Materna: Jesteśmy krajem, w którym ranga hobby podniesiona została do rangi specjalizacji

"Cała Polska składa się z samych ekspertów" - tak w najnowszym "Newsweeku" Krzysztof Materna komentuje zeszłotygodniowe rewelacje o braku kompetencji ekspertów sejmowej komisji Antoniego Macierewicza w zakresie badania katastrof lotniczych.
Materna odnosi się do publikacji "Gazety Wyborczej", która ujawniła to, co zeznawali w prokuraturze eksperci Antoniego Macierewicza. "Sklejałem modele samolotów". "Widziałem wybuch w szopie". "Latając samolotami, oglądam skrzydła" - m.in. takie kompetencje przedstawili naukowcy. Nie przedstawili natomiast dowodów na wybuch tupolewa. "Cała Polska składa się z ekspertów" - kwituje felietonista "Newsweeka".

"Jeżeli grałeś w piłkę na podwórku, to jesteś ekspertem piłkarskim, jeśli przechodziłeś kiedyś obok kina, to masz pełne prawo krytykować polską i światową klasykę kinową. Na polityce i rozrywce znamy się od dziecka, bo byliśmy wychowani w duchu polityczno-zabawowym" - pisze Materna.

"Ja zastrzegam, że nie wypowiadam się jako ekspert"

Materna podkreśla w felietonie, że sam nie wypowiada się w programach, do których jest zapraszany jako ekspert. "Zastrzegam, że wypowiadam się nie jako ekspert, tylko jako odbiorca tego, co słyszę i widzę" - pisze. Dodaje też, że problem z ekspertami w telewizjach jest taki, że "nasze zdanie weryfikuje sympatia do tak zwanego fachowca, jego uroda i sposób bycia, a nie ocena jego wiedzy. W naszym kraju rozstrzygnięcie, czy fachowiec ma jakąkolwiek wiedzę, jest zadaniem dla nas, przeciętnych widzów tego teleturnieju, w którym najczęściej się nie wygrywa".

Cały komentarz Materny w najnowszym wydaniu "Newsweeka".

Więcej o:
Komentarze (30)
Materna: Jesteśmy krajem, w którym ranga hobby podniesiona została do rangi specjalizacji
Zaloguj się
 • emeryt-123

  0

  okazuje sie ,że jestem specjalista od wybUchów, w dziecinstwie widzialeM palaca sie stodołe,i wybuchajace materialy WOJENNE,ktiore były w stodole,nawet nie wiedziałem ze mam taka rzadką specjalizacje,polecam się atoniemu M.

 • prezio2

  0

  Następny ku... ekspert od robienia z siebie idioty przed kamerami się odezwał.

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 4

  "Materna: Jesteśmy krajem, w którym ranga hobby podniesiona została do rangi specjalizacji."
  ======================================================================
  Święta racja panie Materna - pan tego klasycznym dowodem.

 • india.wr

  Oceniono 3 razy 1

  Co tu dodać, kraj zidiociele coraz bardziej. 60.000 idiotów przyszło na stadion na spotkanie z szarlatanem co ożywił wiecej ludzi niż Jezus, coraz więcej mnoży sie egzorcystów, bije rekordy popularności tarrot, szamani leczą cudownymi medykamenta, Rydzyk został półbogiem, Natanek zebrał pokaźna sektę, legat papieski w Dominikanie molestuje dzieci a ludzie wciąż wierzą hierarchom kościoła, cuda panie, cuda
  Co tam Maciar i jego matołki, boli mnie, że nie potępia ich taki Kleiberg, że nie odzywaja sie polskie autorytety naukowe, że nie ma ostracyzmu pseudoekspertów w ich środowisku.

 • walekpapla

  Oceniono 5 razy 1

  Tych cepoprofesorów nalezy pozbawić dożywotnio wszelkich ,świadectw i zaświadczeń o ukończeniu jakichkolwiek jednostek nauczających - za wyjątkiem szkół podstawowych. Oni sprostytuowali w haniebny sposób pojęcie SZKOŁA.. Antek Awiator jako oczywisty "myślący inaczej" powinien być zostawiony w spokoju. Niech żyje w swoim wirtualnym świecie. Na niego szkoda jakichkolwiek prób leczenia. To zostawić dla innych rokujących nadzieję na wyleczenie. Niedługo do Antka dołączy Kurdupel, u którego obserwuję postępującą degenerację zawartości czaszki.

 • jozef.sobczyk

  Oceniono 4 razy -4

  Panie Materna. Ciekaw jestem w jakiej dziedzinie jest Pan ekspertem ? Pewnie również w lotnictwie,
  bo lata Pan często i daleko.

 • dudibudi

  Oceniono 11 razy -3

  UWAGA ! ! mierna-materna zabrał głos.....A nie był on przypadkiem TW, przy FAMIE ?

 • m.arco

  Oceniono 8 razy -4

  Problem polega na tym,że komisja Millera również nie składa się z ekspertów na politycznych awanturników bojących się konfrontacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX