Adam Struzik: Nie jestem odpowiedzialny za problemy Mazowsza. SLD stosuje demagogię

- Nie umywam rąk, czuję się odpowiedzialny za województwo - powiedział na antenie RMF FM Adam Struzik. - Ale jego problemy nie są indywidualnie zawinione przeze mnie - dodał. Marszałek województwa mazowieckiego odpiera zarzuty SLD, którego radni twierdzą, że Struzik jest odpowiedzialny za fatalną sytuację finansową Mazowsza.
Na pytanie, czy czuje się odpowiedzialny za zapaść finansową woj. Mazowieckiego, Adam Struzik odparł: "absolutnie nie".- Mazowsze jest zadłużone, ma swoje problemy, ale one nie są indywidualnie zawinione przeze mnie - stwierdził w "Kontrwywiadzie" RMF FM.

Co w takim razie zdaniem marszałka jest powodem problemów budżetowych województwa? - Od 4 lat, od kiedy nastąpił kryzys finansów i Polski, i Mazowsza oraz kryzys ekonomiczny w Europie i na świecie, nasze dochody stale spadają - powiedział. - A musimy płacić olbrzymie daniny na rzecz innych województw - dodał.

Zapytany, dlaczego województwo nie oszczędza, stwierdził, że "jest pewna granica oszczędności i my już ją osiągnęliśmy". - Nasze wydatki administracyjne są najniższe w Polsce. Wynoszą 9 zł na obywatela, a średnia w kraju to 14 zł - zapewnił.

Mycie samochodów za 100 tys. zł? "Mamy jeździć brudnymi"?

Adam Struzik twierdzi, że krytykujący go radni SLD "stosują demagogię". - To jest technologia czarnego PR, który stosują konsekwentnie, żeby siebie promować, a mnie zohydzić opinii publicznej - powiedział. Na zarzut, że jego urząd rocznie wydaje 100 tys. złotych na mycie samochodów, odpowiedział: "Zależy, ile się myje tych samochodów i w jakim czasie. Rozumiem, że mamy jeździć brudnymi samochodami". Z kolei na pytanie o kosztowne podróże służbowe m.in. do Brazylii, poinformował, że "są one elementem normalnej pracy".

Teoretycznie jest możliwe, że minister finansów odmówi nam zaniechania poboru ostatnich rat - przyznał Adam Struzik. - Z czego mamy zapłacić, jak na koncie województwa wczoraj było 37 tys. złotych? Damy tyle, ile mamy - dodał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (290)
Adam Struzik: Nie jestem odpowiedzialny za problemy Mazowsza. SLD stosuje demagogię
Zaloguj się
 • walbut8

  0

  To za co ten facet odpowiada. Czy on za cokolwiek odpowiada. To po co jest marszałek Mazowsza??? Za taką jego wypowiedź powinien natychmiast być wyrzucony ze swego obecnego stanowiska. Szczerze mówiąc to żadne województwo nie powinno mieć marszałków. Czy nie wystarczy wojewoda?

 • say69mat

  Oceniono 1 raz 1

  @gazeta.pl:
  Adam Struzik: Nie jestem odpowiedzialny za problemy Mazowsza.

  say69mat:
  Ależ, skądże!!! Przecież to jest oczywistością, że nie może być Pan odpowiedzialnym za problemy jakiegoś ... Mazowsza!!! Pan jest najzwyczajniej odpowiedzialny za ich skuteczne rozwiązywanie. I zaręczam Panu, że nikt nie będzie miał nic przeciw Pana Szlachetnej Osobie. jeżeli będzie się Pan wywiązywał ze swego obowiązku. Osoby skutecznie rozwiązującej problemy rzeczonego ... Mazowsza.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 1 raz 1

  Adam S nie odpowiada za problemy finansowe wojewodztwa m. Z problemy finansowe wojewodztwa m odpowiada caly PSL: antyramki.com/antyramka/1879/Chlopi

 • baj62

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli Stuzik nie odpowiada za problemy finansowe no to kto.Przecież po to jest aby te problemy rozwiązywał, jak nie umie to won ze stołka.

 • kozaczek3

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież chłop odkupił do przodu wszystkie grzechy na zawsze przelewając z nieswojego portfela ponad 10 000 000 na centrum jakieś tam jakiegoś Jana Pawła II.

 • artefakt-13

  Oceniono 1 raz 1

  A co by się stało, gdyby pan wojewoda sam mył samochód, żeby oszczędzić? Koronka z łebka by spadła? To taki sam krwiopijca jak ci ubrani na czarno...Przyssał się do fotela wojewody , jak pijawka do d... Cwaniaczek! Niezatapialny??? A, może jednak?

 • mozart

  Oceniono 2 razy 2

  K|_|rwa mac, to malo powiedziane!
  J3bane partie robia sobie z Polski prywatny folwark!

 • xelene

  Oceniono 1 raz 1

  im te samochody to dziewczyny chyba wlosami myja za taka cene.
  A ciekawe czy kolo pamieta Modlin .
  Hej kolo pamietasz kase ktora tam wp.... I o dziwo nie swoja .Tylko nasza mlotku

 • guru133

  Oceniono 5 razy 3

  I jeszcze jedno, gdybys pan nie zmarnował 50 mln. złotych z budżetu województwa dofinansowując budowę Śiątyni Pychy Glempa, to dzisiaj te pieniądze mógłbyś przeznaczyć na uregulowanie należnego podatku. Oto jak nie opłaca się włazić czarnej stonce do zadka i to bez mydła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX