Lis: "Macierewicz nie mitygował się nigdy z barierami racjonalności. A Palikot - dobrego smaku..."

"O właściwym wymiarze naszej polityki naprawdę wiele mówią medialne kariery dwóch osób, postaci niby z zupełnie różnych bajek, a jednak z bajki tej samej - Antoniego Macierewicza i Janusza Palikota. Oni dali mediom to, co te lubią najbardziej: bezceremonialność i skrajność" - pisze w najnowszym "Newsweeku" Tomasz Lis.
Lis zwraca uwagę na apolityczne postawy Polaków. Ci, według German Marshall Fund, prawie już nie rozmawiają ze znajomymi o polityce - robi to jedynie co dziesiąty z nich. Zdaniem naczelnego "Newsweeka", na takie zniechęcenie polityką może wpływać to, że polska polityka jest niemerytoryczna.

I - według Lisa - najlepiej pokazują to kariery Antoniego Macierewicza i Janusza Palikota. "Ten pierwszy nie mitygował się nigdy barierami racjonalności, ten drugi - barierami dobrego smaku. Szaleństwo ogląda się bardzo dobrze, podobnie jak błazenadę" - konkluduje Lis.

"Prawda? Sens?"

"Logika tych medialnych karier sprawiała, że mało wyrafinowane media całkowicie zredefiniowały też sens prawdziwej debaty. Fałszywa symetria stała się wyznacznikiem tak zwanego obiektywizmu i alibi dla ucieczki od poszukiwania sensu" - stwierdza szef tygodnika. I kontynuuje: jego zdaniem prawda została zrównana z kłamstwem, argument z epitetem, a opinia eksperta z opinią dyletanta.

"Kiepscy politycy i kiepskie media funkcjonują w symbiozie i jeszcze bardziej odpolityczniają już apolitycznych Polaków, później stają się tej apolityczności ofiarą" - podsumowuje Lis.

Cały jego komentarz w najnowszym "Newsweeku".

Więcej o:
Komentarze (15)
Lis: "Macierewicz nie mitygował się nigdy z barierami racjonalności. A Palikot - dobrego smaku..."
Zaloguj się
 • kpinkara

  0

  Nie byłoby publicznych karier różnych maści odmieńców bez szmatławców różnych maści.
  Ale nie byłoby odmieńców w szmatławcach gdyby na sam widok nawiedzonej w dowolny sposób gęby NORMALNI ludzie sięgali po pilota TV, pokrętło radia czy odwracali głowy od papierowej szmaty.
  A tymczasem nie tylko czytają, słuchają i oglądają ten żałosny kabaret, ale nawet słowem się nie zająkną o tym, że pismaki epatujący ich tymi gębami to dno dna na dnie bagienka.

 • dziadekjam

  Oceniono 5 razy 1

  Lis: "Macierewicz nie mitygował się nigdy z barierami racjonalności. A Palikot - dobrego smaku..."
  ===========================================================================
  A pan redaktor Tomcio Lis tak na jednym jak i na drugim "popularyzował" się w mediach, nie oglądając się na zwykłą ludzką przyzwoitość...

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 2

  I jeden i drugi swoją karierę zawdzięczają w znacznym stopniu dziennikarzom, którzy na ich lansowaniu również robią karierę. W tym względzie pan redaktor Lis też nie marnował okazji.

 • anty-lady

  Oceniono 3 razy -1

  Błazen jest skarbem każdego dworu. Jest bystrym obserwatorem, mądrym, doświadczonym człowiekiem, odważnym i zręcznym krytykiem, mistrzem wykorzystania mowy, mimiki, rekwizytu. Błazen to ten, który niczym dziecko niewinnie zakrzyknie "Król jest nagi". Dwór jedynie rozśmieszy, ale może chociaż król swą nagość pojmie.

 • jackie53

  Oceniono 6 razy 2

  No, panie Tomaszu... cóż za dogłębna samokrytyka - oczywiście w kontekście mediów.

 • rita57

  Oceniono 8 razy -2

  Cóś POdobnego?!:) A Lis mitygował się, aby być rzetelnym dziennikarzem???

 • milorex10

  Oceniono 15 razy 11

  Macierewicz to polityczny wampir, wysysający zdrowy rozsądek z głów Polaków. Wyrządził Polsce wiele zła, zdegradował miliony Polaków do poziomu analfabety. Palikot to tylko polityczny sztukmistrz, żeby nie powiedzieć cyrkowiec. Jego siła oddziaływania to ludzie, którzy mają dość dominujących partii politycznych (PO i PiS), i zagłosują tym partiom na złość.

 • tp70

  Oceniono 13 razy 5

  Stacje TV i ci żałośni, prowadzący "redaktorzy" sprowadzili do parteru , w ogóle sprawy polityczne w naszym kraju.
  PRZYKŁAD to programy Rymanowskiego, gdzie "dyskutują" głównie takie miernoty umysłowe, jak Kłopotek czy Cymański

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX