Przeciwnicy Gronkiewicz-Waltz? "To nie koalicja. To chłopi z nagonki. Idą i walą kijami o drzewa"

- To nie jest żadna koalicja. To chłopi z nagonki - mówił o przeciwnikach Hanny Gronkiewicz-Waltz Tomasz Wołek. W Poranku Radia TOK FM publicyści mówili o niedzielnym referendum w Warszawie. - To ewidentna hucpa polityczna. Zagrywka nie na poziomie Warszawy, ale ogólnopolityczna - wskazywał Wiesław Władyka z "Polityki".
W niedzielę referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. - To ewidentna hucpa polityczna. Zagrywka nie na poziomie Warszawy, ale ogólnopolityczna - stwierdził w Poranku Radia TOK FM prof. Wiesław Władyka, publicysta "Polityki". - Wpisuje się w kampanię wyborczą aż po 2015 rok. I o to toczy się gra - dodał.

"Najważniejsze wydarzenie roku w polskiej polityce". Dlaczego stołeczne referendum jest tak istotne? >>>

- Kiedy patrzę na grono przeciwników Gronkiewicz-Waltz, mam nieodparte wrażenie, że obserwuję klasyczną scenę myśliwską - powiedział Tomasz Wołek. - To nie jest żadna koalicja. To chłopi z nagonki, którzy idą i walą kijami o pnie drzew. Dali się użyć myśliwemu, którym jest Jarosław Kaczyński - mówił publicysta. Jego zdaniem prezes PiS "rozegrał to jak chciał", uważając przeciwników prezydent stolicy za "pożytecznych idiotów".

Koalicja? "Wyglądało to kabaretowo"

Wczoraj odbyła się debata przed stołecznym referendum, jednak wzięli w niej udział jedynie przeciwnicy Gronkiewicz-Waltz. Nie zmienia to faktu, że w jednej sali zasiedli Piotr Ikonowicz, Ryszard Kalisz, Czesław Bielecki, Ludwik Dorn, Przemysław Wipler i Piotra Gliński. - Dziwna kompozycja. Wyglądało to kabaretowo - stwierdził Władyka.

Władyka zauważył, że koalicja sformowana przeciwko Gronkiewicz-Waltz jest nietrwała, bo ma jeden cel: odwołanie prezydent. - Jeśli referendom skończy się przegraną pani prezydent, na drugi dzień jedenastka rozbiega się na wszystkie strony. Tam było sześciu kandydatów na jej miejsce - zauważył publicysta.

"Usuwanie Gronkiewicz-Waltz w tym momencie byłoby groteskowe"

Tomasz Lis, naczelny "Newsweeka", zauważył, że w sondażach na prezydenta Warszawy wciąż prowadzi Gronkiewicz-Waltz. We wczorajszym sondażu została też uznana najlepiej ocenianym włodarzem stolicy po 1989 roku. - Usuwanie tego polityka w tym momencie byłoby czymś groteskowym. Abstrahując od kuriozalności całej koalicji - ocenił Lis.

- Mam pamięć dłuższą niż siedem lat i pamiętam poprzednią prezydenturę jednego muzeum, prezydenturę totalnego paraliżu i bezruchu. Trzeba być ślepcem, by nie zauważyć, ile dobrego się zdarzyło przez te siedem lat - mówił Lis.

"Niech Gronkiewicz-Waltz polegnie. Projekt Gliński zostanie zdmuchnięty"

Szef "Newsweeka" dodał jednak, że spodobał mu się scenariusz wydarzeń na wypadek odwołania Gronkiewicz-Waltz. - Tak bardzo, że nie wiem, czy nie chciałbym, żeby prezydent poległa. W poniedziałek rozpisujemy nowe wybory i po dwóch miesiącach Hanna Gronkiewicz-Waltz w cuglach zostaje prezydentem. A "projekt Gliński" zostałby zdmuchnięty na wieki wieków - skwitował Lis.

Więcej o:
Komentarze (31)
Przeciwnicy Gronkiewicz-Waltz? "To nie koalicja. To chłopi z nagonki. Idą i walą kijami o drzewa"
Zaloguj się
 • oakpark

  0

  Pani Waltz była kozłem ofiarnym - do zabicia zamiast Tuska. Sama była i jest arogantką jakich mało ale na odwołanie na pewno nie zasłużyła merytorycznie. Często jestem w Wawie i jakoś rozumiem, że trzeba pocierpieć jak chce się dobrych zmian.

  Miała szczęście bo Guziałowi w kampanię wtrącił się Kaczyński - jak to On - jak słoń w chińskim sklepie... narobił takiej "maniany" (nie znajduję lepszego słowa) że warszawiacy otrzeźwieli...

  PiS jak chce wygrywać cokolwiek nie powinno Prezesa Klubu....łubudubu... wypuszczać z klozetu.... 8^)

  facet działa na przeciętnego Polaka jak płachta na byka....

 • gadojan

  Oceniono 2 razy 0

  "Chlopi z nagonki"???..., dziwnie mi sie skojarzylo z wyzwiskami dawnej komuny przeciw strajkujacym robotnikom.
  Niby komuny nie ma od 1989 r., a metody te same, ... jak ktos chce czegos innego niz wladza od razu jest bee.

 • unamatita

  Oceniono 4 razy 0

  Wołek po przetrąceniu kręgosłupa przez "wakacje z agentem" jest wiarygodny jak donaldowe expose!
  u.

 • antua43

  Oceniono 7 razy 1

  Jaka różnica jest POmiedzy Wałkiem a walcem kto odgadnie dostaje dolara.

 • chi_neng1

  Oceniono 9 razy 1

  Nic dodac, nic ujac .

  Wszystko zostalo powiedziane.

 • anulka002

  Oceniono 16 razy 0

  Ależ tu kółko wzajemnej adoracji......aż się zbiera na....... Niby demokracja, a proszę , jak ktoś ma inne zdanie to już bezmózgowiec. Tu dopiero jest kabaret!!!!!!!!!!!!!

 • tp70

  Oceniono 15 razy 9

  Popierają referendum "pożyteczni idioci ", idioci "słoiki" idą wziąć udział w referendum. W jakim kraju my żyjemy (?) przecież w naszym narodzie idiota potyka się o idiotę. I nad tym dziadostwem czuwają te stare purpuraty mające rozkosz z deprawowania naszych dzieci. Chryste -to pewne - ten kraj jest objęty klątwą bożą - za głupotę !!!!

 • rabingoldblatt

  Oceniono 18 razy -2

  "- To nie jest żadna koalicja. To chłopi z nagonki - mówił o przeciwnikach Hanny Gronkiewicz-Waltz Tomasz Wołek."

  Pewnie ma pan rację. Szczególnie patrząc na te ponad 200 tysięcy mieszkańców, którzy złożyli podpisy pod wnioskiem pod referendum. Ot prostaczki, demokracji im sie zachciewa, decydowania o własnym mieście. Niepojęte!!
  Całkowicie rozumiem panie Wołka. Miejsce chłopa jest przy ziemi od myślenia i wskazywania jedynie slusznej drogi sa niezależni, uczciwi dziennikarze i publicyści.

 • chi_neng1

  Oceniono 13 razy 3

  Warszwo !

  Pokaz swoje oblicze!

  Ilu Was ? Nie raz ! Wyjdzie z domow choc raz i pokazcie kim jestecie !

  42 miesiace akceptowliscie miesiecznice !

  Pokazcie sie wreszcie na referendum, ktore nie ma nic wspolnego z wymiana prezydenta Warzawy, o czym wiecie !

  Jest Was miljony, w porownaniu z reszta !

  Na co czekacie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX