O. Zięba: W przypadku Polańskiego gra się, że jest skrzywdzony. A każdy ksiądz byłby za to zabity publicznie

Trzeba zbadać każdy przypadek pedofilii w Kościele. Ale księża to tylko 1 proc. problemu, uważa ojciec Maciej Zięba. - Różne środowiska mają ludzi, którzy tak postępują. Wybitny reżyser pan Polański dopuścił się rzeczy konkretnych, za które każdy ksiądz byłby zabity publicznie. A tu się gra, że jest skrzywdzony - mówił w RMF FM duchowny.
- Pedofilia w Kościele? Wychodzi na jaw. Solidarność zawodowa księży pęka. To dobrze - mówił na antenie ojciec Zięba. Ale dodał. - 75 procent pedofilii dokonuje się w kręgu znajomych dziecka, pozostałe 25 procent rozdzielone jest na 25 profesji, w tym jedynie 1 procent przypada na księży.

Zdaniem duchownego nie tylko księża bronią swojego środowiska. - Różne środowiska mają ludzi, którzy tak postępują. Jak była sprawa ze słynnym reżyserem w Poznaniu, to cała elita miasta stanęła za reżyserem. Jak był sławny psycholog terapeuta, to wszyscy najlepsi terapeuci w Polsce stanęli za nim murem. Chociaż były to oczywiste przypadki - mówił zakonnik.

I tłumaczył: - To jest taki odruch, że to niemożliwe, że przecież go znamy. Jeżeli wybitny reżyser pan Polański dopuścił się rzeczy konkretnych, za które każdy ksiądz byłby zabity publicznie. A tu się gra, że jest skrzywdzony, że uwolnić trzeba było go ze Szwajcarii, kiedy był uwięziony. Te same czyny bardzo różnie się kwalifikuje.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (607)
O. Zięba: W przypadku Polańskiego gra się, że jest skrzywdzony. A każdy ksiądz byłby za to zabity publicznie
Zaloguj się
 • od-or

  0

  ma chłop racje Polanski tak samo do pierdla

 • malpapolska2

  Oceniono 2 razy 2

  A jakie miejsce w obilczu prawa zajmuje pojecie"hipokryzja", bo nie umiem tego odnalzesc....Wobec P R A W A- czy ksiadz, czy rezyser- za czyn gwaltu -powinni byli byc ukarani jednakowo!!!! ( to w odpowiedzi na post nr 1, do ktorego- nie sposob juz sie jest "podczepic", bo tak oblezony!!!)

 • exhajer1

  Oceniono 4 razy 2

  Niesamowita jest hipokryzja katabasów. Jego wywód jest jaskrawym przykładem ich pokrętnej logiki. No bo niby prawda - w społeczeństwie jest jakiś promil pedofili, ale ich rozkład niestety nie jest równomierny. Podobnie jest np. ze złodziejami - też jakiś procent ludzi kradnie, ale nikt nie twierdzi, że w zakładach karnych występują z taką samą częstotliwością jak w pozostałej części społeczeństwa. Podobnie ma się sprawa z pedofilią i pederastią wśród kleru i zakonników. Ci ludzie żyją w permanentnym zakłamaniu, już samo nazywanie gościa który nigdy nie miał dzieci - przynajmniej oficjalnie - ojcem musi go wpędzić w jakąś aberrację.

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 7 razy 3

  Jest jednak "subtelna" różnica pomiędzy Polańskim, który zrobił to z małoletnią kurefką-karierowiczką, bynajmniej-nie-dziewicę, w dodatku wepchniętą mu do łóżka przez jej mamusię - a dziećmi powierzonymi OPIECE księdza na wycieczce, albo innych rekolekcjach.

  Jeśli Pan Ksiądz nie widzi, albo co gorsza - nie rozumie - tej różnicy, to może niech się nie wypowiada, bo tylko się pogrąża.

 • tommy96

  Oceniono 3 razy 3

  Tylko ktos z tej szajki moze w taki sposob mowic.
  Uciekaja od prawdy wrzucajac tematy odsuwajace od swoich pedofili.
  Czyli nic sie nie zmienia w kosciele kat.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 10 razy -8

  Nowoczesna lewica już od czasów swego ojca Adolfa Hitlera jasno mówi że są ludzie i pod ludzie, źli i dobrzy pedofile czy mordercy.... Ważne żeby byli nasi socjalistyczni, wtedy są OK.

 • feurig59

  Oceniono 9 razy 5

  Pan Zięba się myli. Roman Polański został zabity publicznie przez amerykańskich dziennikarzy i innych "obrońców moralności" jest bity po dziś dzień, pomimo, że w przeciwieństwie do osób kościoła przyznał się do swojej winy, siedział za nią w zakładzie karnym, przeprosił osobiście ofiarę i wpłacił jej wysokie odszkodowanie.
  Takie porównanie Zięby jest niegodziwe niegodne Chrześcijanina, nie mówiąc już o księdzu.
  WSTYD!

 • lob1

  Oceniono 9 razy 7

  Nawet jeśli jeden ksiądz jest pedofilem,to o jednego za duzżo panie Zięba.Wy Słubowaliście przed Bogiem czystość,niewinność a my cywile nie,więc szczególnie powinniście być ukarani.,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX