Radny skomentował pobicie: W nocy nie powinno się wychodzić. "Moje słowa wyrwano z kontekstu"

W centrum Krakowa doszło do brutalnego pobicia dziennikarza. - W nocy nie powinno się chodzić po ulicach - tak sprawę miał skomentować krakowski radny Jerzy Sonik. Jednak dziś polityk twierdzi, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu. - To jakby z "Ojcze nasz" wyciągnąć tylko "jako w Niebie, tak i na Ziemi" - stwierdził w rozmowie z Gazeta.pl.
W Krakowie dziennikarz stanął w obronie zaczepianej kobiety, po czym został dotkliwie pobity przez grupę mężczyzn. - Zobaczyliśmy, jak kilku mężczyzn kopie kogoś na ulicy. To nie była bójka, ale wręcz brutalny napad - opowiada portalowi Wp.pl świadek zdarzenia.

Według rzecznika małopolskiej policji Mariusza Ciarki "do takich zdarzeń dochodzi we wszystkich dużych miastach". - Tutaj zadziałał nasz dobry system dyslokacji służb policyjnych, zwłaszcza tych operacyjnych. Wywiadowcy zareagowali natychmiast, w niemal kilka sekund skutecznie pomagając poszkodowanym - mówi rzecznik.

"W nocy nie powinno się chodzić"

Poszkodowany z obrażeniami kręgosłupa i głowy trafił do krakowskiego Szpitala Wojskowego. Sprawcy dostali zakaz zbliżania się do ofiary i czekają na przedstawienie prokuratorskich zarzutów.

Dziennikarze o komentarz ws. bezpieczeństwa w mieście poprosili krakowskich radnych. - Jeżeli miasto chce być, i według rankingów jest, jednym z najbardziej rozpoznawalnych miast w Polsce i na świecie, to kwestia bezpieczeństwa nie powinna, ale musi być priorytetem - powiedziała w rozmowie z wp.pl radna Katarzyna Pabian. - W nocy nie powinno się chodzić po ulicach - miał natomiast powiedzieć Jerzy Sonik, krakowski radny.

Jerzy Sonik: Nie to miałem na myśli

Jednak w rozmowie z Gazeta.pl radny tłumaczy, że jego wypowiedź została źle zrozumiana. - Powiedziałem jedno zdanie, może to za mało. Miałem po prostu na myśli, że jeśli tak dalej pójdzie, to nie będzie można w Krakowie wychodzić na ulice - powiedział nam Sonik. Radny twierdzi, że jego wypowiedź została pozbawiona kontekstu.

Jerzy Sonik podkreśla, że nie zamierzał nikomu doradzać, by po zmroku nie wychodził z domu. - Gdy ktoś coś powie, to zawsze może być to różnie zinterpretowane - dodaje.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!

Komentarze (191)
Radny skomentował pobicie: W nocy nie powinno się wychodzić. "Moje słowa wyrwano z kontekstu"
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  0

  W Krakowie nie mówiono ???
  Toć to nie do wiary ?!?!?!
  Pono w nocy, po Świecie,
  Chodzą same chachary !

 • squadack

  0

  Powiedział jedno zdanie i to zdanie zostało zacytowane. Czyli kontekstu nie było i nie było czego pozbawiać.

 • abacki33

  0

  Pewnie powiedział szybciej niż pomyślał, ale co prawda to prawda, w nocy lepiej jednak siedzieć w domu, bezpieczniej!

 • tygrys102

  0

  bydło prokuratorsko - sędziowskie winno patrolować solo ulicy...od zmierzchu do ranka

 • ker1

  0

  A w Warszawie budować trzeba pomniki potem muzea, a potem muzea i pomniki .............może pomniki?

 • kopalnia3

  Oceniono 2 razy 2

  Kto zrobił z tego pajaca radnego - chyba nadchodzi czas by rozgonić tych nierobów !!!

 • majek-1348

  Oceniono 3 razy 1

  7.10.2013
  A w Ameryce murzynów biją?, biją.
  Sprawcy napadu bandyckiego na obywatela dostali zakaz zbliżania się do ofiary. A czy policja i prokurator nie powinni zabawiać sprawców dowcipami zanim w areszcie przygotują odpowiednia celę, a cela powinna mieć okno z widokiem na morze. majek

 • tameshiwari

  Oceniono 2 razy -2

  Gorzej, gdy do bicia biorą się policjanci: www.expressilustrowany.pl/artykul/1010245,policjanci-bili-jak-zolnierze-mafii-koszmar-pijanego-rowerzysty,id,t.html

 • waw2013

  Oceniono 3 razy 1

  "Sprawcy dostali zakaz zbliżania się do ofiary i czekają na przedstawienie prokuratorskich zarzutów." czy to znaczy, że są na wolności??????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX