Tym: Kaczyński zapowiada, że "nie zlikwiduje demokracji". Nie powiedział tylko gdzie

Prezes Kaczyński zapowiada, że "nie zlikwiduje demokracji". Nie powiedział tylko, gdzie jej nie zlikwiduje, bo przecież twierdzi, że nie jesteśmy krajem prawdziwie demokratycznym, tylko jakimś kondominium - pisze w najnowszej "Polityce" Stanisław Tym.
W felietonie "Pełnia" autor pisze, że zaczął się nowy sezon polityczny, "ale ponieważ poprzedni się nie skończył, więc mamy to, co zawsze". - Rząd ten sam przez okno widzę i w tym samym składzie, opozycja też ta sama. I ta sama od lat naparzanka - pisze Tym. - Podstawową jednostką czasu dla rządu jest rok budżetowy. Dla opozycji liczą się tylko najbliższe wybory. A co po nich? Jeśli założyć, że wygra PO, to nic. Czyli to samo co dziś. Jeżeli zaś wygra PiS, to prezes Kaczyński zapowiada, że "nie zlikwiduje demokracji". Nie powiedział tylko, gdzie jej nie zlikwiduje, bo przecież twierdzi, że nie jesteśmy krajem prawdziwie demokratycznym, tylko jakimś kondominium, którym rządzą bolszewiccy agencji. Na wszelki wypadek zlekceważył tę demokrację, której u nas nie ma, demonstracyjnie wychodząc wraz ze swym klubem poselskim z sejmowego głosowania nad budżetem. Nie chciał głosować "razem z tymi wszystkimi, których łączy jedno: są w sojuszu przeciwko PiS".

Tym snuje też wizję Polski po zwycięstwie PiS. "Premier Kaczyński i wicepremier Macierewicz z zamglonymi oczami klęczą przy trybunie sejmowej. Na niej gość specjalny, ojciec Tadeusz Rydzyk, ogłasza wyjście z Unii Europejskiej. Premier jest także marszałkiem Sejmu, więc obrady prowadzi wicemarszałek Kłopotek z wiernego PSL. Proponuje przyjąć przez aklamację wniosek o ukaranie dla przykładu stu wylosowanych przedsiębiorców, którzy po wpłaceniu kaucji 50 tys. dol. będą kopać kanał elbląski..."

Więcej w najnowszym numerze " Polityki"

Więcej o:
Komentarze (17)
Tym: Kaczyński zapowiada, że "nie zlikwiduje demokracji". Nie powiedział tylko gdzie
Zaloguj się
 • zyks

  Oceniono 1 raz 1

  Facecjonista Franc Fiszer (przed wojną) rzekł : nie będzie w Polsce porządku, jak się nie rozstrzela 10 tys. kanalii. Zapytali go: a co, jeśli nie uzbiera się aż tyle ? On na to : to dobrać z niewinnych !

 • grastep02

  Oceniono 5 razy -1

  Szanowny Panie Tym! Nie godzi się analizować wypowiedzi osób chorych.Należy im współczuć i........na każdą
  spuszczać kurtynę milczenia.

 • 31.februarius

  Oceniono 5 razy -1

  Problem wielki niestety jest w tym,
  że Dżarkowi "reklamę" robi nawet Tym!

 • katon61

  Oceniono 11 razy 3

  Z takimi ludźmi może obalić demokrację:
  na PiS najchętniej chce głosować 45 proc. osób w wieku 65 lat i więcej; Jeśli chodzi o poziom wykształcenia ankietowanych, to PiS największe poparcie ma w grupie osób z wykształceniem podstawowym (41 proc.) oraz zasadniczym zawodowym (34 proc.)
  Emeryci i renciści w większości popierają PiS - 40 proc. PiS może liczyć na poparcie 36 proc. osób prowadzących gospodarstwa domowe.

 • chi_neng1

  Oceniono 17 razy 9

  Hahaha....Nie podejrzewalam pana Tyma o taka fantazje i poczucie humoru :).

  Natomiast, jesli chodzi o Kaczynskiego, ktory "zapowiada, że nie zlikwiduje demokracji", to uwazam, ze to sa PRZEDWCZESNE ZAPOWIEDZI, jako, ze :

  - Najpierw trzeba mie wladze ku temu

  - A to co on robi od ponad 3 lat, nazywa sie :

  - rujnowaniem demokracji

  - rujnowaniem kraju

 • orion57

  Oceniono 22 razy 18

  Panie Tym bardzo Pana lubię, ale popełnia Pan błąd jaki popełnia wielu ludzi w Polsce. J.Kaczyński zrobi wszystko aby by 1 partią opozycyjną ale zrobi jeszcze więcej aby przypadkiem nie wygra wyborów. Przecież on ma teraz raj na ziemi. Za nic nie odpowiada, pieniądze dostaje, rozdęte ego podczas spotkań jet dopieszczane. Po co mu wygrane wybory? Wtedy trzeba pracować, wstawać rano, podejmować decyzje, spotyka się z innymi politykami z kraju i spoza niego
  Mam 80% pewności że tak jest, alternatywa do tego to przerażająca wizja Polski pod rządami małego, zakompleksionego, o rozdętym ego, człowiekiem żyjącym według teorii spiskowej dziejów.
  Jeśli PiS dojdzie do władzy i zacznie wprowadza to co zapowiada ja zamykam firmę. Moi pracownicy mają fajny gest który chcieli by pokazać J.Kaczyńskiemu, Dudzie. Panowie wyciągnijcie prawą ręką, otworzyć dłoń i zagiąć dwa palce z lewej strony i dwa z prawej.

 • chi_neng1

  Oceniono 12 razy 0

  Hahaha....nie podejrzewalam pana Tyma o taka fantazje i poczucie humoru :)

  Natomiast jesli chodzi o Kaczynskiego, ktory "zapowiada, że nie zlikwiduje demokracji" , to uwazam, ze przedwczesne sa te ZAPOWIEDZI.

  - Najpierw trzeba miec wladze ku temu, by to czynic.

  - A to, co on czyni od ponad 3 lat, I TO BEZ WLADZY, nazywa sie rujnowaniem demokracji i rujnowaniem kraju.

 • endrju1521

  Oceniono 19 razy 13

  Ten, kto chciałby rządzić Polską, czyli państwem, jako organizacją społeczno-polityczną,

  musiałby zacząć od zniszczenia wpływów Kościoła i przenikania jego agentów do struktur

  władzy państwowej. Bez tego, państwem rządzić się nie da ! ! ! ! ! !

 • litrahalf

  Oceniono 22 razy 14

  On demokracji nie zlikwiduje. On przywróci DEMOKRACJĘ SOCJALISTYCZNĄ,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX