Skwieciński: Przeciwnicy inicjatywy prof. Kleibera krzywdzą ten kraj

Piotr Skwieciński, z tygodnika ?W Sieci?, nie ma wątpliwości, że jesteśmy świadkami nagonki na ekspertów zespołu Antoniego Macierewicza. Jego zdaniem celem jest niedopuszczenie do zorganizowania debaty ekspertów, którą chce zorganizować prof. Michał Kleiber. - Przeciwnicy inicjatywy prof. Kleibera krzywdzą ten kraj.
Prezes Polskiej Akademii Nauk, prof. Michał Kleiber, chce zorganizować debatę o katastrofie smoleńskiej, w której uczestniczyć będą eksperci zespołów Macieja Laska i Antoniego Macierewicza. Według Kleibera, dyskusja mogłaby się odbyć na przełomie roku.

Zdaniem Piotra Skwiecińskiego, dziennikarza tygodnika "W Sieci", nie przez przypadek właśnie teraz zostały opublikowane zeznania naukowców wspomagających posła Prawa i Sprawiedliwości, które podważyły ich kompetencje. - Oczywiście, że istnieje nagonka na zespół Antoniego Macierewicza i naukowców, którzy z nim współpracują. To element bardzo precyzyjnej kampanii, która ma na celu storpedowanie inicjatywy prof. Kleibera. Wystarczy zobaczyć dzisiejszą czy sobotnią "Gazetę Wyborczą". Większość stron informacyjnych poświęcona była "profesorom smoleńskim" - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

"Szkodzą krajowi"

To właśnie "GW" opublikowała informacje z zeznań ekspertów z zespołu Macierewicza, z których wynika, że naukowcy mają wątpliwe kwalifikacje do oceniania przyczyn katastrof lotniczych.

"Już od kilkuletniego chłopca interesowałem się lotnictwem, modelarstwem Nawet zdarzyło się, że na święto lotnictwa siedziałem w samolocie bojowym" [NAJCIEKAWSZE CYTATY]>>

Zdaniem Piotra Skwiecińskiego "próba zablokowania debaty prof. Kleibera jest szkodliwa". A wokół katastrofy smoleńskiej jest wiele wątpliwości, które "domagają się weryfikacji". - Skoro ustalenia zespołów Jerzego Millera i Macieja Laska są publicznie kwestionowane, nie wierzy w nie znacząca część obywateli RP, to taka sytuacja domaga się wyjaśnienia np. w debacie.

Dlatego jak stwierdził, "ci, którzy sprzeciwiają się inicjatywie prof. Kleibera, krzywdzą ten kraj".

"Niech mają szansę się skompromitować"

Według dziennikarza "W Sieci" nie ma argumentów, które uzasadniałyby niezorganizowanie debaty, zaproponowanej przez prezesa PAN. - Być może rzeczywiście zespół Macierewicza nie ma racji, a jego eksperci się skompromitują. Ale niech mają szansę się skompromitować. Stwórzmy im taką możliwość - apelował w TOK FM.

Ale zdaniem Agaty Nowakowskiej z "GW", nawet jeśli do debaty dojdzie, to naukowcy związani z zespołem Antoniego Macierewicza nie pojawią się na niej. - Użyją argumentu, że zostaną aresztowani, zamordowani. Takie argumenty już padały - stwierdziła dziennikarka.

I przypomniała, że eksperci bardzo długo unikali złożenia zeznań w prokuraturze. - Przecież prof. Wiesław Binienda proszony o przedstawienie swoich badań, symulacji - uciekł. Bo stwierdził, że jego życie jest zagrożone.

"Sami się zaatakowali"

Dlatego Nowakowska nie ma żadnych wątpliwości, że żadnej nagonki na naukowców z zespołu Macierewicza nie ma. - Ci eksperci zaatakowali się sami. Przecież nikt im nie suflował. To nie są zeznania zmyślone. Oni nie kwestionują prawdziwości tych zeznań. Nikt ich nie zmuszał, żeby opowiadali banialuki w prokuraturze - mówiła w "Poranku Radia TOK FM".

Dziennikarka uważa, że tylko w interesie ekspertów Macierewicza i całego zespołu kierowanego przez posła PiS jest opowiadanie, że mamy do czynienia z nagonką. - A oni sami na siebie przeprowadzili nagonkę - przekonywała.

Jak dodała, jednym z najważniejszych argumentów przeciwko organizowaniu debaty, w kształcie zaproponowanym przez prof. Kleibera, jest to, że spotkają się na niej osoby kompetentne i amatorzy. - To tak jakby miała się odbyć debata między profesorem onkologii a kimś, kto czerpie wiedzę z "dr. Google'a".

Więcej o:
Komentarze (30)
Skwieciński: Przeciwnicy inicjatywy prof. Kleibera krzywdzą ten kraj
Zaloguj się
 • boznik1

  Oceniono 1 raz -1

  Pani Skwiecinski, sam sobie duskutuj, w normalnym kraju to fachowcy badaja katastrofy lotnicze a nie "caly narod"
  Wierzacych w bzdury opowiadane przez czlonkow sejmowej komisji do niczego nie nalezy przekonywac, szkoda wysilku i pieniedzy.

 • praw-dzic

  Oceniono 2 razy 0

  jaki ten kraj. mieszkasz gnoju w POLSCE .NIE NAUCZYLI CIĘ RODZICE SZACUNKU DLA POLSKI .O IZRAELU WYRAŻASZ MÓJ KRAJ

 • nora_syracuse

  0

  Profesor Lasek – „specjalista od wypadków lotniczych” wczoraj w programie u Lisa opowiadał, że przy jednej z ostatnich katastrof lotniczych w Polsce prosił ... o pomoc księdza.
  Litości…

 • simonh

  Oceniono 5 razy -1

  Jeden z najbardziej durnych pismakow tego kraju znowu się wymądrza, a jako pisowski bezwstydny wazeliniarz
  i gorący wyznawca religii smoleńskiej w ogole nie powinien zabierać glosu

 • 3.janusz

  Oceniono 6 razy 0

  -
  Skwieciński,
  ty niedługo będziesz miał rozumek tak lotny,jak rozumek Macierewicza.
  -

 • blinx

  Oceniono 5 razy 1

  zorganizujmy debatę z lekarzami i pacjentami, w której pacjenci będą mówić lekarzom jak powinni leczyć poszczególne choroby, a lekarze będą im tłumaczyć dlaczego tak się nie robi. Poziom merytoryczny będzie podobny

 • jankbh

  Oceniono 6 razy 0

  A nad czym tu debatować? "Eskperci" Macierewicza nie mieli dostępu do podstawowych danych dotyczących samolotu, załogi, lotniska, pogody, przebiegu katastrofy, podejmowanych działań po wypadku, analiz materiałów, zapisów rejestratorów, przesłuchań świadków. Ich teorie nie są oparte na żadnej wiedzy i nie mają charakteru naukowego. O czym więc chcą rozmawiać? O eksperymentach myślowych swego szefa?

 • gogul.2

  Oceniono 4 razy 2

  Pan Maciarewicz jest "silnie niepowazny".

 • vatican_commandos

  Oceniono 6 razy 4

  PS jest takim samym dziennikarzem,
  jak naukowcy Antoniego ekspertami.
  Całe to pseudoprawicowe towarzystwo
  pismaków karmi się nadzieją, że
  Geyarek obsypie ich złotem. Jak
  wygra wybory. A wygra, tak, jak
  wygrał już 6 razy.
  Bóg z wami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX