Jest już nowa nazwa Ruchu Palikota. Wyciekła na Twitterze...

?Twój Ruch? - tak najprawdopodobniej będzie się nazywała nowa formacja współtworzona przez Janusza Palikota. Trzymaną w tajemnicy nazwę ujawnił na Twitterze bloger Tokfm.pl Bogumił Kolmasiak.
Jeszcze wczoraj była to ściśle strzeżona tajemnica. Choć wiadomo było, że nazwa będzie miała w sobie słowo "Ruch", ale nie pojawi się w niej ani "Polska", ani "Palikot". W środę w Radiu TOK FM Palikot mówił: - Kończymy z nazwiskiem, ale nie nazwa jest najważniejsza. Kluczem jest program. Nazwa będzie bez słowa "Polska", bo jak się okazuje w badaniach, należy ono wyłącznie do elektoratu prawicowego, nad czym ubolewam.

Z Facebooka na Twitter

Nową nazwę ujawniono na Twitterze. Przez przypadek. "Do tej wiedzy bezużytecznej dotarłem, szukając Ruchu Palikota na Facebooku, zamiast niego pokazał mi się chwilowo zawieszony, ale cały czas posiadający 80 tys. fanów Ruchu Palikota profil "Twój ruch", napisał Bogumił Kolmasiak, działacz Zielonych i bloger Tokfm.pl. Zdjęcie bloger opublikował na Twitterze:

Kliknij, by zobaczyć listę

Na Twitterze pojawiają się już pierwsze komentarze. Oto, jak zmianę nazwy ocenił specjalista od marketingu politycznego Eryk Mistewicz:

Kliknij, by zobaczyć listę

Informację tę potwierdziła "Rzeczpospolita". Według informacji dziennika, szefem partii pozostanie Janusz Palikot, a jego zastępcą będzie europoseł Marek Siwiec.

W niedzielę oficjalne ogłoszenie nazwy

Jutro podczas kongresu Ruchu Palikota założyciel partii ma podać oficjalnie nową nazwę, logo, program oraz skład personalny. Partia ma mieć charakter lewicowo-liberalny. W odróżnieniu od Ruchu Palikota zapewne bardziej będą akcentowane tam sprawy wolnościowe i społeczne, a mniej antyklerykalne. Głównym trzonem partii będzie Ruch Palikota.

Z partią Palikota współpracować mają inne centrolewicowe i lewicowe partie i organizacje, które już współtworzą Europę Plus: Stronnictwo Demokratyczne Pawła Piskorskiego, Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza, Polska Partia Pracy czy środowisko wicemarszałek Sejmu Wandy Nowickiej.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

'Twój Ruch' zamiast 'Ruchu Palikota'. Co sądzisz o nowej nazwie?
Więcej o:
Komentarze (282)
Jest już nowa nazwa Ruchu Palikota. Wyciekła na Twitterze...
Zaloguj się
 • jurekzoliwy

  0

  TWÓJ RUCH!!!! Przypomniał mi się pewien incydent z końcowych lat PRL-u.
  W pewnym sklepie w Łodzi wywieszono reklamę: "Kergulena - twoja ryba; margaryna - twój tłuszcz."
  Bardzo szybko ktoś dopisał: "Ku''a twoja mać!"

 • szechteteszechteraaaron

  Oceniono 2 razy 2

  Nazwa doprawdy zadziwiająca - osobiście byłem przekonany, że to będzie coś w stylu "Wolność, Stabilizacja, Innowacyjność" - byłby fajny skrót, albo jeśli chcieli zmieniac program, że zechcą "konkurować z PSLem" i skoro już miał zostać w tej nazwie "ruch" - to najlepiej wprost: "RUCH DLA WSI".

 • gnago

  Oceniono 3 razy 3

  Nooo jak Palikot odejdzie z polityki to może skutek odniesie

 • fordysta

  Oceniono 4 razy 4

  Ha, ha, ha ! Sens Palikota : "Twój ruch" - MOJE KORYTO !

 • velvetta11

  Oceniono 3 razy 1

  Rozpisaliście się (nawet wierszem)negatywnie o Palikocie , a ja uważam,że jest jednym z tych, którzy przynajmniej nie są obłudni .

 • almagus

  Oceniono 3 razy -1

  GW-no-jadów "Tfuj", sz-czyny cały słój.

  "Tfuj Ruch" się przemyka pośród wampirów Redyka.
  "Tfuj Ruch" się przemyka, a gnom ich zamyka.
  "Tfuj Ruch" się przemyka, nie pomogła Ameryka.
  "Tfuj Ruch" się przemyka, przez nawiedzonego katolika.
  "Twój Ruch" i jest nas już dwóch, inaczej dwoje, dbam o życie moje!

  amen

 • 60janmaria

  Oceniono 3 razy -1

  Palikot doprowadziłeś nasz Naród do tragedii. Przez twą produkcję tych bełkotów naród nasz Polski rozpiłeś. Unieszczęśliwiłeś tym tysiące polskich rodzin. Zejdź wreszcie ty podły Szatanie, w szacie szatana, ze sceny politycznej. Pamiętaj jak dojdzie do wojny domowej to z Tobą Tuskiem i tym Naszym w Ruskiej szacie prezydentem polski skończymy, jak Rumuni z Człczeskiem.

 • reali-sta1

  Oceniono 4 razy -2

  Już Palikotowi święty Boże nie pomoże. Zmiana nazwy nie zmieni jego wizerunku który sam stworzył. Głupek zostanie głupkiem pod każdą inną nazwą.

 • 2-julita

  Oceniono 5 razy 1

  Ruch Pajaców

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX