Kryptonim "Czyste Drogi" - radiowozy stają przy prostytutkach, żeby odstraszyć klientów

"Czyste drogi" - taki kryptonim ma nosić ogólnopolska akcja prowadzona właśnie przez policję, a wymierzona w prostytutki. W miejscach gdzie stoją kobiety od kilku tygodni ustawiają się też patrole policji.
Przy zjazdach z S3 do Szczecina jest kilka miejsc, gdzie można spotkać kobiety uprawiające prostytucję. Miejsca te są ostatnio dodatkowo oznakowane... patrolami policji, co ma zniechęcać potencjalnych klientów. Akcja "Czyste Drogi" przynosi efekty. - Kiedyś było tu pełno dziewczyn, dzisiaj stoimy tylko we dwie, nie dają na spokoju - mówi wyraźnie zdenerwowana jedna z pań.

Podziękowania... przyjęte

Patrole policji faktycznie sprawiły, że biznes już się tak nie kręci. Prostytutki w końcu przy zjeździe z S3 Szczecin - Kijewo powiesiły obwieszony wibratorami transparent z hasłem: "Dziękujemy komendantowi policji za ochronę - panie".

Rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie, podkomisarz Przemysław Kimon, w rozmowie z TOK FM przyjął podziękowania od pań. - Ale dalej swoje działania będziemy prowadzić - zaznaczył. - W żaden sposób nas to nie zniechęca, jest to dla nas sygnał, że nasze działania doskwierają tym osobom, czyli idą w dobrym kierunku - kwituje rzecznik.

Nie zakazana, ale w oczy kole

Prostytucja nie jest w Polsce zakazana. - A my nie ścigamy prostytucji - przekonuje rzecznik komendanta. - My ścigamy przestępstwa okołoprostytucyjne: sutenerstwo, zbieranie haraczy, handel ludźmi czy wreszcie wykroczenia polegające na zaśmiecaniu lasu - wymienia Kimon.

Policjanci, którzy są zmuszeni codziennie po kilka godzin patrolować te same okolice, nie chcą wypowiadać się do mikrofonu. Poza nim przyznają, że woleliby zajmować się innymi sprawami. - Oni robią to, co muszą, co im góra karze, więcej nie powiem, bo nie chcę się nikomu narazić - ucina jedna z prostytutek. Jej obawy mogły być uzasadnione, policjanci z radiowozu obok widzieli, że rozmawia z reporterem.

Transparent z drzew już zniknął, policja wezwała na miejsce leśniczego, który go ściągnął, a funkcjonariusze go zabezpieczyli... wraz z wibratorami.

Więcej o:
Komentarze (22)
Kryptonim "Czyste Drogi" - radiowozy stają przy prostytutkach, żeby odstraszyć klientów
Zaloguj się
 • maniacr

  Oceniono 2 razy 0

  Powinni to wprowadzić w dolnośląskim.

 • bodzko

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli prostytucja w Polsce nie jest zakazana, to po co zmasowane działania Policji? Lasów przed zaśmiecaniem powinna pilnować Straż Leśna. Policja zachowuje się tak, jakby nie było większych zagrożeń. Działania powinno planować się w oparciu o analizę zagrożeń, jakoś pan komendant nic nie mówił, że statystyki wskazują, iż właśnie w sąsiedztwie "postoju" panienek stwierdzono taką a taką ilość kradzieży, rozbojów czy innych przestępstw. Czyżby była odprawa w kurii?

 • qudaq

  Oceniono 3 razy 3

  Czysty towar przy czystej drodze , a interes jakoś brudno pachnie . O co chodzi z tymi radiowozami ? Zlecenie zewnętrze ? Godziny nadliczbowe ?

 • villiers

  Oceniono 2 razy 2

  Zazdrośnik z tego komendanta.

 • blski

  Oceniono 6 razy 2

  Robia to co karze im komendant, a ten z kolei wydaje polecenia zeby przymilic sie okolicznym mieszkancom.
  Kobiety te nie paraja sie tym zawodem z umilowania, po prostu staraja sie zarobic tak jak kazdy inny zjadacz chleba. Wydaje sie, ze jest na ich uslugi zapotrzebowanie i one na tym zarabiaja jakies tam grosze.
  Z drugiej strony dobrze swidczy o naszym bezpieczenstwie skoro policja ma czas na zajmowaniem sie problemem ktorego nie ma.

 • mutant_popromienny

  Oceniono 8 razy 6

  "Czyste Drogi"...rodne ?

  A przy okazji : Klania sie pewien cytat z "07 Zglos sie" - "To milicja bedzie tera o moja dupe sie martwic" ?!
  ;)

 • lackjaw

  Oceniono 9 razy 9

  Czyli dobra akcja to taka, która komuś doskwiera? Dlaczego za pieniądze podatników wzmaga się patrole tam, gdzie nie jest łamane prawo?

 • razb1947

  Oceniono 5 razy 3

  Tak to jest za PO że nie można nawet sobie za taniochę pobzykać.

 • 31.februarius

  Oceniono 12 razy 6

  " - radiowozy stają przy prostytutkach, "

  Chyba, radiowozom staje przy prostytutkach?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX