Internet reaguje na słowa abp. Michalika. Atakuje nawet Terlikowski. "Tego się nie da obronić"

Internauci nie pozostawili suchej nitki na arcybiskupie Józefie Michaliku po jego wypowiedzi na temat pedofilii. - Niewłaściwa postawa często wyzwala się, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, zagubi się i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga - stwierdził duchowny. Jego słowa ostro skomentował nawet Tomasz Terlikowski. - Nie da się [tych słów - red.] zaakceptować - napisał. Biskup przeprosił, ale echa jego wypowiedzi nie cichną.
"Gdy przeczytałem to, co powiedział arcybiskup Józef Michalik, przez moment nie mogłem uwierzyć" - napisał w serwisie Fronda.pl Tomasz Terlikowski. Zdaniem publicysty wypowiedź duchownego wyrządziła "więcej szkody Kościołowi niż cała nagonka medialna".

"A takich słów nie da się obronić, nie da się ich zrozumieć, a już na pewno nie da się ich zaakceptować" - dodał Terlikowski. Wypowiedział się również na Twitterze. "Czasem odechciewa się bronić pasterzy. Szczególnie, gdy trzeba ich i Kościół bronić przed nimi samymi..." - napisał."Nie ma usprawiedliwienia"

Internet huczy od podobnych opinii. Arcybiskupa krytykują dziennikarze, blogerzy i internauci. "Sorry, ale nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego, co powiedział" - tak słowa duchownego skomentowała na Twitterze blogerka Kataryna.


Fot. Twitter.com

Biskupa atakuje również dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" Błażej Strzelczyk. "Jedyne pocieszenie, że abp Michalik ze swoimi absurdalnymi tezami jest osamotniony" - stwierdził na Twitterze.


Fot. Twitter.com

Również krytycznie, choć nieco łagodniej, słowa abp. Michalika skomentował Michał Szułdrzyński. "Nie wiem, czy abp Michalik wybrał najlepszy sposób na zwrócenie uwagi na ważny problem, jaką jest sytuacja dzieci rozwodzących się rodziców" - napisał.

"Przewodniczący Episkopatu Polski nie wie, o czym mówi. Zapewne jest jeszcze gorzej - nie chce wiedzieć" - tak natomiast sprawę skomentował Piotr Mucharski, redaktor naczelny " Tygodnika Powszechnego". "Gdy przeczytałem to, co powiedział arcybiskup Józef Michalik, przez moment nie mogłem uwierzyć" - napisał.

"Gdyby to samo co abp Michalik powiedziała inna osoba publiczna byłby to koniec jej kariery - skomentował europoseł Wojciech Olejniczak.


Fot. Twitter.com.

Abp Michalik: Przepraszam za nieporozumienie

Po kilku godzinach arcybiskup zaczął tłumaczyć się ze swoich słów. - Przepraszam za to nieporozumienie, za to, co wynikło - powiedział. - Oczywiście, cały kontekst mojej wypowiedzi był taki, że dziecko jest niewinne, nie może być krzywdzone, nie tylko przez duchownych - dodał.

Z kolei ksiądz Józef Kloch, rzecznik episkopatu, stwierdził, że intencje abp. Józefa Michalika zostały źle zrozumiane. - To zwykły lapsus językowy - stwierdził.

Terlikowski: Nie róbmy z niego człowieka, który nie wie, co mówi

Po konferencji zmieniły się nieco reakcje osób, które wcześniej ostro krytykowały arcybiskupa. "Oczywiście lepiej by było, gdyby abp Michalik nie powiedział tego, co mówił wcześniej, ale dobrze, że szybko wyjaśnił i przeprosił" - napisał Szułdrzyński. Dziennikarz przyznał jednak, że "to nie był dobry dzień dla Kościoła w Polsce. Kolejny".


Fot. Twitter.com

"Sorry. Dobrze, że zmienił zdanie, ale nie róbmy z niego człowieka, który nie wie, co mówi... Bez jaj" - tak na przeprosiny abp Michalika zareagował na Twitterze Tomasz Terlikowski.


Fot. Twitter.com

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (315)
Internet reaguje na słowa abp. Michalika. Atakuje nawet Terlikowski. "Tego się nie da obronić"
Zaloguj się
 • da-jan55

  0

  To nie tylko Michalik ale również i Terlikowski miał swój słabszy dzień !!!???

 • maxi_63

  Oceniono 1 raz -1

  A co w stanach zrobiła nauczycielka jak dziecko 4 letnie pogłaskało ją po nodze? Zgłosiła sprawę do sądu rodzinnego....witamy w kołchozowym (k)raju. Michalik nie bronił ale szukał przyczyn starał się wyjaśnić, na pewno nie usprawiedliwiał ich zachowań, z tego wynika, że dobry z niego człowiek/

 • czesarna

  Oceniono 1 raz 1

  Michalik jest zainteresowany tylko obroną kleru przed ujawnianymi zarzutami o krzywdzenie dzieci przez pedofilów w sutannach. Rzeczywiście chodzi mu głównie o podważenie odpowiedzialności firmy, którą reprezentuje. Mamona się liczy. Dla niej tacy jak on śpiewają i padają krzyżem.
  Niczym więcej ostatnio się nie zajmuje, a że poczuwa się do odpowiedzialności za zasutannionych przestępczych lubieżników, stara się wyszukiwać przyczyny i poszerzać grono podofilów także w bezkoloratkowych środowiskach.
  Prawda jest zaś taka, że kościółkowa brać zrobiła już naprawdę dość, by nawet ta pokornie wierna trzoda pokazała kościelnikom wzniesiony go góry środkowy palec i odwróciła się od nich raz na zawsze.
  Z dużym prawdopodobieństwem wiele owieczek (także baranów) nadal będą gotowe oddawać swoje dzieci klechom, bo przecież Kain zabił Abla też tylko dlatego, że chciał się swoim oddaniem wykazać.
  Kain nadal jest uznawanym wzorem do naśladowania dla wiernych. Owieczki wiedzą czego chcą?

 • czarnymwczarne

  Oceniono 3 razy 3

  ArcyLapsus powiedział, co myślał. Kler przez wieki wykorzystywał seksualnie dzieci i tyleż samo popełniał gwałty symboliczne na ludzkich umysłach. Zapewne nie spodziewał się takiej reakcji, ponieważ do katabasów nie dociera, że ludzie nie są już ciemnymi i "bogobojnymi" prostakami przyjmującymi wszelkie ich słowa jak prawdy najświętsze.
  www.czarnymwczarne.pl/index.php/component/k2/item/35-pedofilia-w-kosciele

 • kazimierzantonowicz

  0

  Ptaszki

  Nie minęła jedna chwila
  jak mały wróbelek znalazł się u gila.
  On to kazał małym pazurkiem
  bawić się jego ogórkiem
  Gil się wcale nie obawia,
  że ktoś może zapuścić żurawia

  Ref,
  lecą, lecą, lecą żurawie
  i puszczają pawie!

  Na to wszystko czarny dzięcioł
  w czerwonej czapeczce
  jakieś głupoty szepce,
  że rodzice o pisklęta nie dbają
  jest to granda i kukułcze jajo

  ref.
  lecą, lecą, lecą żurawie.....

  Na ten widok zamiast strzał Erosa
  wystrzeliły gile ale prosto z nosa
  skąd się biorą takie ptaków zwyczaje,
  że gile odwiedzają bardzo ciepłe kraje
  Mają wtedy gorący temperament
  powodując bardzo swoisty zamęt
  ref.
  lecą, lecą, lecą żurawie.........

  Może kiedyś gila pupa goła
  natknie się na ostry dziób sokoła
  a jak dziób będzie za tępy
  chętnie przylecą pomóc również sępy
  może nawet orły, kruki, harpie
  każdy z ptaków jeszcze coś wyszarpie
  ref.
  lecą, lecą, lecą żurawie...

  antonmed

 • politol59

  0

  Tomasz i ty Brutusie?

 • 0zoja29

  0

  wklejam, wklejam i nic ? www.fakt.pl/polski-misjonarz-zabity-podczas-orgii,artykuly,420561,1.html

 • 0zoja29

  0

  dlaczego o tym sie nie mowi? www.fakt.pl/polski-misjonarz-zabity-podczas-orgii,artykuly,420561,1.html

 • 0zoja29

  0

  przecież go nie ma ?a gdzie moj wpis ? www.fakt.pl/polski-misjonarz-zabity-podczas-orgii,artykuly,420561,1.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX