Kenia. Panika, ucieczka przed napastnikami, strzały. Amatorski film z centrum handlowego [WIDEO]

W internecie zostało opublikowane nagranie z wnętrza centrum handlowego Westgate w stolicy Kenii Nairobi. Na filmie widać ludzi, którzy w panice uciekają przed uzbrojonymi napastnikami, w tle słychać strzały. Od soboty terroryści z somalijskiej radykalnej milicji islamskiej Al-Szabab przetrzymują klientów centrum w środku. Grożą zabiciem zakładników.
Do ataku na centrum handlowe w Nairobi doszło w sobotę. Według świadków napastnicy pozwolili wyjść z centrum muzułmanom, po czym otworzyli ogień do pozostałych klientów.Obecnie budynek centrum handlowego jest szturmowany przez wojsko wspierane przez izraelskie siły specjalne. Aktualne doniesienia mówią, że napastnicy wciąż ukrywają się w supermarkecie.

Według informacji przekazanych przez rzecznika somalijskiej radykalnej milicji islamskiej Al-Szabab, terroryści grożą zabiciem pozostałych w budynku zakładników. Nie wyklucza się także, że część cywilów, którzy przebywają w budynku, poukrywała się w różnych miejscach centrum handlowego i nie wszyscy są zakładnikami.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o sytuacji za granicą? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!