Oszust naciągnął 80-latkę na pożyczkę pod mieszkanie. Pomógł... prokurator

Oszust przekonał emerytkę z Koszalina, że jest jej krewnym, a potem naciągnął na pożyczkę pod zastaw mieszkania. Gdy wierzyciel upomniał się o dług, staruszkę wziął w obronę... prokurator. Sprawę modelowej interwencji prokuratury opisała ?Gazeta Wyborcza?.
Pelagia C., 80-letnia emerytka z Koszalina, ma kawalerkę w bloku. W połowie ubiegłego roku do jej drzwi zapukał Sylwester B., 20 lat, bezrobotny stolarz po zawodówce. Przyjechał do Koszalina z mniejszego miasta i dowiedział się o starszej pani, która nikomu nie odmawia pomocy. Wmówił jej, że jest dalekim krewnym. Skarżył się, że nie ma pieniędzy. Wziął ją na litość i wprowadził się. Potem poszli razem do banku po kredyt w wysokości 2 tys. zł. Wreszcie starsza pani zgodziła się wziąć 20 tys. z firmy pożyczkowej pod zastaw mieszkania. Pożyczka nie była spłacana, więc wierzyciel upomniał się o mieszkanie.

Oszust wpadł przypadkowo. Sąsiedzi wezwali policję z powodu hucznej imprezy, którą stolarz urządził u Pelagii C. Prokuratura wysłała już do sądu akt oskarżenia. Za oszustwo grozi mu osiem lat więzienia.

Koszalińska prokuratura zachowała się wzorowo. Nie tylko oskarżyła oszusta, ale podjęła też czynności w obronie starszej pani. Chce doprowadzić do unieważnienia umów na pożyczki pod zastaw mieszkania. Skierowała już - w imieniu poszkodowanej - pozew cywilny do sądu, a ten zgodził się w ramach zabezpieczenia wstrzymać egzekucję.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:
Komentarze (45)
Oszust naciągnął 80-latkę na pożyczkę pod mieszkanie. Pomógł... prokurator
Zaloguj się
 • Rafal Lewicki

  0

  www.youtube.com/watch?v=nUHLj9RYnwc Likwidacja Mniejszosci Niemieckiej w Polsce ? -Poseł Arciszewska

 • andrzej-bce

  0

  Czytam i własnym oczom nie wierzę,Wymiar sprawiedliwości pokazał ludzką twarz,oby to było przykładem dla całego Polskiego wymiaru sprawiedliwości

 • gbgb26

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda,że nie ma więcej takich prokuratorów.

  To niestety wyjątek w tym środowisku.Uczciwość i odwaga to wspaniałe cechy charakteru.

 • amgc63

  Oceniono 2 razy 2

  takich prokuratorów z świecą szukać.Przeważnie działają na korzyść bogatych oszustów.Pierwszy dory news od dłuższego czasu z tego kraju lichwiarzy i komorników.Tylko w PL człowiek za 700zł pożyczki moze stracic mieszkanie warte pare setek

 • pytaniepomocnicze

  Oceniono 1 raz 1

  Sprawę modelowej interwencji prokuratury opisała "Gazeta Wyborcza".

  Jak pięknie, nie wierzyłem że dożyje prawidłowej interwencji prokuratury. Nie zal odchodzić....

 • ste-els

  Oceniono 1 raz 1

  To ewenement. Moje doświadczenie z prokuraturą wskazuje, że jest do obrony oszustów.

 • konwalka

  Oceniono 1 raz -1

  a kto bedzie oddawal pozyczone pieniadze?
  czy "niewaznosc" dlugu rowna sie "nie trza oddawac"?

 • werykator

  0

  A dlaczego prokuratorzy w innych podobnych przypadkach nie postępują tak samo? Jak widać wszystko zależy od człowieka a nie od przepisów!

 • jan.w2

  Oceniono 5 razy 5

  Nie ma się czym podniecać. Sprawa nie jest jeszcze wygrana, bo to dopiero początek. Zobaczymy co zrobi sąd. Jest to nauczka dla lichwiarzy z firmy pożyczkowej, żeby na drugi raz nie żałowali gorsza i lepiej zabezpieczali swój złodziejski biznes. W porę nie posmarowali i teraz mają sprawę skierowaną do sądu. Ale jeszcze nic straconego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX