Turecka armia zestrzeliła na granicy syryjski śmigłowiec

Tureckie samoloty wojskowe zestrzeliły syryjski helikopter, który naruszył przestrzeń powietrzną Turcji - podał wicepremier Bulent Arinc.
- Syryjski śmigłowiec Mi-17, który wleciał na odległość dwóch kilometrów w turecką przestrzeń powietrzną, był wielokrotnie ostrzegany, zanim został zestrzelony pociskami rakietowymi odpalonymi z tureckiego myśliwca - powiedział Arinc. Wicepremier dodał, że śmigłowiec spadł po syryjskiej stronie granicy.

Turecki dziennik "Hurriyet" napisał w wydaniu internetowym, powołując się na agencję prasową Dogan, że dwaj członkowie załogi śmigłowca wyskoczyli ze spadochronami i wylądowali bezpiecznie, ale zostali zabici przez siły opozycji syryjskiej.

W zeszłym tygodniu Turcja wysłała dodatkowe oddziały wojskowe, by wzmocnić swoją granicę z Syrią. Według agencji Dogan około 20 pojazdów, w tym czołgi, rozmieszczono na granicy w prowincji Hatay. Z kolei agencja Anatolia przypomina, że liczebność oddziałów na 900-kilometrowej granicy z Syrią rośnie od początku konfliktu syryjskiego w 2011 roku.

W zeszłym roku Syria kilka razy ostrzelała samoloty tureckiej armii. W czerwcu zestrzeliła myśliwiec F-4 Phantom, który naruszył przestrzeń powietrzną Syrii.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (126)
Turecka armia zestrzeliła na granicy syryjski śmigłowiec
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  ........Izraelskie Ministerstwo Obrony, pytane przez dziennikarzy, czy doniesienia CNN o ataku na bazę syryjskich wojsk rządowych w Latakii odpowiadają prawdzie, odmówiło komentarzy......
  ________________________________________________________________________
  Czy trzeba coś więcej? Fanatycy religijni z izraela, turcji, afganistanu robią to za co usa płaci.

 • wielki_rabin_gw

  0

  islamskie choje.

 • stach_79

  0

  ostrzezenie - jezeli za 3 sekundy nie wylecicie z naszej strefy powietrznej to was zestrzelimy

 • ulebyk

  Oceniono 2 razy 0

  Hehe, nie mogę. Cenzorzy z Czerskiej czyli Szechter Net Komando usunęło mój komentarz z liczbą 120 plusów :)

 • ferroetigni

  Oceniono 2 razy 2

  "...śmigłowiec Mi-17, który wleciał na odległość dwóch kilometrów w turecką przestrzeń powietrzną, był wielokrotnie ostrzegany, zanim został zestrzelony pociskami rakietowymi odpalonymi z tureckiego myśliwca - powiedział Arinc.....śmigłowiec spadł po syryjskiej stronie granicy."
  Więc został zestrzelony, gdy już posłuchał ostrzeżeń i wracał nad teren Syrii, skoro spadł po syryjskiej stronie granicy. Turcy przegonili śmigłowiec i z zimną krwią zestrzelili dopiero nad granicą syryjską, by nie dać pilotom szansy przeżycia. Wiedzieli, że zezwierzęceni islamscy rebelianci zamordują pilotów.
  A piloci po prostu uciekali z Syrii helikopterem, bo dosyć mieli krwawej rzezi. Rodziny zamordowanych pilotów powinny oskarżyć rząd Turcji przed Międzynarodowym Trybunałem w Hadze. Islamista Erdogan wspiera islamistów w Syrii.

 • ado43

  Oceniono 1 raz 1

  Na zdjęciu to nie jest ten śmigłowiec! Na LiveLeak jest filmik z zestrzelenia, było to w terenie górzystym a śmigłowiec doszczętnie spłonął jeszcze w powietrzu!

 • ostatni123

  Oceniono 1 raz -1

  Nie "Syria ostrzelala" tylko bojownicy ostrzelali z terenu Syrii.

  Dalej prowojennie w gazecie.

 • franekwolusz

  Oceniono 2 razy 2

  To jest zbrodnia wojenna. Kto się za to weźmie? I czy Turcja - kraj NATO nie jest za to odpowiedzialna?

 • 54bodek

  Oceniono 1 raz -1

  Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan bardzo się cieszy z takich okazji. Pozwala to na chwilę odwrócić uwagę od wewnętrznych problemów Turcji, których sam jest autorem. (Park Gezi,)
  ---------------------------------------------------------------------
  bigosogroch.blogspot.com/p/blog-page_11.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX