Kopacz o sporze Rostowski - Buzek: W tej sprawie ufam Rostowskiemu, jego wiedzy i opinii

- Ja ufam Rostowskiemu w tej sprawie, ufam jego wiedzy i opinii - powiedziała w TVN24 marszałek Ewa Kopacz, komentując spór między ministrem finansów a Jerzym Buzkiem ws. OFE. Zaznaczyła jednak: - Znam zarówno jednego, jak i drugiego polityka. I żadnemu z nich nie można zarzucić niewiedzy.
Przypomnijmy: zaczęło się od sporu między obecnym a byłym ministrem finansów ws. reformy OFE. Prof. Leszek Balcerowicz proponowane przez rząd zmiany określił mianem "nacjonalizacji oszczędności emerytalnych Polaków w OFE" i zarzucił, że zwolennicy tego rozwiązania stosują chwyty retoryczne, a nie merytoryczne. - Nie można dojść do porozumienia, bo niektórzy bronią interesów instytucji finansowych albo bronią własnej reformy. Nie chcą się przyznać, że w tym bardzo ważnym elemencie była ona bardzo poważnym błędem polityki gospodarczej - powiedział z kolei Rostowski w Poranku TOK FM. Dodał, że ma żal do Balcerowicza, ponieważ profesor miałby "nadużywać swojej wiedzy ekonomicznej do celów politycznych".

Do dyskusji włączył się w końcu były premier i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Na swoim koncie na Twitterze skomentował krótko: "Ostatnie wypowiedzi Rostowskiego w stosunku do Balcerowicza, pełne insynuacji, są skandaliczne i poniżej wszelkich standardów".

Kopacz: Ja ufam Rostowskiemu w tej sprawie

O skomentowanie sporu poproszona została w "Faktach po faktach" Ewa Kopacz. Marszałek Sejmu na większość pytań odpowiadała jednak wymijająco. - To mocne słowa, ale też świadczące o emocjach, które towarzyszą dyskusji ws. OFE. Jestem zwolennikiem tego, aby o tych trudnych sprawach rozmawiać bez emocji - mówiła, odnosząc się do wpisu Jerzego Buzka. I apelowała: - Panowie, mniej emocji, więcej merytorycznej wiedzy, bo to nie my, politycy, jesteśmy ważni, ale ci, którzy na tych polityków głosują, czyli Polacy.

- Znam zarówno jednego, jak i drugiego polityka. I żadnemu nie można zarzucić niewiedzy, mają pełną wiedzę na temat systemu emerytalnego - zaznaczyła Kopacz. - Kiedy Balcerowicz był premierem, informował społeczeństwo, że zafunkcjonuje OFE, i nikt wtedy nie zarzucał mu złych intencji. Ale dzisiaj tę legitymację ma obecny rząd i minister finansów, któremu też trudno zarzucić złe intencje, kiedy ocenia system wprowadzony tyle lat temu i mówi rzetelnie obywatelom, jak on funkcjonuje - dodała.

Dociskana przez prowadzącego, marszałek w końcu przyznała: - Ja ufam Rostowskiemu w tej sprawie [oceny OFE - red.], ufam jego wiedzy i opinii. Po chwili odniosła się także do Buzka: - Wierzę w Jerzego Buzka, wiem, jakim jest odpowiedzialnym politykiem, ile serca wkłada w to, co robi, ile serca wkładał, kiedy te przełomowe reformy wprowadzał. Nigdy Jerzy Buzek nie przedkładał swojego ego nad dobro obywateli i tym razem też tak zrobi.

Więcej o:
Komentarze (38)
Kopacz o sporze Rostowski - Buzek: W tej sprawie ufam Rostowskiemu, jego wiedzy i opinii
Zaloguj się
 • filan_trop

  Oceniono 2 razy 2

  Tobie to juz chyba nikt nie ufa po Smolenskich bredniach jaskimi nas karmilas.

 • sir_fred

  0

  Znając kompetencje pani Kopacz, obawiam się, że oddaje Rostowskiemu niedźwiedzią przysługę...

 • fordysta

  Oceniono 1 raz 1

  Ale nikt nie wierzy Kopacz. Ani hochsztaplerskim Vincentom, ani sprzedajnym Buzkom i innym Tuskom.

 • unamatita

  Oceniono 3 razy 3

  kogo obchodzi opinia funkcjonariuszki Kopacz? Jest tyle warta co obietnice przedwyborcze jej szefa.
  u.

 • m.arco

  Oceniono 3 razy 3

  Wszyscy wszystko wiedzą, i Buzek i Rostowski mający te same poglądy acz pięknie się różniący, rewelacja.

 • widz102

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Kopacz, zaufanie nie ma tu nic do rzeczy. Po pierwsze, gdyby pani znała ustawę o ofe, wiedziałaby też pani, że w jej art. 83 i126 wprost określono środki Polaków w OFe jako ICH PRAWA MAJĄTKOWE. Po drugie, gdyby pani w ogóle znała Konstytucję RP, wiedziałaby też pani, że nacjonalizacja własności i praw majtkowych Polaków bez odszkodowania jest sprzeczna z Ustawą Zasadniczą. Po trzecie, gdyby Pani znała Konstytucj RP, wiedziałaby też pani, żr jako posłanka i marszałek sejmu nie wolno pani bez złamania Ustawy zasadniczej w ogóle wypowiadać się w tej sprawie jako partyjna podwładna tuska i rostowskiego. Jedna pani wypowiedź i już cała Polska wie, że jest pani nieodpowiednim człowiekiem na swoim miejscu. Nieodpowiednim, bo niekompetentnym i podległym włafzy wykonawczej.

 • iremus

  0

  warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,14492473,Czytelnicy___Karta_Warszawiaka_to_jawna_dyskryminacja_.html

 • tp70

  Oceniono 2 razy 2

  Jak by zmierzyć ostrość wypowiedzi to z prawdziwym gniewem wypowiedział się Buzek.
  Sądzę, że wku... go, że "jego reformę" określa się jako szkodliwą dla Polski, bo przyczyniła się w wysokim stopniu do narastania długu publicznego !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX