"Skandaliczne wypowiedzi poniżej standardów" - Buzek ostro o wypowiedzi Rostowskiego ws. Balcerowicza

"Ostatnie wypowiedzi Rostowskiego w stosunku do Balcerowicza, pełne insynuacji, są skandaliczne i poniżej wszelkich standardów" - taki wpis na Twitterze zamieścił b. premier Jerzy Buzek. Odnosi się m.in. do wypowiedzi ministra finansów na antenie Radia TOK FM.
A chodzi o spór między obecnym a byłym ministrem finansów dot. reformy OFE. Prof. Leszek Balcerowicz proponowane przez rząd zmiany określa mianem "nacjonalizacji oszczędności emerytalnych Polaków w OFE" i zarzuca, że zwolennicy tego rozwiązania stosują chwyty retoryczne, a nie merytoryczne.

Dłużny nie pozostaje szef rządu - Donald Tusk - i właśnie minister finansów Jacek Rostowski. - Nie można dojść do porozumienia, bo niektórzy bronią interesów instytucji finansowych albo bronią własnej reformy. Nie chcą się przyznać, że w tym bardzo ważnym elemencie była ona bardzo poważnym błędem polityki gospodarczej - mówił szef resortu finansów w Poranku TOK FM. Dodał, że ma żal do Balcerowicza, ponieważ profesor miałby - w opinii Rostowskiego - "nadużywać swojej wiedzy ekonomicznej do celów politycznych".

Buzek: "Wypowiedzi pełne insynuacji, skandaliczne"

Teraz głos w dyskusji zabrał były premier i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Na swoim koncie na Twitterze skomentował krótko: "Ostatnie wypowiedzi Rostowskiego w stosunku do Balcerowicza, pełne insynuacji, są skandaliczne i poniżej wszelkich standardów".Więcej o:
Komentarze (327)
"Skandaliczne wypowiedzi poniżej standardów" - Buzek ostro o wypowiedzi Rostowskiego ws. Balcerowicza
Zaloguj się
 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 1 raz 1

  Odezwał się ten, co zabiera biednym i oddaje bogatym.

 • dorik2

  Oceniono 3 razy 3

  Nie rozumiem, jak to się stało, że Buzek po klęsce jego rządu zrobił taką karierę. To o nim ludzie krzyczeli "Buzek na wózek!". To za jego rządów było najwięcej afer, prywatyzacja PZU po "wypoczynku" Krzaklewskiego w Portugalii, sprzedaż Domów Towarowych Centrum za cenę niższą niż cena gruntu, na którym stały; przewały w wojsku itd.

 • babariba-babariba

  Oceniono 3 razy 3

  ... p. Buzek dał głos.
  Najważniejszy katolik wśród polskich ewangelików rzekłbył z ambony.
  Pan Buzek raczył zapomnieć, że ‘dziurę Bauca’ pan premier razem ze swoim vice – Balcerowiczem i ministrem finansów ‘dłubali’ przez kilka lat.
  Nazwisko dziurze budżetowej dał Bauc, bo się koalicja AWS z UW rozpadła.
  Mentor Balcerowicza, Jeffrey Sachs przyznał czas jakiś temu, że ordynując szokowe terapie krajom possocjalistycznym pomylił się. Przyznał się, bo nie jest krową, która nie zmienia poglądów.
  Balcerowicz krową jest

 • chosse_55

  0

  czas pakować walizki...

 • jtp2

  Oceniono 1 raz -1

  Buzek i Rostowski są członkami Platformy
  Jeden z nich kłamie i oszukuje nas Polaków.
  Jeden z nich działa na niekorzyść Platformy a Donald nic nie robi. powinien jednego z nich wyrzucić z PO na zbity pysk.

 • kzyhu99

  Oceniono 3 razy 3

  Jesli ktos popelnia blad za milardy euro, Panstwowych - celowo z duzej litery - czyli ze Spolecznych, czyli Waszych (naszych), to powinien za to odpowiedziec przed sądem i zostac skazany. Jesli ktos kradnie to powinien siedziec, oczywiste. Albo popelnia blad Vincent albo popelnil Balcerowicz. Ktorys z nich do wiezienia powinien isc i to wkrotce.
  U nas odpowiedzialnosc ponosi sie polityczną. Autostradez A4, budowana za pieniadze spoleczenstwa, oddano stalexportowi na tajmnych warunkach, TPsprzedano panstwowej (!) zagranicznej firmie, a jesli panstwowej, tzn ze nasze pieniadze zasialaja teraz obce panstwo, co zakrawa na podleglosc kolonialna.
  Prywatyzacja sie nie udala, zlikwidowanao tysiace miejsc pracy, mlodziez wyslano na emigracje, reforma edukacji sie nie udala, reforma samorzadu - przekazanie kasy kolesiom, Kasy Chorychjuz dawano przeksztalcono z NFZ. Zadna reforma AWS sie nie udla.
  Gdzie siedzą odpowiedzialni? w parlamencie europejskim lub zarzadzja sprywatyzowanymi wczesniej przez siebie korporacjami. Poniesli odpowiedzialnosc polityczna...
  Na Ukrainie pani premier siedzi w wiezieniu. No i jeszcze w Chinach sie siedzi za takie czyny. To ze jest po europejsku, to nie znaczy, ze jest normalnie.

 • januszhalinasopot2

  Oceniono 6 razy 4

  Panie Buzek, ile panu płacą te wspaniałe OFE?

 • jan_sobczak1

  Oceniono 3 razy 1

  Serce rośnie jak się widzi szczury z PO i ich przydupasów skaczące sobie do gardeł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX