Pisodebilizm klasyczny i tyle.

 • polololo.ltd

  0

  W pisościerwie każdy ma jakąś specjalizację: hofman w penisach, inny głupek w zamachach, a agent w donosach.

 • 123jna

  0

  Nie moge patrzec na jego dziewczeca twarzyczke, moze lepiej bylo by gdyby zaplotl sobie warkocz jak u premierki Ukrainy? Coming out juz blisko?

 • remis1

  Oceniono 1 raz 1

  Idolem i niedoścignionym wzorem "Agenda Tomka" jest Antoni Maciarewicz. To coś znaczy.

 • sprawazlewa

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież agent zostaje agentem na całe życie ( czyż nie tak p. Kaczyński). Ale czy agent Tomek może mylić się 54 razy? Może, bo materiał operacyjny nosi w majtkach i bliżej mu do d..py.

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 1 raz 1

  Patrząc na takiego,
  Wtedy, aż się prosi,
  Żeby wyrzec: " Szkoda,
  Że Cię Ziemia nosi ".

 • rympalek11

  Oceniono 2 razy 0

  Robi to co powinien. Nie jest przecież młynarzem czy piekarzem by zaśmiecać mąką. Co w tym dziwnego? Gliny też się przypie...ją nawet wtedy gdy już glinami nie są i dla wszystkich to normalne.

 • mamrot33

  Oceniono 1 raz 1

  do pis nie przyjdzie normalny poseł tylko oszołomy tak jak agent czy profesor czyli sekta

 • wlodas1959

  Oceniono 2 razy 2

  zaklady psychiatryczne zbankrutuja wszytkie psychole ida do pisu zamiast na leczenie do specjalistow pis to enklawa psycholi jak kler pedofili i pedalow.RAMEN

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX