PiS chce komisji obrony i spotkania z Noskiem

- Platforma blokuje zaproszenie na posiedzenie komisji do spraw służb specjalnych odwoływanego szefa kontrwywiadu wojskowego, gen. Janusza Noska - grzmi PiS i nie zamierza tak sprawy zostawić. Partia wnioskuje o posiedzenie komisji, ale Stefan Niesiołowski nie wyraża na to zgody.
Jak dowiedziało się Radio TOK FM, PiS będzie chciało spotkać się z gen. Noskiem na posiedzeniu komisji obrony.

Szef komisji obrony Stefan Niesiołowski - z którym rozmawiała reporterka Radia TOK FM - wstępnie nie zgadza się na wniosek PiS. Tyle że posłowie tej partii mają w komisji jedną trzecią składu - więc zgodnie z regulaminem jej przewodniczący ma obowiązek dodatkowe posiedzenie zwołać.

Nosek spodziewał się odwołania

Premier na wniosek szefa MON wszczął procedurę odwołania szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Noska - poinformowała kancelaria premiera. Jak podaje Radio TOK FM, dymisja ma związek z aferą korupcyjną przy wojskowych przetargach w Malborku. - SKW ma obowiązek ochraniać wszystkie tego typu operacje - mówi nasz informator.

Szef SKW spodziewał się odwołania. W ostatnim czasie służba starała się nagłośnić sukcesy w Afganistanie, szczególnie udział w odbiciu porwanej deputowanej do afgańskiego parlamentu, ale rola kontrwywiadu była marginalna. Gen. Nosek sam starał się odejść ze stanowiska i ubiegał się o posadę w wojskowej dyplomacji, ale według naszych informacji zapowiadane objęcie przez niego stanowiska attaché wojskowego w Waszyngtonie jest mało prawdopodobne.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (66)
PiS chce komisji obrony i spotkania z Noskiem
Zaloguj się
 • alux

  Oceniono 2 razy 2

  Jak Premier niechce odwołać, to prezes chce dymisji. Jak Premier chce odwołać, to prezes chce bronić.
  Szaleństwo z obłąkaniem poparte cudem 25% zwoleników tej partii!!!
  Jak tak dalej będzie to większa część narodu nie wytrzyma i pogoni mącicieli porządku i destrukcji państwa.

 • aiwaplatz

  Oceniono 2 razy -2

  Analityk ruchu dwukierunkowego na drogach dwupasmowych, specjalistka od paralotni i spadochronów, wreszcie psycholog dorabiający w salonie kosmetycznym jako ekspert od odchudzania – tacy fachowcy weszli w skład komisji badającej najpoważniejszą katastrofę lotniczą w dziejach Polski. Kierował nią Jerzy Miller, specjalista obróbki skrawaniem z doświadczeniem w zakresie świadczeń zdrowotnych i refundacji leków. W komisji nie było znawców konstrukcji tupolewa, wojskowych kontrolerów lotu ani specjalistów od wybuchów. Szesnaścioro członków komisji w ogóle nie pofatygowało się do Smoleńska, a ci, którzy tam pojechali, nie zbadali wraku ani pancernej brzozy.

 • pisubek

  Oceniono 6 razy 6

  PiS to sobie może grzmieć...Puszczając smrodliwe bąki w PiSuarze.

 • palkota

  Oceniono 6 razy 6

  Nie rozumiem pisaków. przecież jeśli dobrze pamiętam kiedyś bronili gen. Skrzypczaka, a teraz kiedy
  gen.Skrzypczak jest wiceministrem obrony PiS zmienia twarz i chce rozmawiać z gen. Noskiem, bo chyba
  popierając jego chce atakować rząd. Ale każdy widzi już na co stać PiS i Kaczyńskiego, Macierewicza i
  całej tej paki ,,najlepszych na świecie ekspertów" od wszystkiego. Ale trudno się dziwić. Przecież
  w Radiu Maryja też występują ,,najlepsi" mędrcy z tytułami, które się wymienia, żeby zaimponować babciom
  i innym słuchaczom, którzy zdają się na to co im powiedzą. I tacy mędrcy chcą objąć władzę.

 • kreciarobota59

  Oceniono 10 razy -8

  Czy ta płatna Agentura I urzyteczne durnie w końcu przestaną wypisywac kłamstwa/przecież widac gołym okiem że przez 7-lat rządzenia tej mafi Parti Oszustów trwają tylko Afery I eksterminacja Polaków,pozostałe pratie mafie też nie wiele lepsze wszystko to Warcholstwo kanciastego-Stołu z 1989r oraz grubej kreski Zyda mazowieckiego .cała ta 3-RP to układ mafijno-Aferalny.Wymiar Sprawiedliwości to żadna Oaza sprawiedliwości a wrecz Sprzedajni ,upolitycznieni sędziowie adwokaci ,wychowankowie I dzieci Stalinowskich Oprawców. wiac to przy sprawie gen;Papały 15-lat I cały czas krętactwa by nie wyjaśnic,tak samo dramat SMOLEŃSKi rZĄD tUSKA JEST WINIEN ,A ROBI WSZYSTKO BY NIE WYJAŚNIĆ.tO JEST TAK JAK BY ZODZIEJOWI POLECONO WYAŚNIĆ KRADZIERZ DOKONANA PRZEZ SIEBIE-OCZYWIŚCIE BĘDZIE ROBIŁ WSZYSTKO BY NIE WYJASNIĆ.JAK TO BEZCZELNOŚC JESZCZE OPLÓWAĆ PROFESORÓW OD MACIEREWICZA,PRZECIEZ JAK BY RZA TUSKA NIE MANIPULOWAŁ DOWODAMI,NIE ZAMIATAŁ POD DYWAN,NIE KAMAŁA BY P.kOPACZ,tUSK,aRABSKI,sIKORSKI , 4-LAT JUZ NIE DŁUGO A GŁÓWNEGO DOWODU NIE MA W POLSCE sAMOLOTU t-154 m,CZARNYCH SKRZYNEK,KAMIZELEK ,MONITORINGU ,3-RAZY POBIERAJA PRÓBKI KTÓRE BADANE SA MIESIĄCAMI;tAK WYJAŚNIA MATWA TYLKO winowajca.jAK BY KOMISJE RZADOWE BADAŁY NORMALNIE JAK W INNYCH PAŃSTWACH TO TAKIEJ KOMISJI JAK MACIEREWICZA BY NIE BYŁO,ALE TU WIDAC GOŁYM OKIEM RZE tUSK WSZYSTKO MATWA FAŁSZUJE .pO TAKIEJ kATASTROFIE W NORMALNYM PAŃSTWIE TEGO RZADU tUSKA ,POSÓW JUŻ BY NIE BYŁO W DZIAŁALNOŚCI PUBLICZNEJ.WIDAC W JAKIM

 • boszlo1

  Oceniono 15 razy -7

  Dwa tytuly ze strony glownej: "PiS zeruje na tragedi?.." oraz "PiS grzmi.." - nacechowane emocjonalnie, pejoratywne okreslenia jak za czasow socrealizmu, gdy walczono z "zaplutym karlem reakcji". Wstyd pokazac sie z Gazeta Wyborcza na ulicy; to tak jakby wypisac sobie na czole: "jestem idiota, ktory glosuje na PO".

 • ta56

  Oceniono 16 razy -10

  PIS to jedyna opozycja, która żąda wyjaśnień od rządu, zwłaszcza w kontrowersyjnych sprawach. Reszta opozycji, to zazwyczaj przyklepuje to, co rząd postanowi. A rolą opozycji moi drodzy jest przede wszystkim kontrolowanie rządzących.

 • klara551

  Oceniono 13 razy 9

  PiS znowu chce mieszać w wywiadzie,kontrwywiadzie ? PiS-owego mieszania w służbach dzięki Antoniemu M. wystarczy na parę dekad. Prezes nieraczy uczestniczyć w posiedzeniach BBN bo nie może siedzieć na miejscu prezydenta.PiS odcina się od działań sejmowych a tu raptem chce wiedzieć wszystko i pewnie do śledztwa wyznaczyłby Antoniego M.,Ziobry już nie może bo ten wyleciał więc pozostaje Hofman gaduła i chwalipięta ,Lipiński ten od Begerowej i Tomuś agent a bardziej żigolak.A może Pawłowicz lub Sobecka? PiS-ie jakbyś się nie obrócił zad z tyłu zostaje i możesz popisić bo kolejnej wpadki z wywiadem nie zrobisz o ile PO zrobi to co powinna ,czyli nie dopuści was do mieszania w nim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX