Palikot: Macierewicza wsadzimy do więzienia. Jego raport spowodował śmierć agentów WSI

- Wsadzimy Antoniego Macierewicza do więzienia - zapowiedział w Poranku Radia TOK FM Janusz Palikot. Tłumaczył, że raport z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, który przygotował Macierewicz, doprowadził m.in. do śmierci współpracowników polskiego wywiadu. - Jesteśmy w stanie wskazać z imienia i nazwiska pięć osób, które mają tego typu wiedzę - zapewnił Palikot.
Gościem Poranka Radia TOK FM był dziś Janusz Palikot. - Nie boi się pan, że będzie się panu odbijała czkawką współpraca z PiS przy referendum w Warszawie? - pytał szefa Ruchu Palikota Tomasz Sekielski. - Nic podobnego - zaznaczył lubelski polityk. I zapowiedział: - Wsadzimy Macierewicza do więzienia. Jego raport w sprawie WSI, w którym znajdowały się dane różnych osób, według naszej najlepszej wiedzy spowodował różne konsekwencje, w tym śmierć współpracowników polskich służb wywiadowczych na terenie byłego Związku Radzieckiego - mówił Palikot.

"Wskażemy pięć osób, które mają tę wiedzę"

- Ma pan dowody? - pytał Sekielski. - Jesteśmy w stanie wskazać z imienia i nazwiska pięć osób w Polsce, które mają tego typu wiedzę. One nie są w stanie udzielić informacji komisji służb specjalnych tak długo, jak nie zostaną zwolnione z tajemnicy służbowej. A mogą to zrobić prezydent, premier lub minister obrony narodowej - tłumaczył Palikot. I podkreślił, że chce zwrócić się do tych urzędników o zwolnienie informatorów z tajemnicy. - Zobaczymy, jaka będzie decyzja - stwierdził.

W opublikowanym w 2006 roku raporcie z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych znalazły się nazwiska współpracowników służb, które według komisji likwidacyjnej i jej szefa Antoniego Macierewicza działały nielegalnie. Niedawno ujawniono, że odszkodowania i przeprosiny pomówionych w raporcie kosztowały podatników blisko milion złotych.

Więcej o:
Komentarze (29)
Palikot: Macierewicza wsadzimy do więzienia. Jego raport spowodował śmierć agentów WSI
Zaloguj się
 • kibic_rudego

  0

  Palikot jest słabym politykiem i nie umie zjednać sobie ludzi i wyglada, ze nie wie czego chce
  Zawiodłem sie na nim

 • plorg

  0

  Prostak Palibłazen jak zwykle bredzi od rzeczy.
  Żeby kogoś wsadzić do więzienia trzeba mieć jakąś podstawę prawną i przed sądem udowodnić winę.
  Nie wystarczy gęba pełna frazesów.

 • errata_net2

  Oceniono 3 razy -1

  Jeden wart drugiego, więc będą się zamykać na zmianę, chyba że żaden z nich - dzięki decyzjom wyborców - nie spełni swych marzeń, czego życzę Polsce.

 • skubi6

  Oceniono 3 razy -1

  W tej sprawie Palikot (skądinąd wielki błazen) ma rację. Z jednym zastrzeżeniem: Macierewicz jest sprytny, na tyle sprytny, że całą odpowiedzialnośłć prawną przerzucił na braci Kaczyńskich (jeden nie żyje, ale drugi żyje i mógłby pójść siedzieć). W wielkim skrócie, Macierewicz zrobił to na dwa sposoby:

  1. Nic nie opublikował, tylkio wysłał raport do prezydenta Kaczyńskiego, a dopiero prezydent wydał postanowienie o publikacji, które nosiło również kontrasygnatę (podpis) Jarosława Kaczyńskiego. A więc odpowiedzialność za publikację spada na braci, nie na Macierewicza. Macierewicz zawsze może powiedzieć: to Kaczyńscy ocenili, że raport nadawał się do publikacji.

  2. Podstawą do publikacji było, zgodnie z ustawą o likwidacji WSI (popartą przez PiS i PO, ale nie przez Komorowskiego), stwierdzenie przestępstw. Ale Macierewicz w raporcie nie stwierdził żadnych przestępstw. On tylko pisał o podejrzeniach. I w tym miał rację: zgodnie z Konstytucją, tylko sąd może stwierdzić przestępstwo.

  Z tych przyczyn Macierewicz okazał się spryciarzem (narobił wiele złego, ale nie dopuścił się oczywistego złamania prawa), natomiast Kaczyńscy ordynarnie złamali prawo (opublikowali raport niby to z powodu stwierdzenia przestępstw, chociaż żadne przestępstwo nie zostało stwierdzone).

  Dokładniejszy opis tego wszystkiego: www.skubi.net/macierewicz.html

 • ipearjuanes

  Oceniono 8 razy -2

  proszę się zająć problemami które zabijają tysiące jak nie miliony czyli krótko mówiąc zająć się gospodarką, ktoś wogóle ma zamiar płakać nad losem agentów których uważa się powszechnie za darmozjadów i oszustów?

 • mirek11768

  Oceniono 11 razy 7

  Podpisuję się pod tymi słowami ,, ręcamy i nogamy '' a nawet zębamy

 • fifakowski

  Oceniono 15 razy 5

  Co prawda nie wierzę w to, ale gdybyście przez przypadek spełnili te obietnice, to macie mój głos i sz.czajcie publicznie ile chcecie, najlepiej na PISuarów:)

 • chi_neng1

  Oceniono 29 razy 21

  "Jesteśmy w stanie wskazać z imienia i nazwiska pięć osób, które mają tego typu wiedzę - zapewnił Palikot."

  Brawo, Palikot !

  ZROBCIE TO, A POLSKA BEDZIE WAM DOZGONNIE WDZIECZNA !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX