Od lecącego dreamlinera odpadł fragment kadłuba. Nadal nie mogą go znaleźć

Od Boeinga 787 Dreamliner należącego do Air India podczas lotu odpadł fragment kadłuba. Nie wiadomo, co było przyczyną awarii, ani gdzie znajduje się utracona część samolotu. Piloci niczego nie zauważyli.
W ubiegłą sobotę podczas lotu z Delhi do Bangalore doszło do nietypowej awarii. Jak poinformował koncern Boeing, od dreamlinera należącego do Air India odpadł fragment kadłuba o wielkości około 1,5 na 2,5 metra. Piloci nie zauważyli niczego niepokojącego w pracy maszyny, więc nie wiadomo, kiedy dokładnie elementy poszycia oderwały się od samolotu ani gdzie spadły.

Nie było niebezpieczeństwa

W dreamlinerze znajdowało się (łącznie z załogą) 148 osób. Jak informuje Boeing, utracona część samolotu nie miała kluczowego znaczenia dla jego funkcjonowania, w związku z czym awaria nie stanowiła żadnego niebezpieczeństwa dla podróżnych.

Dziurę na spodzie boeinga zauważono dopiero po lądowaniu w Bangalore. Ubytek w zewnętrznej powłoce samolotu odsłonił okablowanie i umieszczone wewnątrz urządzenia.

Sobotnie zdarzenie jest jedną z wielu awarii, do jakich doszło podczas użytkowania dreamlinerów. Wielokrotnie loty obsługiwane przez te maszyny były odwoływane, m.in. przez polskiego przewoźnika. We wrześniu odwołano loty dreamlinerów do Pekinu, Nowego Jorku i Chicago, bo w samolotach zapaliły się kontrolki informujące o konieczności dokonania natychmiastowego przeglądu technicznego. Problemy ze startami Boeingów 787 występowały też w innych państwach.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (187)
Od lecącego dreamlinera odpadł fragment kadłuba. Nadal nie mogą go znaleźć
Zaloguj się
 • metamizol

  Oceniono 3 razy -1

  Wygląda na to, że szykuje się kandydat do następnego odcinka Katastrofy w przestworzach. Oby bez ofiar.

 • skazuk

  Oceniono 2 razy -2

  I to świadczy jak naprawde dobre są te samoloty.W Rosji od dreamlinera odpadły skrzydła I nikt nawet tego nie zauważył.

 • nie-tak

  Oceniono 2 razy 0

  www.zerohedge.com/articles/2010/06/15/images/archives/6-19-09vixvxv.jpg?page=2
  Dreamliner, "Cabriolet" Edition: Panel Falls Off Air India 787 Fuselage Mid-Flight

 • 7ogamihcra

  Oceniono 5 razy -1

  Podobno profesur Binienda był w zespole projektowym tego cuda techniki...to wiele wyjaśnia...nawet dziesięciokrotny błąd w obliczeniach konstrukcyjnych.
  Przecież ten samolot miał latać z prędkością 35 km/godz, a nie 350.

 • blski

  Oceniono 2 razy 0

  Ze spadajacych czesci moznaby zrobic nowego.

 • verte34

  Oceniono 2 razy 0

  Skoro "nie mogą znaleźć", to może od początku go nie było :))

  --
  www.pl.dawanda.com/shop/pracowniakucoloty

 • romek4805

  Oceniono 4 razy -4

  LOT chyba czeka aż które te cacko Amerykańskie spadnie z polskiego nieba i wtedy powołają ekspertów z Macierewicza a oni udowodnią że to ruskie rozkręcili w trakcie lotu pewne elementy samolotu i dlatego rozleciał się w powietrzu .A tak na marginesie Czy lot tak długo będzie czekał aż naprawdę spadnie z około 200ludzi na pokładzie !!!...

 • yarrrr

  Oceniono 3 razy -1

  HA HA HA HA HA HA HA HA HA !!!!!!!!!

 • ebeb1

  Oceniono 2 razy 0

  Niedługo przelot tym samolotem zaczniemy zaliczać do sportów ekstremalnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX