Ks. Lemański o aferach pedofilskich w Kościele: dziennikarze pytają, duchowni milczą

- Jeden biskup Pieronek prosi, by nie robić z Kościoła siedliska pedofilów. Ale Siedlce, Łomża, Ełk, Łowicz. Toruń, Rzeszów, Włocławek... Jakoś cicho się zrobiło - pisze o milczeniu polskich duchownych ws. molestowania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne ks. Wojciech Lemański.
Różne złe wieści krążą po świecie. Irlandia, USA, Dominikana, Peru, Watykan... Ostatnio dotarła do milionów polskich domów wiadomość o skazanym przez sąd za pedofilskie czyny księdzu diecezji warszawsko-praskiej. Jednych na taką wieść po prostu szlag trafia, innym nóż się w kieszeni otwiera. Jeszcze inni węszą w tym masońską intrygę albo choćby atak ze strony wrogich polskojęzycznych mediów. Jest jednak wielu, a może nawet bardzo wielu takich, którzy nie wiedzą, jak sobie z tą informacją poradzić. Ci nasłuchują opinii tak zwanych autorytetów, w tym zwłaszcza autorytetów ze strony Kościoła.

Dziennikarze pytają, duchowni nabierają wody w usta

Rozbiegli się więc dziennikarze po Polsce, by nagrać, zapisać i przekazać milionom komentarze kościelnych autorytetów... Gdańsk - milczy, widocznie mają dość swoich problemów. Poznań - rzecznik prasowy kurii na urlopie. Wrocław - nowy biskup jeszcze się nie rozpakował. Drohiczyn - biskup emeryt pakuje walizki. Kielce - ponoć wszyscy w kurii zajęci są zbieraniem ofert na zmianę biskupiego samochodu (na jakiś tańszy). Kraków - tu nie zawiódł jedyny odważny. Biskup Pieronek prosi, by nie robić z Kościoła siedliska pedofilów. Siedlce, Łomża, Ełk, Łowicz. Toruń, Rzeszów, Włocławek... Jakoś cicho się zrobiło.

Zapytany o komentarz w tej sprawie odchodzący właśnie na emeryturę prymas Kowalczyk zdążył jeszcze coś powiedzieć o braku odpowiedzialności w Kościele. Chodziło tym razem o odpowiedzialność finansową diecezji za skutki przestępczych działań księży pedofilów.

Kardynał Nycz, dopytywany przy każdej okazji i dosłownie wszędzie proszony o skomentowanie przypadków pedofilii, z rozbrajającym uśmiechem zamykał drzwiczki swojego samochodu i odjeżdżał, pozostawiając dziennikarzy bez komentarza.

Nuncjusz Apostolski w Polsce Abp. Migliore, zapytany o to samo na lotnisku, trochę się zastanawiał, po czym łamaną polszczyzną odesłał pytających na poszukiwanie zaprzysiężonego tłumacza, bo jakoby pytania nie zrozumiał.

Przewodniczącego KEP arcybiskupa Michalika nie udało się dziennikarzom zapytać o komentarz w tej sprawie.

Arcybiskup Hoser, po swoim słynnym już: "pasmotrim-uwidzim", posłał mediom na pożarcie swego najbliższego, zaufanego współpracownika, ks. kanclerza Wojciecha Lipkę.

Sekretarz generalny KEP biskup Polak mówił o użyciu słowa "przepraszamy", ale jakoś tak w sensie ogólnym. W sprawie otwocko-tarchominskiej również odesłał do kanclerza Lipki.

"To nie Wasza sprawa"

Jak ten przypadek pedofilii skomentował kanclerz kurii warszawsko-praskiej, ksiądz Wojciech Lipka, usłyszeli wszyscy. Myślę, że tę odpowiedź wrogowie będą Kościołowi w Polsce przypominać jeszcze bardzo długo, a wierni Kościoła spróbują o tych słowach, i o ich autorze, zapomnieć możliwie jak najszybciej.

Felieton pochodzi ze strony ks. Wojciecha Lemańskiego (śródtytuły od redakcji)

Więcej o:
Komentarze (18)
Ks. Lemański o aferach pedofilskich w Kościele: dziennikarze pytają, duchowni milczą
Zaloguj się
 • dzeki54

  0

  Chciałbym mieć księdza Wojciecha LEMAŃSKIEGO u siebie w parafii. Pewnie pod panowaniem biskupa LESZKA SŁAWOJA szybko by awansował.

 • 0zoja29

  Oceniono 2 razy 2

  ciekawe kiedy wreszcie dobiorą się do tyłka ks. Muchomora

 • stan-1

  Oceniono 7 razy 5

  Czemu katolik jak baran nie może obyć się bez pastucha?
  Czemu katolik musi mieć drogiego pośrednika w drodze do nieba?
  Czemu katolikowi za jego pieniądze jakiś pan w sukience krzywdzi jego dzieci?

  Dzień w którym księża zaczną przestrzegać tego czego nauczają będzie końcem KK.

 • nedlog123

  Oceniono 23 razy 19

  Ludzie, przestance po prostu chodzic do kosciola i dawac im pieniadze a w ciagu kilkunastu lat zaczna sprzedawac budynki na knajpy.

 • louisciffer

  Oceniono 24 razy 22

  KRK coraz bardziej przypomina Komisję Macierewicza.

 • chi_neng1

  Oceniono 40 razy 34

  Brawo, panie Lemanski !

  TAK TRZYMAC !

  Coraz lepiej to panu idzie, a my (no, moze nie wszyscy ....ale wielu ), z panem trzymamy.

 • josal

  Oceniono 28 razy 24

  Struktury i urzędnicy KK nie mają nic wspólnego ani z nauką Jezusa, ani z nauką apostolską. Wystarczy poczytać Biblię, żeby wiele rzeczy stało się jasne. KK stworzył własną naukę na temat Boga czego wyrazem jest tzw.:nauka powszechna kościoła, brewiarz, katechizm i cały zbiór dogmatów. Nauka KK na temat chrztu, tzw. bierzmowania czy całej listy sakramentów niema nic wspólnego z nauką Jezusa. Dekalog decyzją urzędników KK został zmieniony: wyrzucono drugie przykazanie, które miało chronić człowieka przed bałwochwalstwem a co za tym idzie przed wynaturzeniem, a ostatnie podzielono na dwa żeby pozostało 10. Celibat, pomysł z piekła, stał się bezpośrednią przyczyną jawnej i ukrywanej pedofilii wśród księży i biskupów, itd… O tym wszystkim mówi Biblia ale niewielu ludzi to obchodzi, wolą nadal być zwodzeni przez fałszywych pasterzy zamiast przyjść bezpośrednio do Jezusa i Jemu powierzyć swoje życie.
  Jezus wszystkich swoich uczniów nazywa „braćmi” a jeśli oni między sobą zaczynają robić różnicę to przestają być uczniami Jezusa. Więc czyimi uczniami się stają? Zainteresowanych odsyłam do choćby powierzchownego poczytania Biblii.

 • mark85

  Oceniono 29 razy 25

  "To nie wasza sprawa" to dotyczy vitro,aborcji ,rozwodow to nie jest sprawa kosciola.A przestepstwa seksulalne popelnianie przez kosciol to bardzo wazna sprawa koscila.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX