Jest już nowa nazwa Ruchu Palikota. Wyciekła na Twitterze...

?Twój Ruch? - tak najprawdopodobniej będzie się nazywała nowa formacja współtworzona przez Janusza Palikota. Trzymaną w tajemnicy nazwę ujawnił na Twitterze bloger Tokfm.pl Bogumił Kolmasiak.
Jeszcze wczoraj była to ściśle strzeżona tajemnica. Choć wiadomo było, że nazwa będzie miała w sobie słowo "Ruch", ale nie pojawi się w niej ani "Polska", ani "Palikot". W środę w Radiu TOK FM Palikot mówił: - Kończymy z nazwiskiem, ale nie nazwa jest najważniejsza. Kluczem jest program. Nazwa będzie bez słowa "Polska", bo jak się okazuje w badaniach, należy ono wyłącznie do elektoratu prawicowego, nad czym ubolewam.

Z Facebooka na Twitter

Nową nazwę ujawniono na Twitterze. Przez przypadek. "Do tej wiedzy bezużytecznej dotarłem, szukając Ruchu Palikota na Facebooku, zamiast niego pokazał mi się chwilowo zawieszony, ale cały czas posiadający 80 tys. fanów Ruchu Palikota profil "Twój ruch", napisał Bogumił Kolmasiak, działacz Zielonych i bloger Tokfm.pl. Zdjęcie bloger opublikował na Twitterze:

Kliknij, by zobaczyć listę

Na Twitterze pojawiają się już pierwsze komentarze. Oto, jak zmianę nazwy ocenił specjalista od marketingu politycznego Eryk Mistewicz:

Kliknij, by zobaczyć listę

Informację tę potwierdziła "Rzeczpospolita". Według informacji dziennika, szefem partii pozostanie Janusz Palikot, a jego zastępcą będzie europoseł Marek Siwiec.

W niedzielę oficjalne ogłoszenie nazwy

Jutro podczas kongresu Ruchu Palikota założyciel partii ma podać oficjalnie nową nazwę, logo, program oraz skład personalny. Partia ma mieć charakter lewicowo-liberalny. W odróżnieniu od Ruchu Palikota zapewne bardziej będą akcentowane tam sprawy wolnościowe i społeczne, a mniej antyklerykalne. Głównym trzonem partii będzie Ruch Palikota.

Z partią Palikota współpracować mają inne centrolewicowe i lewicowe partie i organizacje, które już współtworzą Europę Plus: Stronnictwo Demokratyczne Pawła Piskorskiego, Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza, Polska Partia Pracy czy środowisko wicemarszałek Sejmu Wandy Nowickiej.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

'Twój Ruch' zamiast 'Ruchu Palikota'. Co sądzisz o nowej nazwie?
Więcej o: