Poseł PiS: "W" na plakacie? Gronkiewicz-Waltz posługuje się Polską Walczącą. I to nie przeszkadza?

- Nigdy nie słyszałem, żeby głośno utożsamiano literę "W", przynajmniej po stronie PiS, tylko z powstaniem. To było hasło "Wielka Warszawa" - mówił w "Poranku Radia TOK FM" Andrzej Duda, poseł PiS. - Hanna Gronkiewicz-Waltz posługuje się jednoznacznie utożsamianą z walką mieszkańców Warszawy z okupantem literą "P" - Polska Walcząca. I to nie przeszkadza? - dziwił się polityk.
- Czy zalany tunel usprawiedliwia porównywanie Hanny Gronkiewicz-Waltz do okupanta hitlerowskiego? - pytała w "Poranku Radia TOK FM" Dominika Wielowieyska. Jej gościem był Andrzej Duda, poseł PiS z Krakowa. - Widziałam posła Piętę z plakatem Godziny W, który jednoznacznie mówił, że to nawiązanie do powstania warszawskiego - mówiła publicystka.

"Nie przeszkadza, że Gronkiewicz-Waltz posługuje się Polską Walczącą"

- Nie wiem, co mówił kolega Pięta. Ja jestem z Krakowa i obserwuję to z boku - stwierdził Duda. - Nigdy nie słyszałem, żeby głośno utożsamiano literę "W", przynajmniej po stronie PiS, tylko z powstaniem. To było hasło "Wielka Warszawa" - przekonywał.

- Jestem zdumiony, że tak bardzo przeszkadza litera "W" w haśle PiS - kontynuował jednak poseł. - Natomiast nie przeszkadza, że Hanna Gronkiewicz-Waltz posługuje się znaną w całej Polsce, jednoznacznie utożsamianą z walką mieszkańców Warszawy z okupantem literą "P" - Polska Walcząca. Hanna Gronkiewicz-Waltz tym symbolem posługuje się choćby na swojej stronie na Facebooku. I to nie przeszkadza, a mnie zdumiewa - zaznaczył Duda.

"Gronkiewicz-Waltz wiąże się z walką z okupantem"

- Prezydent Warszawy nie powinien czcić powstania warszawskiego? - zdziwiła się Wielowieyska. - Gronkiewicz-Waltz nie zrobiła tego w kontekście czczenia powstania warszawskiego. Konotacja, wiązanie się z walką z okupantem, jest jednoznaczne - ocenił Duda.

Więcej o: