Wielka wygrana w loterii w USA: 400 mln dolarów

W mieście Lexington w amerykańskim stanie Karolina Południowa sprzedano wygrany los na loterię Powerball. Posiadacz szczęśliwego kuponu może odebrać nagrodę - 400 milionów dolarów.
Powerball jest grą losową o zasadach podobnych do polskiego totolotka. Gracz musi trafnie wskazać liczby na pięciu białych piłeczkach i jednej czerwonej, które zostaną wylosowane odpowiednio spośród 59 i 35 piłeczek. W ostatnim losowaniu padły liczby: 7, 10, 22, 32, 35 i 19. Obstawiła je tylko jedna osoba - informuje CNN.

Szczęśliwy los został kupiony w Lexington - małym miasteczku w Karolinie Południowej. Żyje tam niepełna 18 tys. osób. Na razie nie wiadomo, kim jest zwycięzca.

Szanse na trafienie we właściwe liczby są niezwykle małe. Większe jest prawdopodobieństwo, że zostaniemy jednocześnie porażeni przez piorun i zaatakowani przez rekina. Jednak ostatnia wygrana - 400 mln dolarów - to nie rekordowa kwota w loterii Powerball. Ponad 590 mln dolarów wygrał w maju mieszkaniec Florydy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (7)
Wielka wygrana w loterii w USA: 400 mln dolarów
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 3 razy 1

  W okresie kryzysu w krajach biednych bardzo wzrasta zainteresowanie loteriami - wygrana to najbardziej realna możliwość dorobienia się.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 2 razy 2

  Aha! - jest atrakcyjny temat dla głównego wydania Wiadomości o 19.30. Oglądajcie dzisiaj o 19.30 na TVP 1 - Kraśko in Action...

 • mcoyer

  Oceniono 3 razy 1

  ostatnio widziałem taki film (mniej więcej), w maszynie losującej poprzez zasysanie piłeczek powietrzem zmieniono ciężar kilku z nich. I wygrały jedyne słuszne numery.

 • gregor13

  Oceniono 6 razy 2

  A u nas LOTTO się podnieca, puszczając reklamę o WIELKIEJ kumulacji 5 mln zł...

 • laksmana

  Oceniono 14 razy 12

  Będzie mógł wydobyć prawie całą Costa Concordię.

 • arturpio

  Oceniono 4 razy 2

  bedzie sobie mogl kupic yaht Abramowicza, ktory wlasnie zostal zdegradowany do drugiej pozycji na swiecie. A nawet bedzie mogl kupic pelne zbiorniki paliwa do niego. Na szampan juz nie wystarczy....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX