"Time" pyta: Czy Google rozwiąże problem śmierci? Gigant inwestuje w badania

Wynalezienie sposobu na przedłużenie ludzkiego życia - to główny cel nowej firmy założonej przez Google. Spółka zostanie nazwana Calico, a jej szefem zostanie Arthur Levinson, wcześniej związany z zajmującą się biotechnologią firmą Genentech.
- OK, pewnie pomyślicie "WOW!". To bardzo różni się od tego, co Google robiło dotychczas - stwierdził Larry Page, szef korporacji. - I macie rację. Ale, jak wyjaśniamy w liście do naszych akcjonariuszy, w technologii tkwi ogromny potencjał możliwości poprawienia ludzkiego życia. Nie dziwcie się więc, że inwestujemy w projekty, które mogą wydawać się dziwne - dodał.

Google chce "rozwiązać problem śmierci"

Page nie zdradza żadnego planu i nie precyzuje, czym dokładnie zajmie się Calico - informuje serwis businessinsider.com, powołując się na "Time". Jasne jest tylko, że firma chce skoncentrować się na kwestiach związanych ze starzeniem się, zdrowiem i samopoczuciem.Chodzi o szukanie sposobu na przedłużenie ludzkiego życia. "Time" pisze wręcz o "rozwiązaniu problemu śmierci".

- Jeszcze jest za wcześnie, by powiedzieć coś więcej - stwierdził szef Google. - Oczywiście, gdy Art. (Arthur Levinson - red.) będzie miał nowe informacje, którymi będzie chciał się podzielić, przedstawimy je - zapewnił.

"Wierzę, że jesteśmy w stanie poprawić życie milionów osób"

- Nie proponuję, byśmy wydali wszystkie nasze pieniądze na tak abstrakcyjne rzeczy - powiedział Larry Page w wywiadzie dla "Time'a". - Ale powinniśmy zainwestować kwotę proporcjonalną do tego, co normalne firmy przeznaczają na badania i rozwój oraz wydać je na rzeczy nieco bardziej długoterminowe i trochę bardziej ambitne niż zwykle - dodał.

- Choroby i starzenie się dotykają każdej rodziny (..). Wierzę, że jesteśmy w stanie poprawić życie milionów osób - napisał Larry Page w oficjalnej informacji o założeniu firmy Calico.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: