Po ponad pół roku Nowicka będzie współpracować z Palikotem

Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka będzie reprezentowała partię Janusza Palikota w prezydium Sejmu, będzie współpracowała z formacją na forum parlamentu i - jako gość - weźmie udział w weekendowym kongresie RP - to ustalenia spotkania Palikota i Nowickiej.
- Podjęliśmy decyzję o podjęciu współpracy parlamentarnej, to znaczy w zakresie reprezentowania klubu w Prezydium, (...) jak również w zakresie współpracy w projektach, które są wspólne z naszą wizją polityczną - powiedziała wicemarszałek Sejmu po spotkaniu z Palikotem.

Pytana, czy oznacza to, że wstąpi do klubu formacji Janusza Palikota, zaprzeczyła. Poinformowała też, że przyjęła zaproszenie na niedzielny kongres RP, na którym ma powstać nowa partia; zaznaczyła, że weźmie w nim udział jako gość.

"Równość i nowoczesność"

Nowicka pytana, dlaczego zdecydowała się na ponowną współpracę z Palikotem, tłumaczyła, że "o to ją proszono". Podkreśliła również, że skoro zakończył się jej spór z nim, to nie ma powodu, by takiej współpracy nie podejmowała.

Na pytanie, czy w przyszłości nie wyklucza przystąpienia do nowej formacji Palikota odparła, że "za wcześnie, by to poważnie rozważyć". Podkreśliła jednocześnie, że przede wszystkim się skupia na założonym przez nią stowarzyszeniu "Równość i nowoczesność" Wcześniej rzecznik RP Andrzej Rozenek potwierdził, że Nowicka postanowiła przyjąć od Janusza Palikota propozycję współpracy na forum parlamentu. Od przyszłego tygodnia - poinformował Rozenek - Nowicka będzie w Prezydium Sejmu "przedstawicielem nowo powołanej partii".

Nowicka weszła do Sejmu z listy Ruchu Palikota. W lutym partia ta wycofała jednak rekomendację dla Nowickiej jako wicemarszałka oraz złożyła wniosek o jej odwołanie z Prezydium Sejmu. Było to pokłosie przyjęcia przez Nowicką nagrody za rok 2012 w wysokości 40 tys. zł.

Kongres nowej formacji politycznej

Sejm - mimo rekomendacji Ruchu - nie odwołał Nowickiej z funkcji w Prezydium Sejmu, a ona sama także nie zrezygnowała. W efekcie tych decyzji klub Ruchu Palikota usunął Nowicką ze swego grona. Od tego czasu wicemarszałek Sejmu jest posłanką niezrzeszoną.

W najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się kongres, na którym na bazie Ruchu Palikota ma powstać nowa formacja polityczna. Janusz Palikot prowadził od jakiegoś czasu rozmowy z różnymi środowiskami i osobami, które chciał zaprosić do współpracy. W połowie września Palikot przyznał, że swoim zachowaniem wyrządził krzywdę Nowickiej. Doszło do kilku spotkań, jedno z nich odbyło się w środę.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (38)
Po ponad pół roku Nowicka będzie współpracować z Palikotem
Zaloguj się
 • fordysta

  Oceniono 1 raz 1

  Ależ szmaciarstwo ! Ależ prostytucja - i to za nasze pieniądze ! Tfuj !

 • jackie53

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiście! Polskiemu parlamentarzyście można napluć w twarz a on powie że deszczyk kropi! Ważna jest kasa i władza!! Widać, że wybory małymi kroczkami się zbliżają...

 • mozart

  Oceniono 3 razy 3

  NIC TAK NIE JEDNOCZY JAK ŁATWA KASA I STOŁKI...

 • zyks

  Oceniono 2 razy 0

  No, przeprosili się, biskupina (to chyba prawidłowo ?) Środa błogosławi na nowa drogę życia, fajnie jest. Noi rozumiem, że p. Wanda jest w prezydium Sejmu przedstawicielką partii, której jeszcze nie ma ? Tyz piyknie...:)

 • 31.februarius

  Oceniono 1 raz 1

  Wandziu i Januszku; owocnej współpracy!
  Żeby wam tylko z "niej" drugie Anna G. nie wyszło!

 • kieliszki

  Oceniono 2 razy -2

  Jakkolwiek nie oceniać historii z lutego, to w sumie dobrze, że się godzą, jeśli za nimi stoją środowiska. Widać więc, że są to są ludzie, którzy są w stanie wznieść się ponad małostkowość. Prawicowcy tego nie rozumieją, dlatego żyją gnuśni i zdechną gnuśni w przepierdzianych gaciach - jak konserwatyzm to konserwatyzm.

 • ouimet

  Oceniono 3 razy -1

  to ta macana na plazy przez naszego reprezentanta narodowego??

 • waldi1953

  Oceniono 4 razy 0

  Janusz Palikot ogłasza " można brać kasę pod stołem,drwić z ustaleń Klubu Palikota itd itp.

 • vidi12

  Oceniono 7 razy 3

  Pewnie już przeje bała kasę z "nagrody" i myśli, że od Palikota coś jej skapnie :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX