Lis o aborcji: Panowie dostający moralnego wzwodu budzą moją odrazę

Czy debata o aborcji staje się tematem zastępczym? - Nie chodzi o aborcję, o racje moralne, chodzi o politykę - mówił w Poranku Radia TOK FM prof. Wiesław Władyka, publicysta "Polityki". - Budzi moją odrazę, gdy widzę panów, którzy dostają wzwodu moralnego, wchodząc w rolę dysponentów ciała kobiety - stwierdził Tomasz Lis, naczelny "Newsweeka"
W Sejmie zakończyła się debata nad obywatelskim projektem dotyczącym zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. - Ile razy zbliża się ważna kampania wyborcza, wraca problem tzw. kompromisu aborcyjnego - zauważył w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. Po gorącej dyskusji posłowie odrzucili projekt.

Tomasz Wołek przyznał, że temat aborcji to stały element gry politycznej. Nie zgodził się jednak, by kompromis w tej kwestii nazywać "tak zwanym". - W polskich warunkach, przy sile oddziaływania Kościoła, to był możliwie najlepszy kompromis - stwierdził publicysta. Jego zdaniem należy go chronić także dziś.

"Panowie dostający wzwodu moralnego budzą moją odrazę"

Jednak zdaniem prof. Wiesława Władyki z "Polityki" aborcja staje się tematem zastępczym. - Tu nie ma woli zrozumienia drugiej strony. Ani grama. Tam nie ma rozmowy, to jest kolejna odsłona okładania się kijem - wskazywał. - Nie chodzi o aborcję, o racje moralne, chodzi o politykę - dodał.

- Budzi moją odrazę, gdy widzę panów, którzy dostają wzwodu moralnego, wchodząc w rolę dysponentów ciała kobiety i nakaźników heroizmu. Bo do tego się to sprowadza - mówił Tomasz Lis, naczelny "Newsweeka". Podkreślał, że ma ogromny szacunek dla rodziców wychowujących dzieci z wadami genetycznymi. - Wielkie ukłony - mówił. - Jednak dyktat heroizmu płynący z parlamentu jest czymś nie na miejscu - dodał. - Wymuszanie heroizmu w praktyce oznacza wymuszanie ludzkich tragedii i cierpień - podjął Wołek.

"Kaczyński idzie z fundamentalistycznym nurtem"

Żakowskiego uderzył również fakt, że gdy poprzednim razem podobny projekt zgłaszał Marek Jurek, Jarosław Kaczyński postanowił go zablokować. - To jeden z tych momentów, który pozwala mi sądzić, że jest głos rozsądku w umyśle Jarosława Kaczyńskiego - mówił publicysta. - Do tej pory to nie był polityk skłonny zrobić cokolwiek, byle mieć władzę. Teraz tego nie robi. Idzie z tym fundamentalistycznym nurtem - wskazywał.

- Kaczyński przebył długą drogę i znalazł się w stadium, w którym wszystkie chwyty są dozwolone. On traktuje przeciwników jako wrogów - powiedział Wołek. Zdaniem Lisa przyczyna zachowania Kaczyńskiego jest jedna: Solidarna Polska. - Trafny wniosek - przyznał Władyka, przypominając, że przed rokiem zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej proponowała partia Zbigniewa Ziobry. - PiS nie może oddać tego pola. Tak myśli Kaczyński - przyznał publicysta.

Więcej o:
Komentarze (30)
Lis o aborcji: Panowie dostający moralnego wzwodu budzą moją odrazę
Zaloguj się
 • Oceniono 1 raz 1

  Jeśli przyznajemy kobiecie prawo do aborcji, to na zasadzie symetrii, mężczyzna powinien mieć prawo do zrzeczenia się wszelkich praw i obowiązków wobec niechcianego potomka.

 • red-akcja

  Oceniono 6 razy -4

  Tofaszysz Tomasz Przedziałek nie wie, ale dziecko poczete nie jest częścią kobiety. Ma swój mózg, swoje sny, swoje serce, często inną grupę krwi. Wmawianie lewackiej ciemnocie, że dziecko nie jest człowiekiem to naśladowanie psychola Lenina i psychola Hitlera - dwóch czołowych lewaków.
  Zakaz aborcji powinien być zaostrzony. Dziecko można przecież oddać. Nie ma obowiązku jego wychowywania, ani opiekowania się gdy jest chore.

 • red-akcja

  Oceniono 9 razy -3

  Zabijanie jest przyjemnością dla lewaków.

 • red-akcja

  Oceniono 7 razy -3

  Tofaszysz Tomasz Przedziałek jest za zabijaniem dzieci nie narodzonych bo tak, i już.
  Tofaszysz Przedziałek nie ma za tym żadnego argumentu, bo takiego argumentu być nie może, ale jest za i już.

 • red-akcja

  Oceniono 5 razy -3

  Tofaszysz Tomasz Przedziałek to sobie może ten palec wsadzi tam gdzie mu najlepiej i nie wymachuje nim przed publiką.

 • 1neo1

  Oceniono 11 razy -1

  Ten POwski LiSuz stoczyl sie kompletnie na dno - totalny obciach I kaszana, brukowiec w kazdym calu.

 • lob1

  Oceniono 8 razy 8

  Mężczyżni mają przyjemność a kobiety muszą za to cierpieć.

 • lob1

  Oceniono 11 razy 7

  ńikt nie ma prawa mówić kobiecie co ona ma zrobić.To Wy mężczyzni robicie te nie chciane dzieci>To Was trzeba karać a nie niewinne kobiety.

 • say69mat

  Oceniono 2 razy 0

  @gazeta.pl:
  - Budzi moją odrazę, gdy widzę panów, którzy dostają wzwodu moralnego, wchodząc w rolę dysponentów ciała kobiety - stwierdził Tomasz Lis, naczelny "Newsweeka"

  say69mat:
  Tiaa ... tym rzazem na tapecie 'dysponenci kobiecego ciała'. Przerabialiśmy troskliwych społeczników walczących niestrudzenie o czystość rasy. Trochę nazwisk ... Viktor Brack, Philipp Bouhler, Karl Brandt, prof. Werner Catel, prof. Max de Crinis, dr Irmfried Eberl, Helmuth Ehrhardt, dr Valentin Faltlhauser, prof. dr Werner Heyde, dr Herbert Linden, dr Josef Mengele, dr Friedrich Mauz, Theo Niebel, prof. Paul Nitsche, dr Friedrich Panse, dr Hermann Pfannmüller, prof. Ernst Rüdin, dr Carl Schneider, Weinier Sengenhof, dr Carl Hans Heinze Sennhenn, Hellmuth Unger, prof. Otmar Freiherr von Verschuer, prof. Werner Villinger, Erhard Wetzel. Że też te tęgie głowy nie wpadły na ten niesłychanie prosty pomysł ... eutanazja/aborcja, w imię troski o wolność kobiecego ciała. Chyba dla tego, że na samo słowo ... wolność doznawali rzeczonego ... wzwodu moralnego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX