W 2026 r., po prawie 150 latach, mają skończyć budowę słynnej Sagrady Familii [WIDEO]

Budowa słynnej barcelońska świątyni Sagrada Familia ma zostać zakończona za 13 lat. Piękną wizualizację zakończenia budowy kościoła opublikowano w internecie. Kościół jest budowany już 131 lat.
Sagrada Familia, znajdująca się w centrum Barcelony, jest jednym z najdłużej budowanych obiektów w najnowszej historii. Pracę rozpoczęto w 1882 roku. Rok później budową świątyni zajął się słynny architekt Antoni Gaudi. Poświęcił jej ostatnie 43 lata życia.

Kościół jest ogromny. Docelowo będzie miał aż 18 wież dachowych. Najwyższe z nich będą mierzyć 175 metrów wysokości. Z powodu swoich rozmiarów, częstych braków funduszy oraz problemów związanych z burzliwą historią Hiszpanii pierwszej połowy XX wieku budowa bardzo się przeciągnęła. W czasie wojny domowej anarchiści zdewastowali świątynię i zniszczyli plany jej budowy.

Sam Gaudi miał mówić, że "jego klientom się nie śpieszy", czym tłumaczył długi czas budowy. W 1926 roku, gdy architekt zginął w wypadku, budowa kościoła była zrealizowana zaledwie w ok. 20 proc. A budowano go już prawie 50 lat. Dzisiaj, jak podaje "Daily Mail", zrealizowano 65 proc. planu.

Teraz, po 131 latach prac, wyznaczono ostateczną datę końca budowy. Ma to nastąpić w 2026 roku. Z tej okazji stworzono wizualizację, jak Sagrada Familia będzie wtedy wyglądała.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje ze świata? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!