Sekielski: Może również abp Hoser powinien zrezygnować? Ciekawe, czego się przestraszył...

Henryk Hoser, biskup warszawsko-praski, zapowiedział odwołanie kanclerza kurii ks. Wojciecha Lipki i przeprosił za swoją reakcję na przypadek pedofilii we własnej diecezji. - Ciekawe, czego przestraszył się abp Hoser, że tak ostro i zdecydowanie zareagował. Nie chce mi się wierzyć, że to jego osobista autorefleksja - mówił w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski.
- Ks. Wojciech Lipka od jutra nie będzie kanclerzem kurii warszawsko-praskiej - powiedział wczoraj w TVP Info abp Henryk Hoser. Przeprosił również za swoje wypowiedzi w sprawie skazanego za molestowanie nieletnich księdza z parafii w Tarchominie.

"Nie chce mi się wierzyć, że to jego osobista autorefleksja"

- Może również abp Hoser powinien zrezygnować z pełnienia posługi - zastanawiał się w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski. - Ciekawe, czego przestraszył się abp Hoser, że tak ostro i zdecydowanie zareagował. Nie chce mi się wierzyć, że to jego osobista autorefleksja. Tak jak nie wierzę, że ks. Lipka mówił na konferencji prasowej co sam myśli, tylko w swoim imieniu. Takie rzeczy w Kościele się nie dzieją, na pewno kanclerz kurii nie pozwoliłby sobie na prezentowanie poglądów, których wcześniej nie skonsultował ze swoim szefem - mówił prowadzący Poranka Radia TOK FM.

Sekielski zauważył też, że nawet biskupi "uważani za światłych" wygadują "kompletne bzdury" na temat pedofilii w Kościele. Jako przykład podał bp. Tadeusza Pieronka. - Mam nadzieję, że decyzja abp. Hosera otwiera nowy rozdział w podejściu Kościoła w Polsce do problemu, jakim jest pedofilia wśród księży - zakończył dziennikarz.

Więcej o:
Komentarze (26)
Sekielski: Może również abp Hoser powinien zrezygnować? Ciekawe, czego się przestraszył...
Zaloguj się
 • ayouseptim

  Oceniono 2 razy 2

  Przestraszył się nagłośnienia sprawy przez media.

 • politol59

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież widzi, że CV "kosi".

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe, czego się przestraszył...Hoser ?
  Tego że odwołani koledzy po fachu mogą zacząć sypać i powiedzą kto bywał na niektórych "prywatkach "...

 • walekpapla

  Oceniono 4 razy 4

  Arcybiskup - metropolita to najwyższa półka w hierarchii kościoła w kraju. Tu muszą być ludzie jak żona Cezara. natomiast Abp Hoser to mion zdaniem mały tchórzliwy krętacz, że nie pójdę dalej w swych domniemaniach, ale być może on ..... .... ........m. To tylko być może. Ale na pewno powiem, ze nie dorósł do tego stanowiska. Oby w przyszłości praca na stanowisku misjonarza np w Arabii Saudyjskiej (ma doświadczenie) dała mu pełnię satysfakcji.

 • hardy1

  Oceniono 6 razy 6

  Jak to, czego się przestraszył abepe Hoser? Papieża. Papieża się przestraszył. Papież ostatnio odwołał już biskupów z Peru i Irlandii, odwołał nuncjusza Wojciechowskiego z Dominikany. Wyraźnie chce oczyścić krk z przestępców i panoszenia się hierarchii, lekceważenia przez nich prawa i ukrywanie przestępców.

  PS. Może abp Hoser rozliczy się z pobytu w Rwandzie i swojego zachowania w czasie rzezi Tutsi przez Hutu w 1994 roku?

 • munkela

  Oceniono 5 razy 5

  Hoser zachowuje sie jak zlodziej, ktory NIE zaluje , ze ukradl ale bardzo zaluje iz ZOSTAL ZLAPANY !

  Kuria = Hoser. Kanclerz Kurii nie powiedzial niczego co nie zostalo mu do powiedzenia zalecone przez Hosera.

  Zwolnienie Lipki przypomina zachowanie sie Hosera w Rwandzie. Ratujac siebie porzucil tam podleglych sobie ksiezy i wiernych.

  Teraz ratuje sie usunieciem Lipki.

  Hoser wie bowiem, ze moze stracic stanowisko jezeli sprawa dojdzie do uszu Franciszka. Franciszek moze sie bowiem okazac nie tak wyrozumialy jakby Hoser sobie zyczyl.Tym bardziej, ze ostatnio to wlasnie polscy ksieza "na goscinnych wystepach" robia furore w prasie i to nie tylko polskiej.

 • stan-1

  Oceniono 5 razy 5

  Czekam na komunikat; Hoser już na emeryturze.

 • hen-live

  Oceniono 15 razy 15

  Siekielski pyta czego sie przestraszył Hoser.Po prostu widzi że to nie przelewki po odwołaniu i zdymisjonowaniu biskupa czy arcy nie pamietam z Irlandi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX