Dyskusja o aborcji. Olejnik do posła PiS: Jak pan śmie być tak okrutny?

Andrzej Jaworski podczas radiowej dyskusji na temat zakazu aborcji w przypadku uszkodzenia płodu mówił o "mordowaniu osób nienarodzonych". Na jego słowa bardzo emocjonalnie zareagowała Monika Olejnik. - Niech pan nie obraża kobiet, które miałyby urodzić dziecko z bezmózgowiem. Pan mówi, że ona zamordowała swoje dziecko? Jak pan śmie być tak okrutny? - pytała się dziennikarka.
Andrzej Jaworski z PiS na antenie Radia ZET krytykował posłów za obrażanie Kai Godek. Przedstawicielka wnioskodawców ustawy o zakazie tzw. aborcji eugenicznej, czyli w przypadku poważnego uszkodzenia lub upośledzenia płodu, przed głosowaniem nazwała aborcję "zabijaniem dzieci" .

- Na temat pani Godek wiele osób, które zabierały głos z lewej strony, mówiło rzeczy haniebne. (...) Słowa o tym, że te podpisy zostały wyłudzone, brak reakcji marszałka, mowa o tym, że ci ludzie, którzy podpisywali, są okrutni i ze średniowiecza, to jest odmawianie prawa do publicznego wyrażania swoich poglądów. Ja takiego obrażania w tym Sejmie nie pamiętam - mówił Jaworski.

- W tej sprawie z obydwu stron padały słowa niepotrzebne i okrutne - przypomniał mu Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta. Ocenił, że cała debata na temat projektu była niepotrzebna, bo była ona korzystna tylko dla polityków. - Nie mówię o wnioskodawcach, tylko o posłach, którzy za tym stoją - wyjaśnił.

Jak pan śmie być tak okrutny?

Nałęcz ocenił, że jego zdaniem ustawa była "niepotrzebną próbą naruszenia kompromisu aborcyjnego". - To jest kompromis, z którego nikt nie jest zadowolony, a to jest cecha dobrego kompromisu. Mojego komentarza w tej sprawie nie będzie - mówił Nałęcz. Dodał, że złoży życzenia Lechowi Wałęsie, zamiast dyskutować z posłem Jaworskim.

Jaworski ostro zareagował na słowa Nałęcza. - Przechodząc tak wprost od mordowania osób nienarodzonych, z zespołem Downa? - powiedział zirytowany pod nosem. Na to zareagowała Monika Olejnik. - Niech pan nie używa takich słów. Niech pan nie obraża kobiet, które miałyby urodzić dziecko z bezmózgowiem. Pan mówi, że ona zamordowała swoje dziecko? Jak pan śmie być tak okrutny? - mówiła dziennikarka do posła PiS. - Nie ma w tym żadnego okrucieństwa. Mówimy o osobach niepełnosprawnych, które normalnie funkcjonują w społeczeństwie. Osoby cierpiące na wadę genetyczną Downa mają prawo się rodzić - mówił.

Monika Olejnik postanowiła uciąć dyskusję. - Zamykam ten temat. Nie będziemy na ten temat już dyskutować. Po prostu nie - stwierdziła.

Więcej o:
Komentarze (360)
Dyskusja o aborcji. Olejnik do posła PiS: Jak pan śmie być tak okrutny?
Zaloguj się
 • eko-marek

  Oceniono 1 raz -1

  w Forcie VII w XI1339 roku po raz pierwszy zagazowano ludzi z przyczyn eugenicznych .Były to osoby psychicznie chore z zakładu w Owińskach. Na tym się nie skończyło;kilka lal później masowo gazowano ludzi zdrowych w Majdanku,Sobbiborze,Chemnie nad Nerem,Auschwitz i Bełżcu. Jeżeli teraz przyzwalamy na popularyzację poglądów o dopuszczalności zabijania ludzi niepełnosprawnych,.bo tak należy uznać wypowiedź M.Olejnik o dziecku z brakiem móżgu, to kto powstrzyma tych złych ludzi zakilka lat przed zabijaniem emerytów i inwalidów.

 • eko-marek

  0

  Jak mogą czuć się ludzie niepełnosprawni, gdy dowiadują się ,że toczy się dyskusja o to -czy mają prawo do życia.W kraju takcieżko doświadczonym przez faszyzm monika Olejnik głosi te poglądy takie jak Hitler i inni przywódcy III Rzeszy.
  są miejsca do którego nie zajrzą profaszystowscy celebryci.W Poznaniu przy ulicy Rocha 13 jest Dom Opieki Społecznej dla osób niepełnosprawnych dzieci(zakład prowadzony jest przez wyszydzane przez lewicowych ekstramistów siostry zakonne).Niech pani Monika Olejnik odwiedzi te dzieci i powie im wprost słowa pogardy-" zabicie Was nie jest morderstwem, prawo do życia mają bogaci, silni piękni,i pewnie Ci którzy oglądają TVN".

 • eu-antonio

  Oceniono 1 raz 1

  Kto to jest Jaworski ? -czy to toś z PIS-u ?
  Jeśli tak , to wszystko tłumaczy. PIS, to choroba,Jaworski to ofiara tego nieszczęścia.

 • raaen1

  Oceniono 2 razy 2

  Na stronie głownej przy artykule komentarzy 472 - tj ok tyle co było tutaj jeszcze dzis rano.Szkoda, ze po wejściu w artykuł jest już..tylko 370...Gdzie podziała sie reszta??To ja po to sie uzewnętrzniam,po to stukam w klawiature,zeby przez kilka godzin komentarze "wywietrzały"??

 • alicjaczar

  Oceniono 12 razy 12

  Do Siqora:

  Dziekuję Ci. ja jestem taka matka, chorego dziecka. Nie ma Go już, nie żyje. JA wiem, co sie czuje. Wiem, chyba, co czuł Mój Syn.... Nikt nie pomógł.
  Gdzie był Kościół?
  Gdzie było Państwo??
  To ustawa na 9 miesięcy ciąży. A potem...Na POTEM nie ma ustawy.....

 • red-akcja

  Oceniono 6 razy -6

  Olejnik łże mówiąc, że ktoś jest okrutny, bo chce bronić dzieci przed zabiciem. Okrutna jest tofaszyszka Olejnik, dla która promuje zabijanie, zwane dla kamuflażu aborcją lub eutanazją.
  Lewactwo jest chorobą psychczną, a dokładniej defektem części mózgu odpowiadającej za empatię. Wszyscy słynni lewacy, jak Lenin czy Hitler nie czuli niewyobrażalnej udręki mordowanych i ich rodzin.
  Nikt nie zmusza kobiety do opiekowania się dzieckiem. Po porodzie można oddać państwu.

 • alicjaczar

  Oceniono 2 razy 2

  Do Autora-Siqora:

  Dziekuję Ci. ja jestem taka matka, chorego dziecka. Nie ma Go już, nie żyje. JA wiem, co sie czuje. Wiem, chyba, co czuł Mój Syn.... Nikt nie pomógł.
  Gdzie był Kościół?
  Gdzie było Państwo??
  To ustawa na 9 miesięcy ciąży. A potem...Na POTEM nie ma ustawy.....

 • red-akcja

  Oceniono 10 razy -10

  Zabijanie dzieci jest cechą społeczności prymitywnych lub zbrodniczych systemów.
  Kobita nie jest właścicielką dziecka, nie może zabijać, jeśli chce. Powinna urodzić i oddać dziecko państwu. Żadne lewackie bełkoty półgłówków pozbawionych normalnych ludzkich umiejętności odczuwania tego nie zmienią.

 • laksmana

  Oceniono 6 razy 6

  Człowieka określa jego umysł świadomość.
  Pytanie do katolików: skoro człowiekiem jest już samo ciało, nawet bez świadomości, to czemu np. nie chowa się do trumny i nie odprawia pogrzebów amputowanym kończynom? Ciału ludzkiemu zawsze należy się szacunek, ale nie można mylić człowieka (świadomego, myślącego) z ludzkim ciałem, jakim jest np. płód.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX