Awantura w Sejmie ws. aborcji. Posłowie Ruchu Palikota wychodzą z sali obrad

W Sejmie przed głosowaniem ws. obywatelskiego projektu zaostrzającego ustawę antyaborcyjną salę opuścili posłowie Ruchu Palikota, gdy odpowiedzi na pytania posłów udzielała przedstawicielka wnioskodawców Kaja Godek. Janusz Palikot zapowiedział w kuluarach dziennikarzom, że pozwie Godek.
Autorzy projektu, który przepadł dziś w Sejmie, chcieli wprowadzenia zakazu tzw. aborcji eugenicznej - w przypadkach, gdy występuje duże prawdopodobieństwo upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby. Godek w swojej wypowiedzi podkreśliła, że posłowie lewicy nie mają rzeczowych argumentów, dlatego obrażają zwolenników zaostrzenia ustawy, jako przykład wskazała wypowiedź Armanda Ryfińskiego (RP), który mówił o przedmiotowym traktowaniu kobiet.

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz przerwała obrady i zwołała konwent seniorów. Po przerwie, gdy głos ponownie zabrała Godek, posłowie RP opuścili salę obrad. Andrzej Rozenek tłumaczył dziennikarzom, że RP nie może pozwolić na to, aby szerzono mowę nienawiści. A Janusz Palikot mówił, że na sali "padły oskarżenia o zabijanie dzieci".

- Protestowaliśmy przeciw temu, na Konwencie Seniorów pani marszałek obiecała, że reagowała na tego typu niezgodne z prawem sformułowania. W ten sposób oskarża się lekarzy i informuje opinię publiczną że w polskich szpitalach morduje się dzieci. To jest coś niebywałego. Każdy normalny człowiek w takim przypadku byłby aresztowany i oskarżony o bezpodstawne pomówienia. Niestety po przerwie ta pani znów złamała obowiązującą zasadę, więc wyszliśmy, bo nie ma i nie będzie naszej zgody na formułowanie bezpodstawnych oskarżeń o zabijanie dzieci. Nie damy się zastraszyć - oświadczył szef RP. I zapowiedział:

- My tej pani wytoczymy proces. I mam nadzieję, że ktoś ją oskarży.

Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Pro - Prawo do Życia. Zebrano pod nim ponad 400 tys. podpisów. Ponad dwa lata temu ta sama organizacja złożyła w Sejmie projekt całkowicie zakazujący przerywania ciąży. Został on jednak odrzucony.

Więcej o:
Komentarze (214)
Awantura w Sejmie ws. aborcji. Posłowie Ruchu Palikota wychodzą z sali obrad
Zaloguj się
 • donalix

  0

  Aborcja - dobry temat.. Ale co da ta gadanina jak to wszystko jest w nie odpowiedniej kolejności? Niech się najpierw zajmą wsparciem dla matek tych chorych dzieci, które przyszły już na świat.. Jak kobieta wie, że z tym problemem zostanie sama to nie dziwię się, że się po prostu boi.. Jakby miała pewność, że państwo ją wesprze, to jej nastawienie byłoby zupełnie inne! Za tą kase, którą ci wszyscy dostają, to by całe państwo wyżywili.. Jak się zajmą tym, to dopiero później można poruszyć temat aborcji.. A narazie to przecież i tak wszyscy to robią na lewo i wprowadzenie tej ustawy nic nie da!

 • guru133

  Oceniono 1 raz 1

  Atak Ciemnogrodu odparty. Alleluja i do przodu:) Najważniejsze że nie ruszy "produkcja" dzieci podatnych na pedofilskie działania klechów.

 • zyks

  Oceniono 3 razy 1

  Moga pozywać, ale jaki sąd skaże tą niepoczytalną kobitę ?

 • kibic_rudego

  Oceniono 1 raz 1

  a GW ciągle wchodzi w dupę klechom,
  a teraz głupa rżnie

 • rozterka47

  Oceniono 8 razy 8

  Natura sama usuwa uszkodzone płody w większości przypadków, tak ludzkie jak i zwierzęce , tak została zaprogramowana, Skoro dla kościoła i prawicy juz zygota jest człowiekiem, to dlaczego szczątków naturalnych poronień , nie wpisujemy do ksiąg, nie grzebiemy na cemntarzach i nie urządzamy im pogrzebów :)

  Uszkodzone genetycznie , zniekształcone, niezdolne do samodzielnego zycia narodzone potomstwo w świecie zwierzęcym jest zazwyczaj zabijane po narodzeniu, jest to również zgodne z naturą, uposledzony osobnik w stadzie nie jest w stanie samodzielnie przeżyc , wyzywic się czy obronic. W ten sposób nie dopuszczano do śmierci tych istot w ogromnych cierpieniach ani do zagrożenia dla całego stada obarczonego niepełnosprawnymi potomkami.

  W środowisku ludzkim podejmuje się opiekę nad urodzonymi uposledzonymi dziecmi bo rożnimy się od zwierząt i potrafimy zapewnic tym osobom opiekę, ale dopóki nie ma przepisów prawa i zagwarantowanych środków finansowych na obowiązkową opiekę i utrzymanie takich osób , dopóty prawo nie powinno zmuszac kobiet do kontynuowania uszkodzonej ciąży i rodzenia takich dzieci , decyzję powinna podejmowac kobieta i ewentualnie jej partner czyli osoby , kóre całe zycie ponosic będą odpowidzialnośc . Przypominam ,że w prawidłowa opiekę i utrzymanie takiego człowieka często potrzebne jest kilka osób i to zazwyczaj przez całe jego zycie.

 • r.bienkowski1

  Oceniono 3 razy 3

  Posłowie, zajmują się aborcją a, tak naprawdę powinni zająć się udziałem płac w PKB, dalej tak, konstytucja podobno określa Polskę jako państwo neutralne światopoglądowe, więc w czym problem nie ma przymusu aborcji ze względów medycznych i jakichkolwiek innych.

 • neostrada72

  Oceniono 5 razy 3

  Głupi kraj,głupi posłowie,głupi ludzie i ta cała niby demokracja.Nie rozumieją tego,że płód nie jest i nie musi być dzieckiem,a tym bardziej jeżeli badania prenatalne wykażą wady nie do usuniecia i ma się urodzić potworek nie przypominający człowieka i po urodzeniu umrze,albo będzie niesprawnym całkowicie.Co za potworna bezmyślność!!!!!!!!!!No,ale cóż zrobić,kiedy obłudny,pedofilski Kościól ma głos decydujący w takich sprawach.Masz rodzić,bo my zarobimy na nim i poprawi nam statystyki lecące na pysk.Należy zerwać konkordat i w końcu odciąć Kościół od spraw państwa i jego-państwa-finansów.Tylko bicie po kieszeni przymknie ich dzioby.

 • neostrada72

  Oceniono 5 razy 5

  Napisałem komentarz,ale dlatego,że za długo działał skrypt musze pisać od nowa.Rok1964,zona poroniła w 5 miesiącu ciąży,chciałem pochować ten płód,ale musiała być zgoda proboszcza zarządzającego cmentarzem,bo komunalnego nie ma.Proboszcz zapytał ile miesięcy ten PŁÓD miał,więc odpowiedziałem zgodnie z prawdą i co usłyszałem cyt.;Proszę zrobić co pan chce,bo to nie jest człowiek,nie dziecko.Mija 49 lat,a od 20 lat zmienila się optyka Kościoła w tej kwestii tak dalece,że nie chce się wierzyć,że to ten sam kościół.Ale wine ponosi świętoszkowata władza,która powinna raz na zawsze skończyć z obłudą i słuchać lekarzy,nie księży mącących ludziom w głowach.Tylko,że władza jest też świetoszkowata i obłudna vide Tusk lecący po ponad 20 latach do ślubu,bo zbliżały się wybory.Seim osmiesza nas i kraj.

 • pare.slow

  Oceniono 4 razy 2

  Kto to jest dziecko?
  Bo plod w ciele kobiety to jeszcze nie Dziecko!
  W krajach, gdzie jest aborcja nikt nie uzywa okreslenia : Zabijanie dziecka. Zabijanie dzieci w Polsce jest! Wlasnie tocza sie procesy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX