Waszczykowski: Im bliżej wyborów, tym bardziej niemieckie media chwalą Tuska i Sikorskiego

Witold Waszczykowski z PiS krytykował w Poranku Radia TOK FM działania polskiej dyplomacji wokół Syrii. I bagatelizował pochlebne opinie zachodniej prasy o Radosławie Sikorskim. - Im bliżej wyborów w Polsce, tym w prasie niemieckiej będzie więcej artykułów chwalących Tuska, Rostowskiego i Sikorskiego. Artykułów mówiących Polakom, że to jest dar niebios - mówił Waszczykowski.
Witold Waszczykowski, były wiceminister spraw zagranicznych i wiceprzewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych, mówił dziś w Poranku Radia TOK FM o dyplomatycznej grze toczącej się wokół Syrii. Jego zdaniem prozachodni kurs tego kraju umożliwiłby tranzyt ropy i gazu z Iraku do Europy. To zachwiałoby rynkiem rosyjskich dostaw. - To poważna rozgrywka lekceważona przez stronę polską, która nie rozumie i nie chce tego rozumieć - zaznaczył poseł.

"Tusk, Rostowski i Sikorski to dar niebios"

Prowadząca Poranek Radia TOK FM Dominika Wielowieyska zauważyła jednak, że szef polskiej dyplomacji był chwalony choćby przez niemiecki dziennik "Die Welt". - Im bliżej wyborów w Polsce, tym w prasie niemieckiej będzie więcej artykułów chwalących Tuska, Rostowskiego i Sikorskiego. Artykułów mówiących Polakom, że to jest dar niebios. Że ci politycy powinni rządzić po wyborach - tłumaczył Waszczykowski.

Poseł podkreślał, że "sam Sikorski przyznał się", że nie jest autorem pomysłu rozbrojenia Syrii. - Sikorski oskarżył Rosję, że odpowiada za broń chemiczną i został skarcony. Ale już "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zapowiedział, że to superkandydat na wszystko, co w Europie jest do wzięcia. Zapewniam, że w najbliższych miesiącach będzie cała seria tego typu artykułów - mówił Waszczykowski.

- Jakaś zazdrość przez pana przemawia - skwitowała Wielowieyska.

Więcej o: