"Wrogowie Kościoła mogą jechać na urlop, gdy tylko abp Józef Michalik otwiera usta"

"W najczarniejszych snach nie sądziłem, że po tym, co na temat pedofilii w Kościele zostało już powiedziane i ujawnione, szef Episkopatu zdobędzie się na takie słowa. Są one przejawem braku wyczucia, delikatności, i - ostatecznie - rozsądku" - pisze na swoim blogu na Polityka.pl o skandalicznych słowach abp. Michalika Jarosław Makowski.
- Wielu tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby relacje między rodzicami były zdrowe - taki stosunek do molestowania nieletnich przez księży ma abp Michalik. Tłumaczył w rozmowie z dziennikarzami, że uważa, iż "często niewłaściwa postawa wyzwala się, kiedy dziecko szuka miłości".

"Jeśli dobrze rozumiem wywód hierarchy, to same dzieci, rodzice i współczesna, rzecz jasna, relatywistyczna kultura są źródłem tego, że księża ulegają swoim słabościom. I molestują dzieci. Krótko: winni są wszyscy, ale nie ksiądz-pedofil i instytucjonalny Kościół" - komentuje słowa hierarchy Jarosław Makowski, szef Instytutu Obywatelskiego, na swoim blogu na Polityka.pl.

Największe zagrożenie dla Kościoła? "Nie laickie media, ale sami księża"

"Największym zagrożeniem dla Kościoła nie są ani liberałowie, ani laickie media, ale sami księża i biskupi. Jeśli dziś ludzie będą masowo odchodzić od Kościoła, choć mam nadzieje, że nie od Boga, to jest to Wasza, moi drodzy duszpasterze, wina!" - kontynuuje Makowski.

Jego zdaniem, dzisiaj polski Kościół nie uczy się na swoich błędach. Cały komentarz na stronie internetowej tygodnika "Polityka" >>>Więcej o:
Komentarze (52)
"Wrogowie Kościoła mogą jechać na urlop, gdy tylko abp Józef Michalik otwiera usta"
Zaloguj się
 • swiadek1943

  0

  KK to potężna, bardzo bogata międzynarodowa instytucja z własną państwowością. Jak można mówić o pojedynczych ludziach jajko wrogach KK? Nie widać dysproporcji? KK tysiące lat udowadnia, że materialny sukces jest jego najwyższym dobrem. Reszt, to tylko narzędzia do tego.

 • neostrada72

  Oceniono 1 raz 1

  Kłamstwa tych byłych ogierów nie mają końca.Kiedy ludzie zaczną myśleć i kiedy uznaja,że należy skończyć kontakty z tą zakłamaną firmą?Kiedykolwiek Michalik otworzy zakłamaną gębę,wypływają z niej jadowite,,teorie''świadczące o jego nieprzydatności do pełnionej funkcji i braku intelektualnego myślenie,czy w ogóle myślenia.Co zdanie,to kłamstwo lub brednia nie do przyjęcia.Mdło się na jego widok robi.

 • prinsik

  Oceniono 4 razy 4

  Natychmiastowa dymisja dla pozbawionej jakiejkolwiek moralnosci pacana.

 • jpone65

  Oceniono 4 razy 4

  Michalik to ten Klecha, który rzez pół roku znęcał się nad policjantem, który odważył się wlepić mu mandat na podkarpaciu, aż go wyrzucili z roboty. (...)

 • marac

  Oceniono 8 razy 8

  Jeśli zostałeś/łaś wbrew swej woli zapisany/a do tej odrażającej przestępczej bluźnierczej organizacji jaką jest Kościół Rzymsko-Pedofilski, może nadeszła pora, aby się wypisać, tak aby pedofile nie mogli dłużej szantażować polityków i mediów bajeczkami o 95% katolików.

  Jeśli jesteś niewierzący: www.apostazja.pl/

  Jeśli jesteś chrześcijaninem:
  Najpierw www.apostazja.pl/
  a potem
  forum.protestanci.info/
  www.protestanci.org/
  pl.wikipedia.org/wiki/Protestantyzm#Zobacz_te.C5.BC

  Na koniec coś żeby śmiechem zrzucić z siebie uczucie zbrukania i obrzydzenia po przeczytaniu wypowiedzi michalikowej gnidy. Oto wielka tajemnica wiary:
  www.youtube.com/watch?v=7Tu8Y5g8pXg
  W opcjach YT można włączyć polskie napisy.

 • zygosz

  Oceniono 12 razy -10

  To ateistyczno -polityczna gra ,kiedy jest blisko
  referendum ,polityczny problem,oni skupiaja
  uwage spoleczna na oszczerstwach kosciola .
  To metoda czerwona ,kiedys na Kremlu urodzona.

 • pogodny100

  Oceniono 13 razy 9

  Naczelny pedofil Polski to lapsus Michalik.

 • widz102

  Oceniono 10 razy 8

  Franciszku... Wasza Świątobliwość..
  Arcybiskup Pedofilsko-Smoleńskiej Schizmy Polskiej Michalik właśnie powiedział: sprawdzam!
  I co będzie? Rekontra czy passe?

 • braunal

  Oceniono 18 razy -16

  Takich leszczy jak Michnik i ta cała lewacka swołocz,święty KK rozgniata obcasem jak karalucha.2000 lat doświadczenia i Chrystus z nami.Są jeszcze jakieś pytania?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX