Środa o Palikocie: "Jest szaleńcem, ale mniej groźnym". Siwiec: "To szorstka pieszczota"

"Palikot jest szaleńcem. Ale jego szaleństwo jest mniej groźne niż szaleństwo Kaczyńskiego czy Macierewicza. Jest klaunem. A Hofman, Czarnecki, Pawłowicz - kim są? Mężami stanu?" - pisze w "Gazecie Wyborczej" prof. Magdalena Środa. - To nie jest łyżka dziegciu. To jest pół beczki dziegciu. Dla mnie jednak liczy się puenta tekstu: "na bezrybiu i rak ryba" - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Marek Siwiec, europoseł Ruchu Palikota.
"Każda partia ma biznesowych bonzów i cyników, ale ruch kobiet ma tylko Ruch Palikota" - przyznaje w felietonie w "Gazecie Wyborczej" prof. Magdalena Środa. Etyczka podkreśla, że wprowadzając do Sejmu Wandę Nowicką, Roberta Biedronia i Annę Grodzką, położył zasługi, "których nie ma nikt w dotychczasowej polityce".

Środa krytykuje w nim Palikota, ale porównuje go z innymi politykami. "Jest szaleńcem - to prawda. Ale jego szaleństwo jest mniej groźne niż szaleństwo Kaczyńskiego czy Macierewicza. Jest klaunem. Fakt. A Hofman, Czarnecki, Pawłowicz - kim są? Mężami stanu? Palikot bywa cyniczny, ale jego cynizm jest niczym przy cynizmie i wyrachowaniu Gowina czy Brudzińskiego. Jest nieprzewidywalny i chaotyczny. Fakt, ale czasem wolę jego nieprzewidywalność od przewidywalności i bezruchu Tuska. Kalkuluje i nie dotrzymuje obietnic. A kto w polityce nie kalkuluje i kto dotrzymuje obietnic?!" - pisze Środa. I konkluduje, że "na dziś" Palikot jest jedyną polityczną propozycją dla kobiet.

"To nie łyżka dziegciu. To pół beczki dziegciu"

- To pieszczota, która daje do myślenia - komentował w TOK FM Marek Siwiec, eurodeputowany Ruchu Palikota. - Powiedzieć, że to szorstka pieszczota, to za mało powiedzieć. Prawą ręką to policzek, lewą pogłaskanie - mówił polityk.

- To nie jest łyżka dziegciu. To jest pół beczki dziegciu. Ale trzeba to jakoś strawić. Żołądki działają i damy sobie radę. Dla mnie liczy się puenta: "na bezrybiu i rak ryba" - dodał Siwiec. Jego zdaniem "rekomendacja prof. Środy jest jednoznaczna" i kobiety powinny skorzystać z "rzetelnej i życzliwej oferty" Ruchu Palikota.

Politycy to nieudacznicy? "To niesprawiedliwe"

Siwiec protestował przeciwko krzywdzącym opiniom dotyczącym klasy politycznej. - Jest nieznośna maniera wrzucania polityków do wora nieudaczników i niekompetentnych kłamców. To niesprawiedliwe - mówił gość Poranka Radia TOK FM. - Gdy pani profesor Środa, żeby pozostać przy błyskotliwym rozumowaniu, zauważa, że feministka niejedno ma imię, tak samo jest w świecie polityków - wskazywał Siwiec. I podkreślał, że kiedy Środa wejdzie do świata polityki, przekona się, że "felietonistyczna werwa" nie ma przełożenia na rzeczywistość.

Więcej o:
Komentarze (12)
Środa o Palikocie: "Jest szaleńcem, ale mniej groźnym". Siwiec: "To szorstka pieszczota"
Zaloguj się
 • m.arco

  Oceniono 3 razy -3

  Palikota, Sikorskiego i Siwca łączy jedno, alkoholizm. Nie ma nic bardziej groźnego w polityce dla państwa.A np. Środę i Szczukę łączy nieuleczana głupota. To również w przestrzeni publicznej może bywać niebezpieczne. Nawoływanie Palikota do likwidacji państwa polskiego dla Środy to mały pikuś a dla mnie to zdrada polskiej racji stanu, nie ma nic groźniejszego w polityce niż podważanie struktur państwa, któremu powinno się służyć.

 • kibic_rudego

  Oceniono 5 razy -1

  Środa, przydupaska Bochniarzowej udaje bezstronną etyczkę

 • dorik2

  Oceniono 8 razy 2

  Na bezrybiu i rak ryba - kierując się tą maksymą, masa ludzi głosowała na Platformę. Ale gołym okiem widać, że Tusk osłabł, znudził się wyborcom, dłużej tego wózka nie pociągnie. Na kogo głosować, żeby odsunąć groźbę kaczej recydywy? Niby jest SLD, ale z bagażem przeszłości, a jego najlepsi ludzie już dawno odeszli albo zostali wyrzuceni (gdzie dziś są pani Huebner, Cimoszewicz, Borowski, Hausner, Kalisz?). O PSL nie ma co gadać; to będzie święto, kiedy ta obrotowa partyjka łowców posad wyleci z Sejmu. Pokładać nadzieje w nowych bytach, Wiplerach, Gowinach, Korwinie-Bzikke? Nie - albo to zatęchła konserwa, albo XIX-wieczna utopia. Zostaje Palikot, jakkolwiek nazwie swoją partię - nasz rak na bezrybiu!

 • india.wr

  Oceniono 7 razy 1

  A co reprezentuje pani Środa? Wiecznie niezadowolona feministke, która nie potrafi dojrzeć belki w oku.
  Siwiec ma racje, szleńcy w jakimś sensie pozytywnie zakręceni jak najbardziej potrzebni są w nudnym, ospałym, zabetonowanych i chamskim sejmie. Zgadzam się, ze groźni dla Polski sa i normalni ale kunktatorzy posłowie/politycy jak i szleńcy kato-narodowi jak Pawłowicz, Hoffman, Maciarewicz, itp.

 • plorg

  Oceniono 16 razy -14

  "na bezrybiu i rak ryba"

  Panie! Na bezrybiu to nawet takie indywiduum jak Środa może zostać autorytetem moralnym,
  Ba! Nawet profesorem.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 18 razy -8

  Przed tłustym czwartkiem pora obchodzić tłustą środę

 • bydgoszczanin3

  Oceniono 17 razy -11

  Coz idawybory,Sroda szuka cieplej posadki w Brukseli. Czas podlizywac sie Januszkowi.

 • harimau666

  Oceniono 13 razy 7

  parafrazując klasyka:
  ,,Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić postępowanie członków pisu".
  kłaniam...

 • milorex10

  Oceniono 14 razy 8

  Dla Polaków najgroźniejsze okazało się pozorowanie rządów Tuska przez 6 lat. Prowadząc politykę zaniechania doprowadził do rujnacji finanse państwa, ogromnego i stale powiększającego się zadłużenia. Gdyby zlikwidował lub zmniejszył patologie w ZUS, KRUS i całym systemie emerytalnym 6 lat temu, Polska nie stałaby na krawędzi bankructwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX