"Przyszło mi zgodzić się z Brudzińskim... I wolę pijacki seksizm Hofmana niż jego zatruwający życie publiczne cynizm"

"Przyszło mi zgodzić się z Brudzińskim, który bardzo się oburzył na widok zdjęć oraz nagrań pijanego posła Hofmana i domagał się - wraz z całym kierownictwem PiS - "przestrzegania najwyższych standardów"na sesjach wyjazdowych partii oraz w innych sytuacjach publicznych
"Decyzja kierownictwa PiS jest słuszna, miejmy nadzieję, że szczera, choć nieco spóźniona" - pisze we "Wprost" prof. Środa. Odnosi się tym samym do publikacji tygodnika, który ujawnił nagrania z ukrytej kamery z prywatnej imprezy posłów Prawa i Sprawiedliwości podczas sesji wyjazdowej partii.

Prof. Magdalena Środa zresztą problem widzi szerzej - wraca do haseł "rewolucji moralnej" Jarosława Kaczyńskiego. "Prawica ma i zawsze będzie miała problem z hipokryzją. Im silniej deklaruje przywiązanie do wartości tradycyjnych, religijnych, prorodzinnych, w tym bardziej fałszywym świetle się stawia" - zauważa felietonistka "Wprost". I tłumaczy: "Bo prawicowi politycy mają wiele pokus wokół siebie i ulegają im jak wszyscy inni. Tylko że dziś wiara w to, że szumne polityczne deklaracje oraz kościelna spowiedź ochronią przed złem lub spełnią funkcje oczyszczające, jest - wobec potęgi i swawoli mediów - więcej niż krucha".

"Wolę seksizm Hofmana niż jego cynizm"

Środa podkreśla, że cieszy się jednak z apelu klubu PiS, ponieważ... przypomina hasła głoszone przez Kongres Kobiet. Profesor przypomina, że sam KK apeluje, że polityka to służba, a "na służbie się nie pije". Filozofka podsumowuje: "Bogobojny poseł Hofman czuje się wyśmienicie w roli (deklarowanego) świętoszka - obrońcy religii, monogamicznej rodziny i świętej polskiej tradycji. I nie on jeden. Mówiąc jednak szczerze, wolę nieskrywany pijacki seksizm Hofmana niż jego zatruwający życie publiczne cynizm. Seksizm można wyśmiać, wobec cynizmu jesteśmy bezbronni".

Cały komentarz w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost".

Więcej o:
Komentarze (17)
"Przyszło mi zgodzić się z Brudzińskim... I wolę pijacki seksizm Hofmana niż jego zatruwający życie publiczne cynizm"
Zaloguj się
 • noir.rouge

  0

  odnoszę wrażenie, że to ciągłe epatowanie kretyńskim i chamskim ekscesem Hofmana ma w gruncie rzeczy na celu ogłupianie mnie!!! PIS to zjawisko groźne, a nie kabaretowe, a to czy się "Adaś" skompromitował czy nie w ogóle mnie nie interesuje...

 • pawel_up

  0

  Poseł jak każdy człowiek czasem napić się musi... jakby nie pił to by było podejrzane dopiero ;)
  Jednak problem jest taki że nagrania pijanego Hoffmana w życiu nie ujrzały by światła dziennego ani nawet nie powstałyby ... gdyby poseł nie zawalił referendum w stolicy.. A ktoś tam już prezesowi sączy do uszka ... że pewnie Hoffman zawalił specjalnie, że może to kret, że zdradził, że trzeba go odsunąć...
  No cóż - przyszła kryska ... - Hoffman też kiedyś sączył prezesowi do uszka i wyleciało wtedy wielu czołowych polityków z partii.

 • topiramax

  Oceniono 1 raz 1

  No jakże to tak?

  Przecież to opiekuńczy mąż, ojciec dzieciom, poważny polityk.

  A Pani tak go tłumaczy...

 • skiper45

  Oceniono 1 raz 1

  Cynizm?
  Chcecie pokazu cynizmu?
  Proszę bardzo - minister Ochrony Środowiska Korolec (ściąga nam miedzynarodową Konferencję, za która będziemy musieli zapłacić 100 mln zł, a sam nawet nie segreguje śmieci. I nie chodzi tylko o niewinne butelki, papier. Nie pan minister Ochrony Środowiska wywala do komunalnych śmieci żarówki rtęciowe. Jasne ,że się stłuką i rtęć dostanie do środowiska.
  www.se.pl/multimedia/galeria/114417/227689/minister-marcin-korolec-przepraszam-ze-nie-segregowaem-smieci/

 • orion57

  Oceniono 12 razy 10

  Hofman już niedługo zobaczy co to znaczy być odrzuconym kapciem Prezesa.
  Erotoman gawędziarz z Hofmana, pies co dużo szczeka jest mało wart. A teraz pochwalił się że ma większego niż prezio - ehh Hofmanku kiedy ty się nauczysz słuchać mądrzejszych od siebie.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 17 razy 13

  W przypadku Adasia Hofmana to na prawdę nie wiadomo co gorzej, bo w przypadku pęknięcia prezerwatywy może spłodzić przypadkowo jakąś podobną do siebie kolejną kłamliwą faryzejską podłą pisią kanalię.

 • kalebas

  Oceniono 25 razy 21

  Jak się ma coś większego od prezesa, to lepiej się tym publicznie nie obnosić.

 • dziadekjam

  Oceniono 14 razy 12

  Eksploatowany przez prezesa Hofman chciał się dowartościować...

 • dziadekjam

  Oceniono 21 razy 17

  "Wolę seksizm Hofmana niż jego cynizm"
  ================================
  Pani Profesor. Facet który dużo o seksie i "sprzęcie" mówi z reguły "tylko mówi". W odniesieniu do Hofmana potwierdza się to tym bardziej, że co jak co, ale gadanie to mu dobrze idzie, a cynizm jest typowy dla "gawędziarzy".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX