Kurski: PiS używa "Gazety Polskiej Codziennie" do ataku na Ziobrę

- W spółce Forum, wydającej "GPC", przewodniczącym rady nadzorczej jest Ryszard Czarnecki - powiedział Kurski na antenie Radia ZET. - W tej spółce zasiada kierowca Jarosława Kaczyńskiego, kierownik biura Jarosława Kaczyńskiego i jego osobista sekretarka - dodał. Europoseł zasugerował w ten sposób, że PiS wykorzystuje wpływy w Gazecie Polskiej Codziennie do ataku na Kazimierza Ziobrę.
Jacek Kurski twierdzi, że Prawo i Sprawiedliwość ma na redakcję "Gazety Polskiej Codziennie" silny wpływ, który wykorzystuje do ataku na Kazimierza Ziobrę, kandydata Solidarnej Polski na senatora w okręgu podkarpackim. Gazeta na swoich łamach oskarżyła Ziobrę o związki z PZPR. Zdaniem Jacka Kurskiego spot "GPC", w którym słyszymy, że "Ziobro oszukał nas wszystkich", to manipulacja PiS-u.

- Ten spot chodził w środę, czwartek i piątek [przed wyborami - red.] w radiu, telewizji i kablówkach. Ludzie uzyskali informację, że Kazimierz Ziobro jest oszustem, kanalią i był członkiem PZPR - powiedział europoseł na antenie Radia ZET. Co to ma wspólnego z PiS-em? - W spółce Forum, wydającej tę gazetę i stojącej za tym ogłoszeniem, przewodniczącym rady nadzorczej jest Ryszard Czarnecki, myślę, że znane jest panu to nazwisko - odpowiedział Kurski.

- W tej spółce zasiada kierowca Jarosława Kaczyńskiego, kierownik biura Jarosława Kaczyńskiego i jego osobista sekretarka - dodał. Polityk podkreślił, że wprawdzie zapowiadany tekst nie ukazał się w gazecie, ale "do dziesiątków tysięcy mieszkań w okręgu podkarpackim trafia obrzydliwa ulotka, w której napisane jest, że towarzysz Ziobro was oszukał". - Po raz pierwszy od 1989 r. w wyniku prowokacji politycznej wpłynięto na wynik wyborów - stwierdził Kurski. Co na to PiS? - Nie mamy z tymi materiałami nic wspólnego. "Gazeta Polska" nie jest organem prasowym Prawa i Sprawiedliwości - stwierdził Jacek Sasin.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (54)
Kurski: PiS używa "Gazety Polskiej Codziennie" do ataku na Ziobrę
Zaloguj się
 • turbo51

  0

  kuchnia, Kurski sam z Wehrmatem wyskoczył bezprawnie ( NIE BYŁ SPOKREWNIONY Z TUSKIEM PRZECIEŻ, dlaczego mu udostępnili dane ?
  ) teraz ma dziwne pretensje o naduzycia , ciekawy ten nasz kraj....

 • razb1947

  0

  Kury to miejsce w kurniku, a nie w polityce i tak napeno do sejmu nie wejdą,chyba że przeproszą PIS a Jarka pocałuja w stopy.

 • faustxyz

  Oceniono 3 razy -1

  Te wojny wewnątrzplemienne pisuaru, są bardziej krwawe i widowiskowe niż te na linii pisuar contra reszta świata. A dla nas obfitują w smaczne newsy, cała GP oblepiona pisiakami, ale, of course, nie jest organem pisu, i tak bez tych info było wiadomo, że jest, ten Sasin to taka tępa zrogowaciała szuja, no a szuja Kurski z tego samego szamba, we wcieleniu moralisty - rola życia. Swoją drogą fałszywka legitki partyjnej Ziobry, to tylko dalsza ewolucja metod bolszewickich Ssakiewicza. Ciekawe od kogo pożyczyli wzór, od Wolskiego, Rymkiewicza, Kryżego, Karskiego, Jasińskiego? Większość pisiorów ma gdzieś na dnie szuflad legitymacje PZPR, jak widać może się przydać...

 • waldam

  Oceniono 5 razy 1

  Cenzurka???
  co tam niemieckie, amerykańskie /zagraniczne/ media piszą o protestach związkowców????
  Może jakiś artykulik na wzór tych z NYT lub Die Zeit ?

 • jankbh

  Oceniono 4 razy 0

  Ja też kiedyś w krytycznych momentach życiowych posługiwałem się gazetą, ale zdecydowanie bardziej poręczny jest papier toaletowy.

 • 31.februarius

  Oceniono 4 razy 2

  "Kurski: PiS używa "Gazety Polskiej Codziennie" do ataku na Ziobrę"

  A ja używam GPC (zmiętoszonej!) wyłącznie jak jestem w terenie (np. na grzybach), do ......

 • chi_neng1

  Oceniono 5 razy 1

  Natura rzeczy jest, ze bagno trzyma sie bagna :).

 • chi_neng1

  Oceniono 5 razy 1

  "PiS używa "Gazety Polskiej Codziennie" do ataku na Ziobrę"

  Coz to jest, w porownaniu uzywania katastrofy samolotowej/trumien jej ofiar, do ataku na cala Polske ?

 • illuminatus2

  Oceniono 3 razy -1

  Prawda jest taka panie Kurski że pomału stajecie się czerwoną hołotą.
  łazicie na marsze z pełowcami a nie prawicą , chwalicie politykę kwasiora i co jeszcze ? Za chwilę pomnik postawicie jaruzelowi ! W h... z wami. Nie macie nic, ani zaplecza politycznego ani planów gospodarczych ani nawet sensownej krytyki obecnej władzy. Jedyne co robicie to podskakujecie PiSowi i przez to bardziej wam do peło niż prawicy . Paszli won !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX