Norwegian zastępuje dreamlinera airbusem. "Pasażerowie mają dość opóźnień"

Władze Norwegian Air Shuttle po kolejnej usterce postanowiły uziemić jeden z dwóch boeingów 787 Dreamliner. W komunikacie taniego przewoźnika napisano, że teraz piłeczka jest po stronie Amerykanów: "Muszą sprawić, by ich samoloty były bardziej niezawodne".
Tłumacząc decyzję władz, które zażądały od koncernu Boeinga naprawy samolotu, rzecznik linii wyjaśnił, że pasażerowie mieli dość ciągłych opóźnień spowodowanych powtarzającymi się awariami dreamlinera. - Samolot stał się niewiarygodny - powiedział rzecznik Norwegiana. Odmówił jednak podania szczegółów dotyczących ostatniej awarii, która zaważyła na decyzji o wstrzymaniu lotów boeinga 787 Dreamliner.

Tani przewoźnik ze Skandynawii podał, że będzie dzierżawił maszynę airbus A340. Ten samolot ma obsługiwać dwie długodystansowe trasy - ze Sztokholmu do Nowego Jorku i do Bangkoku. Właśnie w Tajlandii został uziemiony jeden z dwóch dreamlinerów należących do Norwegian Air Shuttle. Nieoficjalnie wiadomo, że awarii uległa pompa hydrauliczna.

Norwegian zamówił osiem dreamlinerów, ale do tej pory otrzymał tylko dwie maszyny.

Dreamliner jest pierwszym na świecie samolotem pasażerskim wykonanym w większości z materiałów kompozytowych. Według koncernu Boeing pozwala to obniżyć zużycie paliwa o ok. 20 procent, a tym samym obniżyć koszt przelotu o 30 procent.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (145)
Norwegian zastępuje dreamlinera airbusem. "Pasażerowie mają dość opóźnień"
Zaloguj się
 • bog43

  Oceniono 1 raz 1

  My jak wynaleźliśmy lampę naftową to chodzi do dziś dnia i to bez usterek

 • 2560a

  Oceniono 1 raz 1

  Calkowita wine ponosza pasazerowie. Latac sie zachcialo. A trzeba bylo siedziec w domu !

 • 2560a

  Oceniono 1 raz 1

  Nightmareliner jest najlepsza reklama airbusa.

 • blue911

  Oceniono 2 razy 0

  Walesa I kolesie nie pozwola zeby ich patrona zza Oceanu ktokolwiek w PL sadzil albo mu sie przeciwstawial! Taka prawda.

 • bog43

  Oceniono 2 razy 0

  U nas nigdy by takich usterek nie było , nam honor by na to nie pozwalał

 • blue911

  Oceniono 4 razy 0

  "Groundliner" - hahahah.

 • blue911

  Oceniono 2 razy 2

  Norwegowie pewnie dlatego mogli sie postawic wyzyskiwaczom jankeskim,bo nie brali lapowek przy zakupie? Nasze pieski lancuchowe milcza,bo wiedza,ze Boeing ma na nich bata: zdjecia,swiadkow I nagrania z baletow. Hahaha.

 • filipinski-wirus

  Oceniono 4 razy 4

  Nasze PLL Lot za pół roku, razem z tymi Dreamlinerami będzie można kupić za 10% realnej wartości...

 • stonka99

  Oceniono 4 razy 0

  A czy przypadkiem tymi kompozytami nie zajmował się jeden ekspertów p. Maciarewicza niejaki Benienda (czy tak jakoś)? To by było wszystko jasne...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX