Palikot: Tusk nie chciał rozmontować obozu Kaczyńskiego. Wolał mieć straszak

- PO nie potrafiła nas ochronić przed powrotem Kaczyńskiego. Tusk miał dość czasu, aby rozmontować jego obóz. Ale nie chciał. Jemu był potrzebny papierowy smok, aby nim straszyć - mówi Palikot w wywiadzie dla ?Gazety Wyborczej?.
- Kaczyńskiemu realnie nie przybywa wyborców. Ma bardziej zmobilizowany elektorat i zyskuje, gdy jest mała frekwencja. To PO nie potrafiła nas ochronić przed powrotem Kaczyńskiego. Tusk miał dość czasu, aby rozmontować jego obóz. Ale nie chciał. Jemu był potrzebny papierowy smok, aby nim straszyć - mówi Palikot w rozmowie z Agnieszką Kublik, którą można przeczytać w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Były partyjny kolega premiera mówi: Tusk się sam wykończy. Od pół roku nie miał żadnego dobrego pomysłu. Za co się weźmie, to klapa - uważa.

O planach stworzenia Nowej Partii, która zjednoczy środowiska z lewej strony politycznej barykady, już bez "Palikot" w nazwie, lider RP mówi: Moje nazwisko to bariera dla części elit lewicowych. Jest tam duże oczekiwanie, że partia przekroczy ramy Ruchu Palikota - mówi polityk.

Jego zdaniem "Polska staje się palikotowa". - Wierni wreszcie zauważają, że jest kryzys Kościoła, że Kościół jest leniwy, nie daje odpowiedzi na wiele dzisiejszych problemów, że się utuczył na polityce. I stąd drastyczny spadek wiernych - uważa Janusz Palikot.

Wywiad w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:
Komentarze (165)
Palikot: Tusk nie chciał rozmontować obozu Kaczyńskiego. Wolał mieć straszak
Zaloguj się
 • razb1947

  Oceniono 1 raz 1

  Tusk i PO to przeszłość to jest ich końcówka bo w następnych wyborach do sejmu już się nie dostaną.

 • konrad.ludwik02

  Oceniono 2 razy 0

  W tym przypadku Janusz Palikot ma rację, choć - co mu z tego przyjdzie, że wytyka Premierowi Tuskowi?
  Niech sam nie popełnia błędów i niekonsekwencji: raz tylko chyba skrytykował te zabójcze dla budżetu buzkowskie 4 pseudoreformy - w tym zwłaszcza samorządowo-powiatową i gimnazjalną, no i podniósł sprawę ostatniej rozmowy Braci Kaczyńskich przez telefon satelitarny Tupolewa.
  Śmiało, śmiało - Panie Januszu!
  "Nie patrz Pan co Tusk może zrobić dla Pana i Polaków, tylko co Pan może zrobić dla Polaków!"

 • moro01

  Oceniono 5 razy 1

  Ten znowu się zielska na jarał i na wąchał dupy biedronia i bęgowskiego i zaczyna swoje jazdy.

 • brenda11b

  Oceniono 3 razy -1

  I niech Pan wreszcie poczyta sobie może dokładnie OFICJALNY program PiS - jest na stronie www. tej partii. Już na dzień dobry rządzenie dekretami, obcięcie łba nadzorowi sądowemu (praktyczna likwidacja Trybunału Konstytucyjnego, żeby nie bruździł niekonstytucyjnym dekretom dyktatora, likwidacja niezależności sądów (dokładnie od tego samego właśnie zaczął Dolfek H., a potem samo już poooszło!)., wyjście z Unii i NATO (bo do tego sprowadza się zapowiedź PiS wyjścia z najważniejszych PROJEKTÓW Unii i NATO.
  No i oczywiście zapowiedź PiS jednoczesnego sporu z Niemcami, Unią i Rosją, co nieuchronnie wrzuci nas (surowce energetyczne z Rosji za polskie dewizy: to właśnie po wprowadzeniu autarkii gospodarczej w Polsce przez PiS nieuchronnie ciepnie nas nas bez reszty - najpierw gospodarczo, potem politycznie w objęcia Rosji - nawiasem mówiąc ten element programu PiS był od zawsze głównym projektem wszystkich partii - agentów wpływu Rosji w Polsce). No i masowe procesy i aresztowania opozycji - bo do tego w praktyce sprowadzają się zapowiedzi "rozliczeń" PiS z "wrogami" Wielkiej Narodowej Polski.
  I coś się może wtedy Panu odetka w REALNYM pojmowaniu PiS-u i jego wodza-kandydata na dyktatora Polski.

 • toberson

  Oceniono 10 razy 2

  Jego Sekta cpuna Palikota robi wszystko co dyktator Tusk nakaze!!Facet jest narkomanem i niema dnia kiedy niejest na Haju!!Jedynym miejscem dla Palikota sa Tworki!!

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 7 razy 3

  Palikot wraz ze swoim zoo dziwolągów i UBeków nie wchodzą do Sejmu w następnych wyborach i stąd takie śmieszne zapowiedzi. Czarowanie rzeczywistości.

 • anty-lady

  Oceniono 4 razy -4

  Nowa formacja montowana przez Palikota zniesie POPiS na margines w ciągu dwóch kadencji. Spodziewajcie się Państwo przyspieszonych wyborów w maju 2013.

 • dublet

  Oceniono 8 razy -4

  Przed następnymi wyborami wypłynie lojajka Kaczyńskiego, która "zaginęła" cudownie w IPN...

 • kocurxtr

  Oceniono 7 razy -1

  PO do wygrania wyborów wystarczy jedna osoba: Jarosław Kaczyński

  niech długo panuje Wielki Wódz i umiłowany Przywódca - Prezes jest bowiem żelaznym gwarantem przegrania wyborów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX