Terlikowski przegrał w sądzie z Tysiąc. "Salomonowy wyrok". "Dostał po nosie"

Tomasz Terlikowski przegrał proces o naruszenie dóbr osobistych Alicji Tysiąc. - Bardzo mi się podoba ten wyrok, dał po nosie Terlikowskiemu. Mam nadzieję, że się zastanowi, zanim nazwie kogoś mordercą i porówna do Eichmanna - mówiła w Poranku Radia TOK FM Renata Kim z "Newsweeka".
Sąd orzekł wczoraj, że Tomasz Terlikowski naruszył dobre imię i godność Alicji Tysiąc. - W polemicznym jego zdaniem ferworze zastosował słowa, które mogłyby wskazywać, że Tysiąc jest z gestapo i chciała zabić własne dziecko. A jemu chodziło o to, że w ogóle aborcja to zabijanie dzieci i używanie różnych argumentów nie ma żadnego sensu - relacjonował w Poranku Radia TOK FM Jan Wróbel.

Terlikowski ma przeprosić i zapłacić 10 tys. zł odszkodowania, choć Tysiąc domagała się 130 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny, a publicysta już zapowiedział, że złoży apelację.

"Salomonowy wyrok"

- To nie był ferwor - wskazywała w Poranku Radia TOK FM Renata Kim z "Newsweeka". - On usiadł, napisał, przemyślał porównanie i nie chciał się z niego latami wycofać. Bardzo mi się podoba ten wyrok, dał po nosie Terlikowskiemu. Mam nadzieję, że się zastanowi, zanim nazwie kogoś mordercą i porówna do Eichmanna. Cieszy mnie też to, że kara finansowa nie jest taka wygórowana, jak chciała Tysiąc. To by dawało podejrzenie, że chce się na tym dorobić. To salomonowy wyrok - skomentowała dziennikarka.

- Wyrok jak zwykle w tego rodzaju sprawach. Średnio zrozumiały dla opinii publicznej - ocenił Piotr Pytlakowski. - Według sądu Terlikowski miał prawo mówić o morderstwie, ale nie w przypadku pani Alicji. Przecież jeżeli ma prawo do uznawania, że aborcja jest morderstwem, może wskazywać osoby, które dokonując aborcji, popełniają takie czyny - dziwił się dziennikarz "Polityki".

"Mówienie o mordercach jest przeciwskuteczne"

Wróbel zaznaczył natomiast, że stosowanie w sporze wokół aborcji najtwardszych określeń właściwych zatwardziałym, konserwatywnym amerykańskim politykom, w Polsce zaciemnia tylko problem. - Mówienie o zwolennikach aborcji per mordercy nie oddaje tego, co ludzie przeciwni aborcji często w Polsce myślą. Jest przeciwskuteczne - krytykował Terlikowskiego Wróbel.

Więcej o:
Komentarze (26)
Terlikowski przegrał w sądzie z Tysiąc. "Salomonowy wyrok". "Dostał po nosie"
Zaloguj się
 • pogromca_kretynow

  Oceniono 1 raz -1

  Jak widze wiekszosc komentarzy z dnia wczorajszego zostala usunieta. jaki ma sens je pisac.
  Ale powtorze.
  Zbrodnie nalezy nazywac zbrodnia. Zamordowanie dziecka nienarodzonego jest zbrodnia. I nie ma sie co powolywac na prawo. Przypominam ze np ustawy norymberskie byly obowiazujacym prawem w IIII Rzeszy, albo tzw prawo trzech klosow w Zwiazku Sowieckim.

 • alexy-dwa

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo dobrze że ten jebany katolicki faszysta przegrał proces.C h u j z nim i z całym zasranym kato oszołomstwem.

 • plautilla

  Oceniono 5 razy -1

  Sz.Panie Terlikowski, przykro mi z powodu pańskiej przegranej. Jednak kto walczy w słusznej sprawie, przeciw wyrzynaniu nienarodzonych, nawet jeśli przegrywa, to wygrywa dobro i szansę na opamiętanie tych, co pozostają w mroku śmierci. Życzę pokoju i dobra.

 • anty-lady

  Oceniono 9 razy 5

  Ma prawo nazywać aborcję morderstwem. Zgodnie z prawem aborcja w pewnych przypadkach nim nie jest. Więc każdorazowo niech płaci 10 tys.

 • zelenyles

  Oceniono 16 razy 10

  Terlikowski to facet podobny do Goebbelsa jak by my powiedzieli kościelni żeby zabił swoje dzieci to pewno by zabił.

 • antykkk

  Oceniono 20 razy 12

  Myślał że skoro jest polskim katolikiem to wszystko mu można i każdego obrażać do woli no bo w druga stronę to obraza.
  Jakże typowe myślenie oszołomów religijnych z pod znaku dużej litery T

 • edza4

  Oceniono 25 razy 15

  Pierwszy polski biskup bez sutanny nareszcie dostał to na co zasłużył.Tylko szkoda że tak mało,a przydałoby się zadość uczynienie na jakiś szczytny cel,ale w formule co najmniej razy dziesięć.Niechby przestał latać po mediach i opowiadał farmazony,bo aż dziw bierze że takiego matoła w ogóle ktoś zaprasza,chyba że dla kompromitacji.

 • partia-oszustow

  Oceniono 14 razy -8

  Lustracji, domagamy się lustracji!!! - chciałoby się zawołać widząc

  takie wyroki sądów jak Sawickiej. Kiedy sądownictwo polskie obejmie

  lustracja i sąd będzie NIEZAWISŁYM SĄDEM a nie politycznym

  i POprawnym wykonawcom POleceń (sędzia Milewski jak tam?).

 • anton_pl

  Oceniono 30 razy 18

  Terlikowski na tym punkcie ma obseszyn, podobno nawet się nie onanizuje żeby tych plemników nie zabijać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX